Kult/KNŻ/Kazik etc...

Moshin' in the nite!

Co lepsze?

Kult
64
31%
KNŻ
131
64%
Kazik
7
3%
El doopa
2
1%
Buldog
1
0%

Liczba głosów : 205

Re: Kult/KNŻ/Kazik etc...

Postprzez Leon » 10 lis 2014, o 16:24

Olo napisał(a):Frustracja Burzy wynika stąd, że (podobnie jak Kwiatka) KNŻ to jego jedyny "zespół".

Pytam bo nie wiem - czy Ur zostało rozwiązane?
EET FUK
Leon

Postprzez Laser » 10 lis 2014, o 20:06

Olo napisał(a):Radio i czasopisma to też nie wszystko.
;)
Wyglada to jak "wiem, ale nie powiem". Jak coś wiesz to napisz. A jak nie chcesz pisać to nie zabieraj głosu. ;)
Bo co to ma niby znaczyć? Czy może to nic nie znaczy?
"Ciotkę parowozu przetaczać na sznyclach." - Stanisław Lem
Laser

Postprzez Olo » 10 lis 2014, o 21:22

Już odpowiedziałem sZmÄciaRZ'owi w tej kwestii.

Moje spojrzenie na tę sprawę jest takie, że Litza stwierdził, że szkoda mu czasu na jałowy projekt. Zwłaszcza, że spotkali się w całym składzie w Puszczykowie w październiku tego roku, żeby (podejrzewam) porzeźbić nowy materiał. Potwierdza to fota ilustrująca tego niusa z TR.
Widocznie nie zażarło, albo kierunki muzyczne były całkowicie odmienne, albo się pożarli o jeszcze co innego.
Też mi żal tego projektu, ale wkurwia mnie zrzucanie całej winy na Litzę.

Najbardziej mnie śmieszą teksty w stylu "poszedł za kasą z Luxtorpedy".
Każdy który wyraża podobne zdanie, niech weźmie kartkę, ołówek i w razie potrzeby kalkulator i sobie policzy ile kosztuje bilet na KNŻ, a ile na Luxtorpedę, a potem porówna frekwencje na koncertach obu zespołów. I porówna wyniki.
Mowa-trawa z prawa, mowa-trawa z lewa. Murawa się rozrasta, kiedy się podlewa...
Olo

Postprzez Laser » 10 lis 2014, o 21:27

Olo napisał(a):Najbardziej mnie śmieszą teksty w stylu "poszedł za kasą z Luxtorpedy".
Tutaj nikt nie pisał takich rzeczy.
Laser

Postprzez KRZYK » 11 lis 2014, o 11:57

Olo chyba nie dokonca kuma "ideę" bandu o nazwie KNŻ to tez ja odpuszczam dyskusje. szczegolnie, ze przestalo to przypominac dyskusje :D
ŚWIRY DO PRZODU, PRÓCHNO ZA DRZWI!!!
KRZYK

Postprzez Laser » 2 gru 2014, o 19:42

Obrazek
Laser

Postprzez KRZYK » 2 gru 2014, o 19:48

ciekawe ile sobie policza :(
ŚWIRY DO PRZODU, PRÓCHNO ZA DRZWI!!!
KRZYK

Postprzez Laser » 2 gru 2014, o 19:53

Pewnie jak zwykle po 50zł.

A poza tym.. ostatni koncert kaenżet w historii w Londynie? Idiotyczne.. :roll: Stypa powinna być gdzieś w Polsce. I ja bym się wtedy wybrał..
Laser

Postprzez Crawley » 2 gru 2014, o 20:50

Hmm... nie ma Katowic. Ciekawe, czy będzie chciało mi się jechać do Krakowa. Chyba, że w Warszawie będzie weselej :D
Zrobię to zmyślnie i dokładnie, choć niekoniecznie szybko
Crawley

Postprzez Andzia » 2 gru 2014, o 21:32

Zapraszamy do stolicy. Tylko szanowną małżonkę też weź ;)
Andzia

Postprzez Laser » 2 gru 2014, o 22:28

Weź ją na Walentynki do Szczecina! :mrgreen:
Laser

Postprzez T.YoY » 3 gru 2014, o 00:26

Mój Boshhh , KNŻ na sens tylko i wyłącznie z Litzą. Pamiętam, jak w 2001 roku Litza odszedł. Frekwencja na koncertach spadła DRASTYCZNIE, po czym po niedługim czasie zespół zawiesił działalność.

Nie ma Litzy , nie ma KNŻ i żadne pomysly w stylu "Yankiel" , albo inny Deriglasoff nie mają racji bytu ;)
Alexander The Great !
T.YoY

Postprzez Laser » 3 gru 2014, o 01:48

Racja! Są ludzie którym tego tłumaczyć nie musisz.. ;)
Laser

Postprzez acidolka » 4 gru 2014, o 21:35

szkoda ale co człowiek zrobi...
nic nie zrobi

fajnie że chociaż o Londyn zahaczą
pij jak wielbłąd ląduj jak Wrona
acidolka

Postprzez Laser » 17 lut 2015, o 01:02

O koncercie w Szczecinie..

Na początek warto odnotować sam suport - bo zespół Nikt jakoś do tej pory nie bardzo szanowałem chociaż widziałem ich z kilkanaście razy – a teraz zagrali rewelacyjnie. Nowy wokalista radzi sobie świetnie – krzyczy głośno, ale i wyraźnie. Pierwszy raz słyszałem niemal każde słowo chociaż sam zespół jak i wokalista lutowali, jak to mówią, ostro. Mocna gitarowa młócka z mało melodyjnym wokalem. Świetne nagłośnienie – bardzo dobry występ.

Po zespole Nikt pojawiła się informacja o tym ze Kazik jest w szpitalu i następne wieści będą za godzinę. I tak się stało. Po godzinie i 15 minutach KNŻ w końcu wyszedł na scenę. Była 21.06 – Kazik od razu wytłumaczył co zaszło. Przed koncertem mianowicie stracił kompletnie głos. Wspólnie postanowiono, że zamiast odwoływać koncert warto najpierw odwiedzić lekarza. Słuszna decyzja, bo po podłączeniu Kazika do kroplówki i jakiejś inhalacji już po półgodzinie mógł mówić. Po godzinie zaś przyjechał do klubu i koncert szczęśliwie się odbył. Jako wokalista Kazik zakomunikował żartobliwie, że z racji swojej niedyspozycji głosowej „instrumentaliści pewnie chętnie zrekompensują to państwu - publiczności w dwójnasób”. 8-)

Kazik, co prawda, zachował się jak bohater kontynuując cały długi występ po tym co się stało, ale jednak dało się usłyszeć, że niektórych rzeczy nie może zaśpiewać. O dziwo, co sam zresztą stwierdził, lepiej mu się śpiewało te szybsze piosenki. Z tymi wolnymi i bardziej śpiewanymi był większy problem. Na przykład podczas entuzjastycznie przyjętych Plam Na Słońcu (sam nie wiedziałem, że to taki hit wśród ludu) zamiast śpiewać - po prostu mówił podczas zwrotek, natomiast w refrenach w ogóle dał sobie spokój z wydawaniem dźwięków, że tak to ujmę. Próbowałem pomóc z całych sił, ale wiecie - co ja mogę... No co ja mogę? ;)
Kwiatek po koncercie powiedział mi, że problemy z głosem zaczęły się już dzień wcześniej w Poznaniu. Tak to pewnie jest jak się ma w secie trzydzieści piosenek.. .

Kazik - wyjątkowo rozmowny, co rusz opowiadał o genezie powstania co poniektórych tekstów utworów co normą jak wiadomo nie jest. Litza za to jakby trochę przygaszony. Jakimś super entuzjazmem nie pałał, a wnioskuję to po tym że podczas całego koncertu nie zacytował zdaje się ani jednego słynnego riffu. :) Kolega mówił, że grał jakby odrabiał pańszczyznę... Może tak, a może nie. Na ogólne wrażenie całego występu nie miało aż tak dużego wpływu, ale jednak dało się wyczuć, że coś jest na rzeczy. Wiem co mówię - widziałem KNŻ dziesiątki razy.. W sumie jak mu się nie chce grać to może lepiej, że zespół się rozwiązuje. Nie tak bywało wcześniej przez te sześć lat. O co oni się pożarli?

Setlista nie odbiegała zbytnio od tego co było w Zielonej, a potem we Wrocławiu. Koncert razem z bisami trwał dwie godziny z małym hakiem. Nie można się przyczepić do nagłośnienia – bo te było w przeważającej części występu nadzwyczaj dobre. Światła też po ostatnim remoncie w Słowianinie to pełna profeska. Tak więc reasumując panowie pomimo, perturbacji pożegnali się pięknie, a kiedy po prawie trzydziestu piosenkach zespół zszedł ze sceny publiczność skandowała: "dziękujemy!". No i co - nie żal tak fajnego bendu? 8-)

Jako że tego wieczoru oszczędzałem na napojach wyskokowych, trzeźwym będąc, nabyłem dwie pamiątkowe koszulki. Były drogie i cholernie szerokie. Rozmiar L był taki, że chyba sam Kazik mógłby ją ubrać. Po koncercie udało się spotkać Litzę i Kwiatka. Mignął gdzieś też Burza, ale szybko uciekł.. Teraz to chyba nieprędko uda się ich złapać.

Taki był występ w Szczecinie. Czternasty luty – jak się nie mylę dokładnie tego dnia 6 lat temu był pierwszy koncert po reaktywacji.
Laser

Postprzez Andzia » 17 lut 2015, o 20:01

Dobrze, że przed koncertem w Wawie mają tydzień przerwy, to może takich niespodzianek nie będzie.
Andzia

Postprzez Crawley » 27 lut 2015, o 13:11

Ale ten czas leci. Coś mi się widzi, że nie będzie nas na KNŻ, bo te koncerty w ogóle wypadły mi z głowy.
Zrobię to zmyślnie i dokładnie, choć niekoniecznie szybko
Crawley

Postprzez Andzia » 7 mar 2015, o 00:19

Ależ była dziś miazga w Stodole. Dosłownie i w przenośni. Koncert już dawno wyprzedany, więc około 2200 ludu było. Dawno w takim ścisku nie stałam. Kolejka przed wejściem na jakieś 100 m, kolejki w środku do szatni na pół godziny stania (przed koncertem, bo po koncercie to jeszcze gorzej), masakra ogólnie.
No ale warto było, oj warto.
Andzia

Postprzez Cayenne » 14 mar 2015, o 13:47

Kątem slyszalam w rockradiu sporo dzis KNŻ

W ramach specjalnego wydania Rozkładówki pojawią się wywiady, wspomnienia, ciekawostki przytoczone przez dziennikarzy i członków zespołu, którzy podczas ich ostatniej koncertowej trasy znaleźli czas dla słuchaczy Rock Radia
Zapraszamy 14 marca od 10:40 co godzinę!

http://rockradio.tuba.pl/RockRadio/1,136360,17565958,Na_rozkladowce_Rock_Radia__Kazik_Na_Zywo.html
Cayenne

Postprzez Laser » 22 mar 2015, o 16:35

Laser

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Muzyka