Kult/KNŻ/Kazik etc...

Moshin' in the nite!

Co lepsze?

Kult
64
31%
KNŻ
131
64%
Kazik
7
3%
El doopa
2
1%
Buldog
1
0%

Liczba głosów : 205

Re: Kult/KNŻ/Kazik etc...

Postprzez Hiperenigmatyczny » 27 mar 2015, o 23:02

Dzisiaj byłem w Empiku na premierze płyty "Wiwisekcja". Najbardziej się cieszę z tego, że mogłem podać Kazikowi dłoń i mu się przedstawić :D Oczywiście nie muszę mówić, że mam płytę z podpisami. A samej płyty jeszcze nie słuchałem. Ale cieszę się, że wreszcie udało mi się zrobić coś, o czym wcześniej najwyraźniej nie pomyślałem :P
Hiperenigmatyczny

Postprzez Michu99 » 28 kwi 2015, o 17:50

Michu99

Postprzez Olo » 9 lis 2015, o 16:14

No długo to nie trwało...

Obrazek

Koncert KNŻ mam oczywiście na myśli...
;)
Mowa-trawa z prawa, mowa-trawa z lewa. Murawa się rozrasta, kiedy się podlewa...
Olo

Postprzez Laser » 9 lis 2015, o 20:55

Każda informacja o "reaktywacji" KNŻ to dobra informacja. Jeszcze jakieś małe zawieszenie w działalności Luxtorpedy i będę w pełni usatysfakcjonowany.. :mrgreen:
"Ciotkę parowozu przetaczać na sznyclach." - Stanisław Lem
Laser

Postprzez Laser » 1 maja 2016, o 17:41

Wiadomo było już o tych wydawnictwach już dwa miesiące temu. Nareszcie jakieś konkrety.

Podwójne CD z zapisem ostatniego koncertu w Warszawie z dnia 06.03.2015 w
klubie Stodoła
Obrazek

oraz DVD ostatni koncert w Łodzi z dnia 22.02.2015 w klubie Wytwórnia.
Obrazek

Powiem tak. Okładki beznadziejne, ale sztuka wydawania w Polsce płyt z muzyką rockową od dawna jest na niskim poziomie. Trzeba się cieszyć z tego co jest. Fajnie, że to dwa różne koncerty. No i że w ogóle nareszcie jest jakieś DVD. Dwadzieścia osiem utworów.. :D

A w Preorderze oba wydawnictwa w komplecie za 55zł. Ilość ograniczona. :mrgreen:

A premiera 20 maja.
Laser

Postprzez Olo » 1 maja 2016, o 21:12

Czy KNŻ kiedykolwiek mieli jakąś fajną okładkę?
;)
Trzymają się linii programowej po prostu...
Mowa-trawa z prawa, mowa-trawa z lewa. Murawa się rozrasta, kiedy się podlewa...
Olo

Postprzez Leon » 1 maja 2016, o 21:20

Mnie się okładka LMDLM zawsze podobała.
EET FUK
Leon

Postprzez Hiperenigmatyczny » 16 maja 2016, o 20:19

Jakoś tak średnio jestem nastawiony na tą koncertówkę. Pewnie to będzie coś podobnego do "Występu", tylko z dodatkiem utwór z "Bar la Curva / Plamy na słońcu". Nieszczególnie lubię tą płytę.

Laser napisał(a):Powiem tak. Okładki beznadziejne, ale sztuka wydawania w Polsce płyt z muzyką rockową od dawna jest na niskim poziomie.

Z reguły są na wysokim poziomie. Na pewno nie można narzekać, bo i po co? Na co to komu?
Hiperenigmatyczny

Postprzez Olo » 20 maja 2016, o 10:24

Olo

Postprzez Olo » 20 maja 2016, o 14:27

Przysłali mi te KNŻety już.
Płyty wydane dość schludnie, szkoda, że płyty ułożone są jedna na drugiej, zamiast tej ruchomej podstawki.
W książeczce tylko minimum informacji, a szkoda, przydałoby się jakieś podsumowanie.
Na obu wydawnictwach set jest ten sam, na DVD tylko zamienione miejscami jest "Łysy..." i "Czemu...".
Nie rozumiem po jaką cholerę DVD pakują w obwolutę, która wygląda tak samo jak okładka DVD.
Aha. W DVD też dali książeczkę i też dość lakoniczną. Dobrze, że zdjęcia inne. ;)
Olo

Postprzez Hiperenigmatyczny » 9 cze 2016, o 15:58

Ej, no serio, nikt nie napisał o spotkaniu w Arkadii?
Kupiłem płytę właśnie w dniu, kiedy zespół pojawił się w warszawskiej Arkadii. Oczywiście było dużo ludzi, co jest zrozumiałe w tej sytuacji. Świetnie, że zobaczyłem zespół po raz pierwszy na żywo przed sobą, podałem każdemu grabę i mam autografy :)
Nie napalałem się na fotki, ale wychodząc z Arkadii, zobaczyłem, że są Litza i Kazik są na zewnątrz przy fontannie, że z Kazikiem się fotografują, to pomyślałem, że sobie jednak zrobię z nimi foty. W tej sytuacji bardziej napaliłem się na fotkę z Licosławem, bo to wirtuoz kilku tak ważnych zespołów dla mnie i mogę go więcej nie spotkać. Z Kazikiem też sobie zrobiłem, choć jego na pewno jeszcze spotkam, przy okazji premiery albumu Kultu.
Dobra, dosyć tych przechwałek :D

A sam album, jak to koncertówka, jest fajna w słuchaniu, jest dobra atmosfera na scenie, pod sceną, jest klimacik. Dobór utworów też jest niezły. Najbardziej śmieszyło mnie wplatanie cudzych riffów, zwłaszcza, jak Kazika wkurzał Maanam :lol:
Hiperenigmatyczny

Postprzez Laser » 14 lip 2016, o 00:28

Na Kulturze zaczął się właśnie koncert KNŻ z 1997- część druga. Hardkorowe lato. Szkoda że nikt nie zaanonsował tydzień temu pierwszej części.. :evil:
Laser

Postprzez Laser » 27 cze 2018, o 20:02

Obrazek

W końcu wzięli się za te kaenżety. Czekam jeszcze na Las Makinas.. ;)
Drogo trochę, ale to w sumie normalna cena za dwa placki w SP RECORDS - 104,99 zł. Rozejdą się pewnie i tak jak ciepłe bułeczki w Biedronce. 8-)

https://sprecords.pl/strona-glowna/475-knz-porozumienie-ponad-podzialami-2lp-preorder-.html
Laser

Postprzez Mad Professor » 27 cze 2018, o 20:45

Nie wiem jak w innych miastach, ale u mnie na wsi nikt tych winyli, poza mną, nie kupuje. Zainwestowałeś w patefon, czy będziesz cebulił na handlu?
Obrazek
Hoy, mañana y siempre con el Barça en el corazon!!!
Mad Professor

Postprzez arek85 » 29 cze 2018, o 13:21

Ja ciekam na Spalam Sie i 12 Groszy.
arek85

Postprzez Laser » 1 lip 2018, o 19:12

Mad Professor napisał(a):Zainwestowałeś w patefon, czy będziesz cebulił..?

Jedno nie wyklucza drugiego. Póki co gramofonu fizycznie nie mam. Planuję zakup, ale od jakiegoś czasu z racji mojego nowego hobby straciłem trochę miętę do słuchania muzyki. Średniej klasy teleskop kosztuje niewiele więcej niż dobry bardzo dobry gramofon. Także adapter póki co czeka.. 8-)

Nie mniej same płyty winylowe myślę, że warto kupować - szczególnie z tego względu, że często interesujące mnie tytuły są w bardzo ograniczonym nakładzie i jak teraz tego nie kupię to pozostają portale allegro z kosmicznymi cenami. No to kupuję.

Magię słuchania z winyli posmakowałem we wcześniejszej młodości. Pozostawiło to w pamięci trwały ślad i tęsknotę. Duże okładki z tekstami i rysunkami w środku, rytuał, trzaski, klimat, przygaszone światło, dym, Zappa, pierwsza Republika, Niemen Aerolit, pierwszy Zeppelin. Na pewno do tego w końcu wrócę - choć nie teraz.

arek85 napisał(a):Ja ciekam na Spalam Sie i 12 Groszy.

"12 groszy" już przegapiłeś. Ale nie martw się - ja też. :twisted: Teraz jest do kupienia na przykład tutaj - wybrałem tańszą aukcję:
http://allegro.pl/kult-kazik-2xlp-winyl-12-groszy-numerowana-i7139742230.html

Dla pocieszenie napiszę że niektóre płyty SP Records wydaje dwa razy. Na pewno zrobili drugie tłoczenie zielonego "Taty Kazika" - po kilku latach od pierwszej edycji, też w ograniczonym nakładzie i też się szybko rozeszła. Także tego..
Laser

Postprzez Mad Professor » 30 lip 2018, o 13:38

Kazik siedzi sobie na Kanarach i się cieszy, że mu PiS podatek obniżył. Kompletny upadek tego buca.
Obrazek
Mad Professor

Postprzez Laser » 31 sty 2019, o 13:56

Mad Professor napisał(a):Kazik siedzi sobie na Kanarach i się cieszy, że mu PiS podatek obniżył..
Zgadza się..
Wypowiedzi i teksty piosenek Kazika od pewnego czasu cechuje niesamowita zniżka lotów. Ja postanowiłem zbadać temat i sięgnąłem po biografię - wywiad Rafała Księżyka. Książka rewelacyjna - w sensie profesjonalna tak jak wszystkie poprzednie tego pana - polecam. W każdym razie z samych słów Kazika wynika, że po 2004 odstawił już diametralnie amfetaminę, od której to - delikatnie rzecz ujmując - wcześniej nie stronił. Nie nastraja to optymistycznie pod kątem przyszłych wrażeń estetycznych podczas obcowania z jego twórczością. Piosenek takich jak Artyści czy 12 Groszy już raczej nie uświadczymy.. :| Trochę to smutne.

Tymczasem wyszły winyle legendarnej płyty z czasów jeszcze zdecydowanie amfetaminowych - Las Maquinas. Dla mnie album kultowy - chociaż w przypadku Kazika to nie jest chyba najbardziej odpowiednie słowo.. 8-)
Obrazek
Winyl w trzech wersjach: czarnej, białej i niebieskiej. Czarna już całkowicie wykupiona. No i drogo!

https://sprecords.pl/strona-glowna/508-knz-las-maquinas-de-la-muerte-2lp-lim-ed-white-vinyl-naklad-755-szt-preorder.html
Laser

Postprzez Mad Professor » 31 sty 2019, o 17:35

Marek Raczkowski odstawił koks i też negatywnie odbiło się to na jego twórczości. Nie chcę tu zachwalać brania narkotyków, ale jakby nie patrzeć, znacznie poszerzają one horyzonty, chociaż akurat amfetamina to wyjątkowo parszywe gówno. Zdecydowanie odradzam.
Co do winyli, strasznie mnie wkurwia, że polscy wydawcy korzystając z koniunktury na placki, próbują drenować nasze kieszenie. Niezależne zachodnie wytwórnie potrafią połączyć wysoką jakość z przystępną ceną. Nasi wolą uprawiać bandyterkę w biały dzień. Z mojej strony wyprostowany środkowy palec w ich kierunku.
Obrazek
Mad Professor

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Muzyka