Seriale

More life..

Re: Seriale

Postprzez Laser » 14 kwi 2018, o 14:42

Andzia napisał(a):Po "Narcosie" tylko utwierdziłam się w przekonaniu, że muszę, po prostu muszę nauczyć się w końcu hiszpańskiego.

Mad Professor napisał(a):Mam podobnie. Do tej pory serial nauczył mnie jedynie całej palety hiszpańskich przekleństw.

Poprzestaliście na zwykłym gadaniu czy też może powinienem zapytać "jak tam idzie nauka?" ? 8-)
"Ciotkę parowozu przetaczać na sznyclach." - Stanisław Lem
Laser

Postprzez Andzia » 14 kwi 2018, o 21:15

Poszłam krok dalej. Wykupiłam na udemy.com kurs online. Specjalnie to zrobiłam z myślą, że mnie to bardziej zmotywuje niż gdybym coś podobnego ściągnęła za free, ale jeszcze nie miałam czasu odpalić. Widocznie za tani był ten kurs ;)

Jak już jesteśmy w temacie seriali, to polecam "Bates Motel". Nasz Netflix ma na razie tylko 4 sezony, ale jest już 5. Chyba poszukam gdzieś w sieci, bo nie chce mi się czekać.
Andzia

Postprzez Batman » 16 kwi 2018, o 10:59

Ja w oczekiwaniu na kolejny sezon The Expanse, Star Trek Discovery, The End Of The Fucking World, Stranger Things, oczywiście Gry o Tron i jeszcze kilku innych produkcji postanowiłem obejrzeć zaległy serial, którego nigdy nie chciało mi się oglądać czyli "24 Godziny" oraz przypomnieć sobie klasykę, której nie widziałem od ponad 20 lat... Twin Peaks (nie mylić z Twin Pigs)
Biedronka -> cukier + drożdże -> fermentacja -> destylacja -> spożywanie -> kac -> klin :)

Każdy wie jak jest
30%
kto tak zapierdala?
Batman

Postprzez Laser » 17 kwi 2018, o 22:02

Teraz w National Geografic "Przedziwna Planeta Ziemia". Świetny dokument - mimo że amerykański. :twisted: I to jeszcze w HD. Mocna rzecz. Jak ktoś ma to polecam. O 22.00 nowy premierowy odcinek. I na przystojnego Willa Smitha można popatrzeć.. :)
Laser

Postprzez Mad Professor » 24 kwi 2018, o 13:26

Laser napisał(a):
Andzia napisał(a):Po "Narcosie" tylko utwierdziłam się w przekonaniu, że muszę, po prostu muszę nauczyć się w końcu hiszpańskiego.

Mad Professor napisał(a):Mam podobnie. Do tej pory serial nauczył mnie jedynie całej palety hiszpańskich przekleństw.

Poprzestaliście na zwykłym gadaniu czy też może powinienem zapytać "jak tam idzie nauka?" ? 8-)

Ja ciągle bazuję na hiszpańskojęzycznych filmikach z youtube'a z polskimi napisami. Znakomicie sprawdzają się też proste animowane bajki dla maluchów. Jest tylko jeden problem. W Katalonii, a więc regionie najbliższym mojemu sercu, ten hiszpański przydaje się mniej więcej tak samo, jak angielski. Czyli prawie wcale. Mówię o prowincji, nie o stolicy regionu - Barcelonie, bo tam wbrew pozorom, najtrudniej porozumieć się w katalońskim. Napływowcy z czterech stron świata robią swoje.
Obrazek
Hoy, mañana y siempre con el Barça en el corazon!!!
Mad Professor

Postprzez Laser » 27 kwi 2018, o 19:51

Mad Professor napisał(a):Ja ciągle bazuję na hiszpańskojęzycznych filmikach z youtube'a z polskimi napisami. Znakomicie sprawdzają się też proste animowane bajki dla maluchów.

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że można w Twoim wieku nauczyć się języka obcego bez znajomości zasad gramatyki. No wiesz - nie jesteś już trzylatkiem.. 8-) To tak nie działa.
Laser

Postprzez Mad Professor » 28 kwi 2018, o 09:59

Możesz być największym orłem z gramatyki, ale jak słówek nie znasz, to chuja zrobisz ;)
Obrazek
Mad Professor

Postprzez Olo » 28 kwi 2018, o 20:57

Możesz być największym orłem z gramatyki, znać słówka, ale jak nie umiesz śpiewać to chuja zrobisz.
;)
Mowa-trawa z prawa, mowa-trawa z lewa. Murawa się rozrasta, kiedy się podlewa...
Olo

Postprzez Mad Professor » 28 kwi 2018, o 22:23

Wtedy pozostaje tylko wziąć do ręki bas, nisko go zawiesić, a potem pykać jedną strunę kostką i pozować na wirtuoza ;)
Obrazek
Mad Professor

Postprzez Olo » 28 kwi 2018, o 23:03

Nie, miałem na myśli wymowę, intonację.
Kiedyś stwierdziłem, że o wiele łatwiej przychodzi to osobom, które potrafią śpiewać.
Mam szefa takiego, który gramatykę i słownictwo ma opanowane perfekcyjnie. Ale nie idzie go słuchać. i to nieważne czy po niemiecku, czy po angielsku. W obu brzmi tak samo.
Mowa-trawa z prawa, mowa-trawa z lewa. Murawa się rozrasta, kiedy się podlewa...
Olo

Postprzez Laser » 3 maja 2018, o 16:53

Mad Professor napisał(a): chuja zrobisz ;)
A ja Ci mówię: rzeczowników hiszpańskich ucz się od razu z rodzajnikami. :)

Nawracając na temat i dla osób oglądających seriale.. El Casa De Papel - kolejny serial po hiszpańsku, po oglądaniu którego znajomi chcą się uczyć hiszpańskiego. To jest zaraźliwe? ;)
Laser

Postprzez Andzia » 4 maja 2018, o 22:37

O, to może i ja się skuszę, bo coś mi "Ozark" nie idzie.
Andzia

Postprzez Olo » 5 maja 2018, o 13:33

"Kruk. Szepty słychać po zmroku".
Jesteśmy po 2/3 tego miniserialu i dalej nie mogę znaleźć słabych punktów. Wprawdzie jedną woltę sami odkryliśmy, ale twórcy jakoś niespecjalnie trudno ją ukryli.
Dzisiaj pewnie go zakończymy i mam nadzieję, że mnie nie zawiedzie na ostatniej prostej.
Normalnie będzie to pierwszy serial od bardzo długiego czasu, który obejrzę w całości.
Nie licząc oczywiście tego, co na Comedy Central leci. :mrgreen:
Olo

Postprzez DB » 5 maja 2018, o 14:08

Olo napisał(a):"Kruk. Szepty słychać po zmroku".
Jesteśmy po 2/3 tego miniserialu i dalej nie mogę znaleźć słabych punktów.

Dla mnie Kruk z każdym odcinkiem był coraz lepszy. Jest klimat. Polecam.
A co do Domu z Papieru - spoko, ale trzeba oglądać z przymrużonym okiem z uwagi na nierealistyczne wydarzenia. Tak na luzie, dla rozrywki fajnie się ogląda.
Bitches, drugs, guns for sale.
DB

Postprzez Andzia » 5 cze 2018, o 19:39

6. sezon "Orange is the new black" już 27. lipca (tego roku) :D
Andzia

Poprzednia strona

Powrót do Hyde Park