Acid Drinkers Białystok 1993

Maximum overload!

Re: Acid Drinkers Białystok 1993

Postprzez Leon » 28 mar 2014, o 14:24

"Pig to rent" z Perłą gościnnie koniecznie
EET FUK
Leon

Postprzez pmaciej7 » 29 mar 2014, o 10:41

Olo napisał(a):Niestety, ale w przypadku większości tych kawałków musieliby uczyć się ich grać na nowo.

To niech się kurde uczą.

Poza tym dochodzi syndrom, który niedawno odkryłem, a zwie się "by Request". Nie sądzę, aby publika była do końca zadowolona, że nie ma "Yonasha", "Jokera", czy "Pizzy" i zastępuje się je "E.E.G.O.", "Pig to Rent" czy np. "El Pecado".

Bo te wszystkie bajrikłesty nie powinny być skierowane do każdego, kto kupi bilet czy wejdzie na onet, ale do wybranych fanów. Jest jakiś oficjalny fanclub Metaliki w Polsce, tak samo jest nasze forum. A żeby przeciwdziałać rejestrowaniu pustych kont dla podbijania wyników, wystarczyłoby dopuścić do głosowania osoby, które mają 3 miesiące stażu i 20 postów. Można też zrobić tak, że z ankiety programu wywalić kawałki grane w ciągu ostatniego roku-dwóch.

Można wreszcie zrobić tak: dla największych miast, gdzie Acidzi bywają co chwilę, zrobić program specjalny, a dla Sulęcinów i innych miasteczek powiatowych - standardowy z Jokerem i Pizzą.
pmaciej7

Postprzez quetopish » 29 mar 2014, o 12:41

Pmaciej7 nic dodać nic ująć ;). Niech zrobią przynajmniej jedną taką trasę.
quetopish

Postprzez Smakosz » 29 mar 2014, o 13:41

pmaciej7 napisał(a):Bo te wszystkie bajrikłesty nie powinny być skierowane do każdego, kto kupi bilet czy wejdzie na onet, ale do wybranych fanów. Jest jakiś oficjalny fanclub Metaliki w Polsce, tak samo jest nasze forum. A żeby przeciwdziałać rejestrowaniu pustych kont dla podbijania wyników, wystarczyłoby dopuścić do głosowania osoby, które mają 3 miesiące stażu i 20 postów. Można też zrobić tak, że z ankiety programu wywalić kawałki grane w ciągu ostatniego roku-dwóch.

Przecież na koncertach zdecydowanie więcej jest ludzi którzy kapelę widzą od święta, raz na jakiś czas, niż ultrasów którzy chcą Under The Gun. Dlatego ta idea to jakieś science fiction i to sie nigdy nie wydarzy. Poza tym dzielenie słuchaczy bo jeden mieszka w Sulęcinie i na pewno chce usłyszeć The Joker,a drugi w Warszawie i Maximum Overload nie ma kompletnie sensu.

Akcje takie jak By request Metalliki i wspominkowe trasy Ironów pokazują że zdecydowana większość publiki chce hitów takich jak Fear Of The Dark czy Enter Sandman, u Acid's jest to np. The Joker czy Pizza Driver, tak już po prostu jest.
Smakosz

Postprzez pmaciej7 » 29 mar 2014, o 20:59

Smakosz napisał(a):Przecież na koncertach zdecydowanie więcej jest ludzi którzy kapelę widzą od święta, raz na jakiś czas, niż ultrasów którzy chcą Under The Gun.
(...)
Poza tym dzielenie słuchaczy bo jeden mieszka w Sulęcinie i na pewno chce usłyszeć The Joker,a drugi w Warszawie i Maximum Overload nie ma kompletnie sensu.

Ma sens. W przysłowiowym Sulęcinie wizyta Acidów jest świętem, a publiczność liczy na hity. Pamiętam jak rozczarowany bylem po koncercie Red Hotów na Śląskim, gdy nie zagrali przebojów, tylko odegrali całe By the Way.

We Warszawie czy Szczecinie wizyta Acidów to rytuał odbywany co rok z dokładnością do dwóch tygodni, a pod sceną widuję te same osoby. Można ten rytuał zmienić o tyle, że zagra się inny zestaw kawałków.

Poza tym, kurde, trochę szacunku dla tych fanów, którzy kupują wszystkie wydawnictwa i co roku meldują się na dwóch-trzech-pięcu i więcej koncertach.

Dlatego ta idea to jakieś science fiction i to sie nigdy nie wydarzy.

Do niedawna nikt nie wyobrażał sobie koncertów w rodzaju "X-lecie albumu..." czy "... by request", a jeszcze wczesniej "... unplugged".

Wiem, że Acid to nie jest zespół muzycznych rewolucjonistów, ale może jednak mnie zaskoczą.
pmaciej7

Postprzez Smakosz » 30 mar 2014, o 13:04

Nie zrozum mnie źle, ja zdecydowanie wolałbym usłyszeć na żywo coś czego jeszcze nie grali lub grali bardzo dawno, ale jednoczesnie nie sądze żebym był jakimś wyjątkowym fanem bo mam ileś tam postów na forum i widziałem ich na żywo ileś tam razy, nie jestem lepszy od tych którzy idą na Acid's po raz pierwszy i chcą samych klasyków ;). Dlatego nie widzę tego głosowania wśród najwkiększych Acid-maniaków i uważam ze zespół nie może się tak ograniczać, jak głosują to albo wszyscy albo nikt.

pmaciej7 napisał(a):Do niedawna nikt nie wyobrażał sobie koncertów w rodzaju "X-lecie albumu...

To jest właśnie rozwiązanie idealne! W przyszłym roku Are You A Rebel będzie miało 25 lat ...Cały debiut plus największe klasyki- prawie każdy byłby zadowolony ;) .
Smakosz

Postprzez pmaciej7 » 30 mar 2014, o 13:37

Smakosz napisał(a):nie sądze żebym był jakimś wyjątkowym fanem bo mam ileś tam postów na forum i widziałem ich na żywo ileś tam razy, nie jestem lepszy od tych którzy idą na Acid's po raz pierwszy i chcą samych klasyków

No tak, może przyjdzie na koncert ktoś nowy. Za to ja nie pójdę na trzy koncerty. Super interes.

Swoją drogą ktoś, kto idzie na koncert po raz pierwszy, bo kumple przynieśli mu do posłuchania LPDD, ma średnie pojęcie o klasykach* i w gruncie rzeczy obojętne mu co zespół gra. Przerobiłem to na własnej żonie. Ten raczej będzie zdziwiony, że z płyty, którą zna, zespół zagrał 3 kawałki. Z kolei dla tego, który cały koncert spędza w kotle pod sceną, ważne jest, żeby na-pier-dalać, a nie konkretne kawałki.

*Przypomina mi to sytuację, w której ktoś z młodych fanów napisał na forum, że na koncercie Ślimak robił dziwny taniec uga-buga.
pmaciej7

Poprzednia strona

Powrót do Prasa i media