Szansa na sukces

Maximum overload!

Re: Szansa na sukces

Postprzez Olo » 1 kwi 2012, o 20:19

Ucinanie wałków w tym programie to standard.
Dlatego miałem się pytać szacownego grona reprezentantów BA na planie, czy podczas nagrywania też tak było, czy też dopiero podczas montażu wycinali?
Mowa-trawa z prawa, mowa-trawa z lewa. Murawa się rozrasta, kiedy się podlewa...
Olo

Postprzez pmaciej7 » 1 kwi 2012, o 20:20

Olo napisał(a):Ale Junkie jednak nie jest glapami karmiony... :wink:

Czym?

--------

Moim zdaniem większość uczestników poradziła sobie średnio. Ale dzięki temu widać, że śpiewanie w metalowym zespole to nie jest takie tam darcie japy, tylko całkiem konkretne darcie japy.

Nie rozumiem wyboru francuza do repertuaru. Znajomość języka w społeczeństwie nie jest na tyle duża, żeby każdy uczestnik mógł z marszu zaśpiewać.

Nie rozumiem, dlaczego Love Shack poszedł w wersji "można jeszcze raz?". Trzeba było dać drugie wykonanie albo ten fragment po prostu wyciąć.

Natomiast megażenadą było to, że Titus nie ruszył dupy z kanapy, żeby zaśpiewać z Mają w finale.
pmaciej7

Postprzez Bjeń » 1 kwi 2012, o 20:28

Też mnie na nagrywaniu raziło, że Titus nie wstał pod koniec.

I odpowiadając Olowi, podczas nagrywania były śpiewane/odgrywane całe kawałki (no, z pominięciem końcówki BBD, z oczywistych względów).
Bjeń

Postprzez Olo » 1 kwi 2012, o 20:30

pmaciej7 napisał(a):Czym?

glapa = wrona, gawron
Po naszemu oznacza to tyle, że nie w ciemię bity jest.

Co do francuza, to nawet Ślimię na koncercie ma ten tekst fonetycznie rozpisany. A, że walczy teraz na LP3 to głupotą byłoby nie wykorzystanie czasu antenowego na promocję.

Dla mnie megażenadą było, że cały zespół pierdział w kanapę zamiast ubrać wiosła i zagrać to na żywo.
Szkoda.
Mowa-trawa z prawa, mowa-trawa z lewa. Murawa się rozrasta, kiedy się podlewa...
Olo

Postprzez Crawley » 1 kwi 2012, o 20:34

A to fakt z tą końcówką. Z drugiej - jakby mieliby stać i udawać, że grają do playbacku, to chyba już wolę, żeby siedzieli.
Zrobię to zmyślnie i dokładnie, choć niekoniecznie szybko
Crawley

Postprzez Andzia » 1 kwi 2012, o 20:36

pmaciej7 napisał(a): Nie rozumiem, dlaczego Love Shack poszedł w wersji "można jeszcze raz?". Trzeba było dać drugie wykonanie albo ten fragment po prostu wyciąć.

Już pisałam, że to właśnie było drugie. Za pierwszym razem poszło o wiele lepiej. Pani Skrętkowska mówiła dziewczynie, że to tak zmontują, że tego momentu nie będzie, a jednak zostawili.
Andzia

Postprzez Crawley » 1 kwi 2012, o 20:46

Bo w każdym programie musi być tak, że ktoś daje ciała. Taka jest współczesna telewizja.
Zrobię to zmyślnie i dokładnie, choć niekoniecznie szybko
Crawley

Postprzez Leon » 1 kwi 2012, o 20:53

Andzia napisał(a):Pani Skrętkowska mówiła dziewczynie, że to tak zmontują, że tego momentu nie będzie, a jednak zostawili.

A bo to od dzisiaj wiadomo, że TELEWIZJA KŁAMIE? :D

W ogóle Panowie jakoś tak niemrawo współpracowali z Panem Wojtkiem, zazwyczaj jest więcej luźnej gadki pomiędzy prowadzącym a zespołem, tutaj raczej Pan Wojtek zagadywał, a Tytus trochę tam odpowiedział, niby pełnym zdaniem ale też niezbyt wylewnie, a reszta tylko siedziała i dobrze wyglądała.
EET FUK
Leon

Postprzez Galloway » 1 kwi 2012, o 21:02

Crawley napisał(a):Hate Unlimited podobało mi się tak do połowy, potem niestety zostało położone na refrenie

Ale przecież refren jest krzyczany, że tak powiem, więc innego wyjścia nie miała jak go zaśpiewać jakoś. Moim zdaniem się wybroniła.
Obrazek Obrazek
...and therefore three cheers for Nantucket!
Galloway

Postprzez pmaciej7 » 1 kwi 2012, o 21:52

Andzia napisał(a):Już pisałam, że to właśnie było drugie. Za pierwszym razem poszło o wiele lepiej. Pani Skrętkowska mówiła dziewczynie, że to tak zmontują, że tego momentu nie będzie, a jednak zostawili.

No właśnie miałem na myśli to drugie w stosunku do puszczonego, czyli to pierwsze.
pmaciej7

Postprzez Marcin » 2 kwi 2012, o 00:09

Ja też obejrzałem Szansę na sukces i powiem, że fajnie wyszła. :) Podczas festiwalu w Świebodzicach rozmawiałem przez chwilkę z Titusem na temat Szansy na sukces i właściwie było to czego się spodziewałem. Między innymi zostały wybrane takie utwory, aby uczestnicy mogli je zaśpiewać. Uważam, że wszyscy doskonale sobie poradzili. Przyjemnie się słuchało tych kawałków, również w wykonaniu amatorów. :) Jednak myślałem, że Maja jako zwyciężczyni zaśpiewa na końcu utwór "Pizza Driver", który zaśpiewała wcześniej. Bo we wcześniejszych odcinkach z innymi zespołami, to chyba zawsze zwycięzca śpiewał na koniec programu utwór, który wykonywał wcześniej. A tu jednak Majka na końcu zaśpiewała "Love Shack", który wcześniej śpiewała pierwsza uczestniczka Wiola. Uważam jeszcze, że troszkę szkoda, że zespół nie przyznał wyróżnień kilku innym osobom.
Marcin
Marcin

Postprzez KRZYK » 2 kwi 2012, o 06:35

chodzilo o to, ze zespol nie moze z nia zagrac live, bo by rozpizdzili studio na Woronicza. wobec tego Pan Wojciech wymyslil, ze zwyciezczyni moze sobie wybrac utwor, ktory chce zaspiewac. rekompensata taka :wink:
ŚWIRY DO PRZODU, PRÓCHNO ZA DRZWI!!!
KRZYK

Postprzez lora » 2 kwi 2012, o 09:21

Miło było obejrzeć Acid w publicznej telewizji, w bądź co bądź znanym programie. Dziewczyna od Pizza Driver bardzo fajnie wyszła i zwycięstwo się jej należało. Ponadto chłopach od Acidofilii też mi się podobał. A reszta hmm tak sobie. Jak ktoś już napisał udowadnia to to, że śpiewanie w metalowym zespole wcale, a wcale nie jest proste. Mi też brakowało ,,100%" Acid, za dużo coverów, ale cóż fakt, że to publiczna telewizja i różni ludzie występowali. Nie każdy przyszedł ryczeć, a szkoda bo chciałam żeby telewizja pokazała prawdziwy zespół, a nie tak dużo spokojnych coverów. Ale nie narzekajmy, fajnie było, że szansa wogóle była.
,,Can't be sober all day long"
lora

Postprzez Trotyl » 2 kwi 2012, o 09:53

siur napisał(a):Obejrzałam Szansę, zadowolona jestem co do wyniku, bo należało się Mai. Kurcze, ona zrobiła z "Pizza Driver" piosenkę, usłyszałam tam melodyjny wokal :mrgreen: I nie uwłaczajac Ani to nawet "Love Shack" lepiej jej wyszło ;)

Reszta... Hm, ten gość od "Hit The Road Jack" nie poradził sobie z tonacją i w ogóle chyba sobie nie radził, ciekawe jak mu to wychodzi w jego zespole. Ucieszyłam się też, ze wybrali "Hate Unlimited" do programu.

Dokładnie! Słychać, że laska ma szkolony głos, ale bardzo dobrze śpiewa. Niestety wpadła już w manierę i było to słychać. Szkoda tylko, że wybrała Love Shack do finału. Chociaż i tak zaśpiewała lepiej niż Anka na żywo, zgadzam się z Siurem.

Galloway napisał(a):Rzeczywiście HtRJ wyszło fatalnie. O ile jestem w stanie skumać, ze koleś nie trafił z tonacją, bo może możliwości nie miał, o tyle gubienia rytmu nie jestem sobie w stanie wytłumaczyć.

Słychać było w ostatnim refrenie, że da radę śpiewać w tych rejestrach, po prostu od początku źle zaczął. I wyszło do bani. Ogólnie - faceci w tym programie byli naprawdę raczej słabi. Acidofilia wprawdzie rodziła pewne nadzieje, ale niestety, koleś to zaśpiewał totalnie płasko. Trochę za mało się wczuł w klimat i brzmiało to tak, jakby całość śpiewał na jednym dźwięku.

Muszę przyznać, że Hate Unlimited mnie zniszczyło. Tamta dziewczyna też była dobra, poradziła sobie z trudnym numerem (na pewno trudniejszym, niż Pizza ;]) i nie byłam pewna, która bardziej mi się podoba. Ale jednak zwyciężczyni ma mocniejszy wokal, choć, jak zauważył mumin, mogłaby się nie odzywać. No ale wiecie, telewizja, Acidzi na kanapie, Mann naprzeciwko... Można się obsrać, moim zdaniem to ją usprawiedliwia.
W ogóle nie podobał mi się Francuz, zaśpiewany kompletnie nijak i wyszło to, o czym pisała Andzia - że to był dubel i się dziewczę wkurzyło.
BBD - bez komentarza. Zero ognia, ktoś tu pisał, że laska by to lepiej zaśpiewała. No, Maja na pewno [dlaczego nie wybrała BBD do finału!?]. 8)
Love Shack nie widziałam, za późno włączyłam tv! -.- Ale w moim programie telewizyjnym w zapowiedzi programu, jako "hity AD" wymieniono same covery, no i - standardowo - wrzucono ich do śmietnika. ;)

Ogółem program mi się podobał, taki w sam raz na niedzielne popołudnie po obiedzie (nie wiem czy to komplement odnośnie programu z Acidami) - rzadko kiedy jest okazja popatrzeć na Acida w tv, Mann oczywiście trzymał poziom. Ale kurczę... uczestnicy byli naprawdę słabi. A kiedy organizowane są castingi, to przecież idą na nie fani danego wykonawcy/zespołu więc wiedzą mw. czego się spodziewać, podobnie jak jury - powinni wybierać ludzi, którzy poradzą sobie z kawałkami kapeli. No ale fakt, że taka Acidofilia, HU czy Et Si Tu... nie należą do najłatwiejszych do zaśpiewania.

Podsumowując - zgadzam się z werdyktem. No i za dużo coverów.
Obrazek
http://www.myspace.com/blowjoke
Thrash ash srash \m/
Trotyl

Postprzez Scorpion » 2 kwi 2012, o 10:53

Dobry program był. Fanem Szansy na sukces jestem od niemal 15 lat (czyli prawie od urodzenia). Zawsze śmieszą mnie dowcipy Wojciecha Manna. Ten program wypromował wiele gwiazd polskiego przemysłu muzycznego i jestem pewny, że wczorajszy odcinek mocno powiększy grono gwiazd wokalnych na naszym rynku.
Scorpion

Postprzez G.R.E.G » 2 kwi 2012, o 11:36

a jest to juz gdzies w necie do obejrzenia ? bo szukam i narazie nie znajduje :|
G.R.E.G

Postprzez pmaciej7 » 2 kwi 2012, o 11:59

Marcin napisał(a):Jednak myślałem, że Maja jako zwyciężczyni zaśpiewa na końcu utwór "Pizza Driver", który zaśpiewała wcześniej. Bo we wcześniejszych odcinkach z innymi zespołami, to chyba zawsze zwycięzca śpiewał na koniec programu utwór, który wykonywał wcześniej.

Nie zawsze. Już bywało tak, że zwycięzca zamiast swojej piosenki śpiewał przebój.
pmaciej7

Postprzez DEATH » 2 kwi 2012, o 13:33

hmm..ktoś miał to nagrać?
zasadniczo to zdążyłem z pracy (jebana korporacja :evil: ) na ostatnie 1.5min, teraz czytam zgoła odmienne komentarze i zastanawiam się do których mi będzie bliżej. także dawać linka!
http://www.youtube.com/user/enu665 - filmiki z koncertów, dużo Acid!
http://wojciech-mroszynski.blog.pl/ - blog o sporcie i tematach z nim związanych.
DEATH

Postprzez szczuply » 2 kwi 2012, o 14:00

Właśnie ktoś nagrywał bo zaspałem a rodzina na finał mnie obudziła
szczuply

Postprzez Olo » 2 kwi 2012, o 14:52

A nie będzie to na oficjalnej udostępnione za chwilę?
Znaczy TVP oficjalnej...
Olo

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prasa i media