!Blues Beatdown band!

Moshin' in the nite!

!Blues Beatdown band!

Postprzez Kred » 27 kwi 2009, o 22:29

Jako że nie pamiętam, gdzie to wrzucałem (a wrzucałem), zaczynam temat. Jeśli odnośne władze znajdą temat, uprzejmie proszę o przeniesienie. A póki co - tutaj.

Chodzi o projekt BLUES BEATDOWN (http://www.myspace.com/bluesbeatdownrocks)

Blues Beatdown - zespół powstał w czerwcu 2008 r. z inicjatywy Marcina Pyszory (wokal) oraz Olka "Olassa" Mendyka (gitara) pod nazwą DUST AND POWDER. Wkrótce potem skład uzupełnili Jacek Stróżyński (gitara) i Olek Data (perkusja). Tragiczna śmierć Olassa w listopadzie 2008 r. położyła kres wszelkim planom na rozwój zespołu. Projekt przestał istnieć, zanim na dobre rozwinął skrzydła. Trójka pozostałych muzyków postanowiła oddać hołd przyjacielowi i kontynuować działalność pod zmienioną nazwą. Inspiracją w poszukiwaniu nowego imienia zespołu, był tytuł jednego z ostatnich utworów napisanych przez Olassa, tj. BLUES BEATDOWN. Nazwa ta wydaje się najtrafniej opisywać muzykę projektu, która nawiązuje bezpośrednio do hard rock'owych klasyków pokroju Black Sabbath czy Deep Purple, przy czym głęboko osadzona w bluesowych standardach, zaskakuje jednocześnie elementami, które można przypisać współczesnym zespołom ze sceny hard core. Obecny skład zespołu uzupełniają Marcin Woźniak (gitara) oraz Wojtek Warnke (bass).

----------------------------------------------------------------------------------

To są wiadomości, które otrzymałem od Olasa (dr., FaustAgain - guit.) i Pyszora (voc. w obu):

[chronologicznie]

[Olas]
spokojnie stary narazie jestesmy na etapie zgrywania materialu i przygotowujemy sie do koncertu 22 kwietnia mamy 5 kawalkow i jeden kower a proby mamy od 2 i pol miesiaca tak ze tepo mysle dobre odezwij sie do pyszora a narazie to tyle pozdrowionka

[Olas]
widzialem na forum zmianke slimak zdziwiony pewnie nie kojazy po nazwiskach napisz mu ze chlopaki z faustow a jacek to czesto z nimi jako technika jazdzi calusy

[Pyszor]
Eloza!

To taki nasz projekcik - Dyzio gra tam tymczasowo, bo mielismy problem ze znalezieniem basisty, ale dzisiaj jeden kolo przychodzi na probe wiec zobaczymy jak sobie radzi.
Olas rzeczywiscie gra na perze, a ja tradycyjnie jecze do mikrofonu.

Muza to jak sama nazwa wskazuje mocny rock z elementami bluesa.. troche po linii Down :))

Pierwszy gig gramy w Poznaniu 23 kwietnia w Piwnicy 21.. powoli myslimy o demo, albo od razu plytce. Zobaczymy jak pojdzie :)

Kiedy przyjezdzasz do Polszy???

Pozdro!

Pysh

[Olas]
pozdrowionka blues beatdown rozdziewiczone koncertowo mamy my space blues betdown rocks za miesiac powinny byc pierwsze utwory calusy

Ostatnia wiadomość od Olasa dotyczy tego oto koncertu:

http://www.youtube.com/watch?v=d0C2RPodqDU
Kred

Powrót do Muzyka