PROBLEMY TECHNICZNE

24 radical questions..

Postprzez jajo » 6 sie 2006, o 23:31

Najlepiej to by bylo zakupic jakis serwer... normalnie u firmy hostingowej, bo tu coraz wiecej awarii. Serwer poza tym jest dosc wolny...
Tylko ze to kosztuje... a Acids kasy raczej nie wyloza...
jajo

Postprzez drakula » 6 sie 2006, o 23:34

To może pozbierać jakiś gadżetów od zespołu i na allego.
Zawsze coś by się uzbierało. 8)
drakula

Postprzez jajo » 6 sie 2006, o 23:36

drakula napisał(a):To może pozbierać jakiś gadżetów od zespołu i na allego.
Zawsze coś by się uzbierało. 8)

Od ludzi nie ma co brac pieniedzy.
jajo

Postprzez acidolka » 6 sie 2006, o 23:58

ja mogę zapłacić każdą cene za plusz zebrzaste dzwony Titiego :D
pij jak wielbłąd ląduj jak Wrona
acidolka

Postprzez jajo » 7 sie 2006, o 00:20

acidolka napisał(a):ja mogę zapłacić każdą cene za plusz zebrzaste dzwony Titiego :D

On chyba by nie chcial ich sprzedac
jajo

Postprzez Robson » 7 sie 2006, o 01:00

jajo napisał(a):
acidolka napisał(a):ja mogę zapłacić każdą cene za plusz zebrzaste dzwony Titiego :D

On chyba by nie chcial ich sprzedac

Raczej nie ale znając Titusa :)
Robson

Postprzez Bjeń » 7 sie 2006, o 07:34

Uffff :) Nareszcice :) Tęskniłem za Wami :D
Bjeń

Postprzez jajo » 7 sie 2006, o 08:13

Dobra... ciiii... bo sie offtop zrobil.
jajo

Niedzielna ,,awaria''.

Postprzez RAVEN » 7 sie 2006, o 20:56

Tak, w niedzielę serwer ,,leżał''.
Wyjaśnienie jest już na stronie serwera - http://www.damned.pl/

Treść:
W niedzielę 6 sierpnia br. serwer damned.pl padł *ponownie* ofiarą długiego i uciążliwego pakietowania, czego skutkiem było pozbawienie go łączności na kilka godzin.

Tym razem atak DDoS skierowany był zarówno na serwer damned.pl, jak i całą sieć Linux Storm, co skutecznie przyczyniło się do ,,wyłożenia'' kilku serwerów i sieci powiązanych mniej lub bardziej z działalnością serwisu/sieci IRC Linux Storm.
Ponadto, KOLEJNY JUŻ RAZ operator odpowiadający za utrzymywanie stałego dostępu do internetu serwerowi damned.pl postanowił odłączyć go całkowicie od usługi z nieznanych i niewyjaśnionych mi do tej pory powodów. Sytuacja taka zdarza się już drugi raz z rzędu. W związku z tym w dniach najbliższych sprawa ta zostanie pisemnie zgłoszona na Komendę Policji w Jaworze jako wezwanie do wszczęcia postępowania karnego przeciwko osobom odpowiedzialnym za spowodowanie braku łączności między wszystkimi serwerami sieci. Zgłoszenie będzie dotyczyło wszystkich adresów IP jakie brały czynny udział w pakietowaniu w dniu 6 sierpnia 2006 r.

Takie samo pismo zostało już złożone przez dwóch innych administratorów sieci Linux Storm w Katowicach i Gdańsku, gdzie ofiarą bezpośrednio padła firma jednego z członków naszej grupy administratorów powodując tym samym dla niej spore straty, nie tylko finansowe. Oświadczam również, że dołożę wszelkich starań, aby osoby odpowiedzialne za ów ataki poniosły odpowiednie konsekwencje swoich bezmyślnych i wręcz gówniarskich czynów.

Pragnę zaznaczyć, że tym razem wystosowane zostanie również pismo do przedstawicieli firmy Dialog S.A. z kopią i potwierdzeniem odebrania wezwania przez Komendę Policji w Jaworze. Powodem tego jest wręcz beznadziejna organizacja pracy administratorów operatora Dialog S.A., nieprofesjonalne zachowanie w stosunku do indywidualnych klientów firmy, przeciąganie awarii, brak jakiejkolwiek możliwości zgłaszania nadużyć (nieodpowiadający serwer pocztowy) oraz odłączanie mnie od usługi bez jakichkolwiek wyjaśniej nawet na kilka dni (poprzedni przypadek). Biorąc pod uwagę fakt, iż Operator podpisując umowę z klientem zobowiązuje się do usuwania awarii, utrzymywania stałego dostępu do internetu i chronienia użytkownika przed tego typu sytuacjami jak ataki DoS/DDoS uważam, że metody ów ,,ochrony administratorów'' są nie do przyjęcia i wręcz pomagają sprawcom ataków zamiast ofiarom.

Jak wspomniałem wyżej, z powodu nieodpowiadającego serwera pocztowego Dialogu niemożliwe było wysłanie informacji o nadużyciach z poprzednich ataków, więc zostaną one dostarczone razem ze wspomnianym pismem i logami z niedzielnego ataku (listem poleconym). Dla pewności, podobne informacje zostaną przesłane do adminisotratorów sieci/serwerów, z których owe ataki były przeprowadzane (poprzednio m.in. Uniwersytet TASK w Gdańsku).

W kolejnych dniach będę na bieżąco informował o efektach tych działań, a jeśli takich w ogóle nie będzie, sprawa zostanie nagłośniona na tyle, na ile to tylko będzie możliwe (ze zgłoszeniem do prokuratury i pismem z reklamacją oraz rezygnacją z dalszych usług Telefonii Dialog S.A. włącznie).

Wysłane przez: RAVEN
RAVEN

Postprzez Khailor » 10 paź 2006, o 15:37

chciałem zgłosić, że z działu "Pobierz"nie mogę żadnego teledysku ściągnąć :( "Serwer ba.wyobraznia.pl odpowiada zbyt powoli."
Khailor

Postprzez acidolka » 12 paź 2006, o 07:18

znów coś padło ...ale powstało na szczęście ;)
pij jak wielbłąd ląduj jak Wrona
acidolka

Postprzez Acrid » 12 paź 2006, o 13:02

acidolka napisał(a):znów coś padło ...ale powstało na szczęście ;)

Ostatnio coraz czesciej tak pada, ktos sie orientuje w czym problem? ;)
Acrid

Postprzez wicek » 12 paź 2006, o 13:06

Cytat z damned.pl

"Po dwóch dniach morderczej walki system został przeniesiony na nowy sprzęt. Jak na razie większość rzeczy działa prawidłowo. To, co jeszcze nie chodzi powinno zostać zrobione już do końca tego tygodnia. Poza tym dzisiaj jeszcze można spodziewać się kilku rebootów, krótkich przerw technicznych, itp, potrzebnych na dokończenie konfiguracji kernela i niektórych części w serwerze (myślę, że między godziną 18:00, a 22:00).

Mogę też już podać parametry nowego serwera, na który został przeniesieny damned. Jest to:
- Procesor: dwurdzeniowy AMD Athlon 64 X2 3600+ (2x2.0 GHz),
- Pamięć: 1 GB DDR RAM,
- Dysk: 160 GB HDD (2x80 GB).

;-)

PS: będę bardzo wdzięczny za zgłaszanie mi wszelkich problemów z serwerem (np. źle lub w ogóle nie działające programy/usługi). W ten sposób serwer wróci do normy trochę szybciej.

Wysłane przez: RAVEN"

Cierpliwości :wink:
wicek

Postprzez PK » 13 paź 2006, o 07:12

Ja wiem, wy za duzo offtopujecie, dlatego to ciagle pada..
PK

Postprzez jajo » 13 paź 2006, o 21:45

Trzeba przeczekac ciezki okres. Ale pomyslcie, ze po tym "remoncie" stronka powinna szybciej smigac.
jajo

Postprzez Robson » 13 paź 2006, o 23:06

jajo napisał(a):Trzeba przeczekac ciezki okres. Ale pomyslcie, ze po tym "remoncie" stronka powinna szybciej smigac.

No to nadchodzą lepsze czasy Jak remont to od razu w całości porządny a nie byle jaki :wink:
Robson

Postprzez Boras » 14 paź 2006, o 11:50

No a jak ...
BA przetrwa wszystko nie to co inni ...
Plan Dnia : Wstane, Pierdne, Zrobie przedziałek i mam fajrant ;)
Boras

Postprzez Smakosz » 14 paź 2006, o 21:17

Całkiem niedawno tez strona troche zaniemogła, ale u mnie działa się jakaś dziwna rzecz. Przez pewien czas zamiast Barmy Army pojawiała mi sie jakaś strona o linuxie :shock: czy Wy też tak mieliście?
Smakosz

Postprzez PK » 14 paź 2006, o 21:18

Em? Ja nic takiego nie zauwazylem, a raczej czesto BA bylo dzis wlaczone..
PK

Postprzez Smakosz » 14 paź 2006, o 21:21

PK napisał(a):Em? Ja nic takiego nie zauwazylem, a raczej czesto BA bylo dzis wlaczone..

To nie było dziś, jakiś tydzień temu mi sie tak pojawiało. Dziwne to było wpisywałem adres a tu inna strona
Smakosz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Barmy Army