Verses Of Steel

Pump the plastic heart!

Ulubiony vałek z Verses of Steel?

(Fuel Of My Soul)
18
7%
(In A Black Sail Wrapped)
33
14%
(Swallow The Needle)
24
10%
(The Ark)
7
3%
(Meltdown Of Sanctity)
10
4%
(We Died Before We Start To Live)
19
8%
(Red Shining Fur)
7
3%
(The Rust That I Feed)
13
5%
(Silver Meat Machine)
15
6%
(Boneless)
5
2%
(Blues Beatdown)
90
37%

Liczba głosów : 241

Re: Verses Of Steel

Postprzez Laser » 8 mar 2012, o 13:28

KRZYK napisał(a):a mi sie podoba przez ta kakofonie i lomot, lubie takie chuliganskie podejscie.
wokal tez imo nieziemski, no ale to takze kwestia gustu :D

Wokal kwestią gustu - ok, ale jezeli chodzi o łomot i kakofonię to mam tu na myśli nie chuligańskie podejście, ale słabą produkcję i nieczytelne brzmienie -> odsyłam do tematu "Laudness war" 8)

KRZYK napisał(a):a najgorszy numer to oczywiscie new metalowy "połknijta se igłę", podnieciuch dla goovniarzy :P
Te zdanie bardziej raczej pasuje do Blues Beatdown, co potwierdzają moje obserwacje na koncertach wśród fanówy. W mojej opini to najbardziej nu-metalowy numer na płycie.
NEEDLE za to nie wydaje mi się numetalowy. Za duzo tam przeplatających się finezyjnie parti gitarowych. To nie nu-metal. To wręcz jego zaprzeczenie. :wink:
"Ciotkę parowozu przetaczać na sznyclach." - Stanisław Lem
Laser

Postprzez Mad Professor » 8 mar 2012, o 13:53

arekrem napisał(a):@Mad Professor, powoli zaczynasz irytować tym swoim jojczeniem w każdym temacie.

Od wyrażania ochów i achów nad każdym gównem opatrzonym logiem AD są tu inni użytkownicy. Mam swoje zdanie i je wyrażam. W regulaminie forum nie znalazłem zapisu mówiącego o obowiązku zachwycania się nad wszystkim, co wyszło spod rąk chłopaków.
Obrazek
Hoy, mañana y siempre con el Barça en el corazon!!!
Mad Professor

Postprzez Olo » 8 mar 2012, o 14:09

Jeżeli BBD jest numetalowy, to PT również.
Te dwa utwory są dla mnie tak podobne, że aż dziw że spod dwóch różnych rąk wyszły.
Mowa-trawa z prawa, mowa-trawa z lewa. Murawa się rozrasta, kiedy się podlewa...
Olo

Postprzez Laser » 8 mar 2012, o 14:26

Olo napisał(a):Jeżeli BBD jest numetalowy, to PT również.
Te dwa utwory są dla mnie tak podobne, że aż dziw że spod dwóch różnych rąk wyszły.
Poplin Twist? :wink:
Kolega raczy chyba żartować.. To tak jakby powiedzieć, że GYPSY KINGS jest podobna do Metalliki, bo też grają na gitarach 8)
Laser

Postprzez Olo » 8 mar 2012, o 14:35

No może to brzmieć jak herezja, ale jak wew głowie sobie przeleciałem oba utwory to podobieństwa znalazłem.
Wiadomo, że brzmieniowo dzieli te dwa utwory epoka, ale melodycznie jest podobnie.
IMHO oczywiście. :wink:
Mowa-trawa z prawa, mowa-trawa z lewa. Murawa się rozrasta, kiedy się podlewa...
Olo

Postprzez Laser » 8 mar 2012, o 15:05

oczywiście :wink:
Laser

Postprzez gawron » 8 mar 2012, o 15:09

ani w BBD ani w PT nie dostrzegam numetalowych fragmentów. a co do Needel i w ogóle całego VoS to jak dla mnie jedynym albo najbardziej rzucającym się w uszy numetalowym akcentem jest właśnie refren w tym konkretnym numerze.
gawron

Postprzez arekrem » 8 mar 2012, o 16:52

@Mad Professor, nie chodzi mi o krytykowanie zespołu, ale o JOJCZENIE. Narzekasz bez argumentowania swojej opinii, co jest dyskusyjnym odpowiednikiem Cristiano Ronaldo.
Oll Korrect
arekrem

Postprzez Mad Professor » 8 mar 2012, o 18:37

Nie rozumiem tego Twojego młodzieżowego języka. Argument wobec VoS jest jeden - dla mnie to po prostu nic nie znaczące łojenie, na zasadzie jeszcze mocniej, jeszcze głośniej, jeszcze szybciej. AD zawsze miało swój charakterystyczny sznyt i styl, ich utwory miały ten acidowy niepowtarzalny posmak. A VOS to łojenie jakiego pełno wokół. Ta płyta nie wyróżnia się niczym wśród metalowego hałasu, jest po prostu jedną z wielu. Tak jak płyty od AYAR do TSOMR przejdą do historii polskiej muzyki gitarowej, tak idę o zakład, że za kilkanaście lat nikt o VoS nie będzie pamiętał.
Obrazek
Hoy, mañana y siempre con el Barça en el corazon!!!
Mad Professor

Postprzez melvins » 8 mar 2012, o 19:37

też nie lubię Verses Of Steel - nie żeby to była zła płyta ale kiedy pierwszy raz ją usłyszałem stwierdziłem że jest mocna i równa.Jednak po kilku przesłuchaniach mam takie wrażenie jakby Acidów w tym w ogóle nie było - podobnie mam tak z płytami jak Broken Head,RINE. Brakuje mi trochę tego szaleństwa,chaosu,rock'n'rolla i przede wszystkim jajcarstwa.Myślę że właśnie to ostatnie co wymieniłem to typowe acidowe charakterystyczne granie i tego mi brakuje właśnie na VoS - zobaczymy jak będzie z nową płytą :wink:
melvins

Postprzez Abdon » 8 mar 2012, o 20:21

mnie się wydaje, że gdyby zdążyli nagrać jeszcze coś z Olkiem, to to wrażenie by odpłynęło. chyba wszyscy się zgodzimy, że każdy gitarzysta wnosił coś innego do muzyki Acid i każda pierwsza płyta brzmiała inaczej (HPCM - AAA, Acidofilia - RINE, RINE - VoS: ogromne przeskoki stylistyczne). po prostu w czasach VoS tak brzmiał Acid z nowym wiosłowym. i nikt nie zdążył się chyba przyzwyczaić do tego soundu, nawet jeśli był na 30 koncertach w latach 2005 - 2008. stare kawałki przeważały w setach i były odgrywane w miarę podobnie, tego piętna Ola nie było tam aż tak słychać. ja słyszę wyraźnie (a kto nie) różnice między poprzednimi albumami i VoS, ale nie przeszkadza mi to.
Obrazek
Abdon

Postprzez Galloway » 8 mar 2012, o 22:24

KRZYK napisał(a):a najgorszy numer to oczywiscie new metalowy "połknijta se igłę", podnieciuch dla goovniarzy :P

No właśnie mam to samo wrażenie, ale lepiej ubrałeś to w słowa, więc się nie będę wynurzał. No i kolejny przykład, w którym do słabego kawałka robi się klip kiedy do wyboru jest tyle killerów. Niestety wiele kapel tak wybiera.
Laser napisał(a):
Te zdanie bardziej raczej pasuje do Blues Beatdown, co potwierdzają moje obserwacje na koncertach wśród fanówy. W mojej opini to najbardziej nu-metalowy numer na płycie.
NEEDLE za to nie wydaje mi się numetalowy. Za duzo tam przeplatających się finezyjnie parti gitarowych. To nie nu-metal. To wręcz jego zaprzeczenie. :wink:

Właśnie w BBD masz więcej klasyki, nie patrz przez pryzmat rekcji fanówy

Co do numetalu, nie wkręcajcie sobie ;) Chwalmy Thora, że Acid go nigdy nie grał, bo to jakaś zaraza, która na szczęście wygas(ł)a.
Obrazek Obrazek
...and therefore three cheers for Nantucket!
Galloway

Postprzez Abdon » 9 mar 2012, o 00:14

Galloway napisał(a):No i kolejny przykład, w którym do słabego kawałka robi się klip kiedy do wyboru jest tyle killerów. Niestety wiele kapel tak wybiera.

pamiętaj, że kapele skazane są na wybieranie w ciemno. nigdy nie wiadomo, czy dany numer "zażre", czy przejdzie bez echa. a przykładów w historii jest mnóstwo: skrytykowane i nazwane pretensjonalną balladką Stairway To Heaven, napisany na kolanie wypełniacz - Paranoid, czy, z historii najnowszej, Francuz, który wciąż dziarsko śmiga po LP3 ;)
a i w drugą stronę by się znalazło parę świadectw. jak chociażby Different World, które Maiden puścili jako pierwszy singiel z A Matter of Life And Death, świetnej, w mojej opinii, płyty z pięknie rozbudowanymi kompozycjami. na utwór promujący wybrany zaś został nijaki wałek z gatunku tych, których Ironi mają o wiele więcej, i to znacznie lepszych. do dziś wydaje mi się, że napisali go w ostatniej chwili na kolanie, bo wytwórnia uznała, że kompozycje, które mieli są za długie na single (ehh, kiedyś takie bajery przechodziły...)
Obrazek
Abdon

Postprzez Laser » 9 mar 2012, o 00:58

Galloway napisał(a):Właśnie w BBD masz więcej klasyki, nie patrz przez pryzmat rekcji fanówy
Wiem, że ten kawałek ma wiele klasycznych patentów, ale refren jest jak w Linkin Park, sorry..
Poza tym wszystko niby tam fajnie pasuje, ale jakoś nie porywa mnie - a to przecież najważniejsze. Dlatego pozostaję przy swoim zdaniu.

Co do NEEDLE.. Czy w numetalu grało się tak gęsto??? Gitarowe wstawki grane trzydziestkami dwójkami to jest numetal? :twisted: Zdaję sobie sprawę, że gadamy tu o pierdołach, a ja nie czuję się też fachowcem w stylu którego właściwie nie słucham, ale powiem krótko: NIE WYDAJE MI SIĘ :wink:
Laser

Postprzez Abdon » 9 mar 2012, o 01:04

linkin park to ja słyszę bardziej w refrenie w We Died... ("aaaaangry niiiiights"...)
Obrazek
Abdon

Postprzez Laser » 9 mar 2012, o 01:50

:wink: Racja - coś w tym jest. Tutaj też.
Laser

Postprzez arekrem » 9 mar 2012, o 04:58

W BBD za ChRL nie jestem w stanie usłyszeć Linkin Parka. Chyba mylicie nu metal z metalcore.
Oll Korrect
arekrem

Postprzez Smakosz » 9 mar 2012, o 10:33

stary_muminka napisał(a):linkin park to ja słyszę bardziej w refrenie w We Died... ("aaaaangry niiiiights"...)

i riff rodem z Deftones, jak dla mnie zdecydowanie najsłabszy utwór z płyty
Smakosz

Postprzez Laser » 9 mar 2012, o 11:49

arekrem napisał(a):W BBD za ChRL nie jestem w stanie usłyszeć Linkin Parka. Chyba mylicie nu metal z metalcore.
No widzisz - a ja słyszę.. może kiedyś i Ty usłyszysz. :wink: To że Acidzi moga grać czasem nu metal nie jest zarzutem. Chodzi o to żeby nie było, że grają słaby nu metal. W nu metalu też było wiele fajnych rzeczy. Czerpać można ze wszystkiego - trzeba to tylko wszystko fajnie połączyć..

Mnie akurat BBD nie fascynuje tak mocno jak was, a nawet mogę napisać że taka muza mnie nie interesuje. Zdaję sobie sprawę że dla niektórych ten utwór to świętość i dlatego się nie dogadamy. Na tym własnie polega kult tego utworu o którym mówiłem juz wczesniej. Nie bijcie. 8)
Laser

Postprzez Abdon » 9 mar 2012, o 15:16

ja tam wolę Czernego Żagiela.
Obrazek
Abdon

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wydawnictwa