Kult/KNŻ/Kazik etc...

Moshin' in the nite!

Co lepsze?

Kult
64
31%
KNŻ
131
64%
Kazik
7
3%
El doopa
2
1%
Buldog
1
0%

Liczba głosów : 205

Kult/KNŻ/Kazik etc...

Postprzez PK » 8 mar 2006, o 18:47

Moze niektorzy pamietaja moja ksywke na tamtym forum wiec ciezko zebym takiego tematu nie zaczal... ;)
Od Kultu zaczela sie moja zabawa z muzyka i dzieki temu zawsze bede mial do tych plyt wielki sentyment. A Kazik przez jeszcze dlugi czas bedzie jednym z moich ulubionych muzykow, a teksciarzy to juz w ogole...
KNŻ był dla mnie jedna z lepszych kapel na naszym rynku - zreszta gitarzysta jest nam bardzo dobrze znany.
Kazik solowo to znowuz inna tworczoasc, nie mniej znowu pieknosci.

Slyszeliscie ostatnia plyte Kultu? Niestety mnie jakos nie zachwycila...
PK

Postprzez Jimi » 8 mar 2006, o 19:15

Wybrałem KnŻ, lecz troche trudno było wybrać ale jednak Kazik Na Żywo.

Kult, Kazik solo też uwielbiam - ostatnia płyta Kultu bardzo fajna, ale nie to samo co np. Tata Kazika. Kazik ostatni też fajny ale to też nie to co kiedyś..

Kazik na Żywo - choć bez Litzy, podobał mi się, Porozumienie Ponad Podziałami - świetne, Las Maquinas De La Muerte - podobnie jak PPP, a Występu nie słyzsałem ale ktoś kiedyś wspominał że lepsza Polska koncertówka.. może się kiedyś skusze. :)
Jimi

Postprzez PK » 8 mar 2006, o 19:21

Oj tak, skus sie na Wystep bo naprawde warto... Naprawde jedna z lepszych polskich koncertowek. W sumie sluchajac pozniej studyjnych nagran czujesz niedosyt i wlaczasz Wystep :)
PK

Postprzez westa » 8 mar 2006, o 19:39

kaenżet zdecydowanie, bylem na na ich ostanim oficjalnym koncercie (ten warszawski w czerwcu sie nie liczy :P) i po prostu to byl najlepszy koncert na jakim bylem :D
westa

Postprzez KRZYK » 8 mar 2006, o 20:42

wogole ciezko porownywac te projekty do siebie, ale zaznaczylem kult, bo to jednak legenda, instytucja jeden z najwazniejszych polskich zespolow. a Kazik jest wielki i dolaczy do panteonu jak Niemen, Ciechowski czy Riedel. oczywiscie lubie wszystkie jego wcielenia.
kiedys mialem zasade ze wszystko kupuje w ciemno, po ostatnich solowkach Kazika juz nie bede taki hop do przodu :? Kazik jednak troche zaczal przesadzac, a moze po prostu ja jestem za mlody na taka muze :D
"poligono industrial" mnie nie zachwycil, ale nie jest zly, od troche powyzej przecietnej. ale "ostateczny krach..." tez nie od razu lubilem, a teraz a i owszem :D
ŚWIRY DO PRZODU, PRÓCHNO ZA DRZWI!!!
KRZYK

Postprzez zioło » 8 mar 2006, o 21:06

Oczywiście KnŻ.
A Występ jest super. Szkoda, że moja pomysłowa córka szlifowała podłogę jednym z krążków, no i nie wszystkie kawałki chcą śpiewać.
Mam ulubiony kawałek na tym wydawnictwie - "Krzesło łaski".

Chorwacja - Niemcy trzy do zera
Krzyczę wraz z innymi pierdolepera.
:)
zioło

Postprzez flea » 8 mar 2006, o 21:15

Tak jak już ktoś wspomniał, ciężko porównać te wszystkie projekty...Ale jednak wybieram Kult - za Tatę Kazika :) Zresztą Poligono Industrial też przednie :D
flea

Postprzez Kazik666 » 8 mar 2006, o 21:21

:twisted: no dla mnie Kult to poprostu.....no nie wiem...ciezko to opisac...ja od Kultu zaczołem i ubustwiam do dzisiaj...jest dla mnie niczym Opium...a koncerty...pełne szczęscia i wzruszeń... :twisted: Oby sie nigdy nie skonczyly...
Brzmi to troche nie realnie...ale pomyśl czy to jest nie możliwe...że istnieje inny głos od Twojego...tego powszechnego....
Kazik666

Postprzez Bastard » 8 mar 2006, o 21:24

westa napisał(a):kaenżet zdecydowanie, bylem na na ich ostanim oficjalnym koncercie (ten warszawski w czerwcu sie nie liczy :P) i po prostu to byl najlepszy koncert na jakim bylem :D

Też tam wtedy byłem! Wybiłem sobie palec na California uber Alles w pogo :twisted: Szkoda tylko, że repertuar leciał praktycznie tak jak na Występie.
Bastard

Postprzez Smakosz » 8 mar 2006, o 21:34

Zdecydowanie KNŻ bardzo czesto wracam do ich płyt. Ciężkie riffy fajny wokal Pana Kazimierza no i świetne teksty
Smakosz

Postprzez PK » 8 mar 2006, o 21:39

zioło napisał(a):Chorwacja - Niemcy trzy do zera
Krzyczę wraz z innymi pierdolepera.
:)

'Pierol Leppera, Pierdol Leppera, Pierol Leppera!!
Już wypierdoliłem.
hahahahaha
Ale cicho, cicho, bo ten polityk bedzie skompromitowany stosunkiem homosexualnym...'

'Nigdy nie wciskaj guzika, o ktorym nie masz pojecia do czego on sluzyc mialby' <- jedna z zasad ktore wyznaje ;)
PK

Postprzez jajo » 9 mar 2006, o 13:36

Oczywiscie KNŻ... choc niektorzy pisza kaenżet... Nie wiem ktore jest bardziej poprawne.
Kult mnie nie zachwyca, szczegolnie ten nowszy. Stare plyty sa z klasa... Ktos tu wspomnial - Tata Kazika. Obowiazkowa lektura polskiego rocka.
Lubie najbardziej KNZ bo graja po prostu najostrzej. Teksty we wszystkich jego projektach sa na podobnym poziomie.
jajo

Postprzez Rubber Hammer » 9 mar 2006, o 16:09

A ja nie zaznaczyłem żadnego ponieważ nie ma opcji zaznaczenia 3 pozycji.
Wszystkie projekty Kazia są świetne, nie zachwyca mnie El doopa. Zacząłem od Kultu, potem przyszedł KNŻ no i solówka, wszystko łykałem bez mrugnięcia okiem i tak zostało do dzisiaj...

Poilgono Industrial nie odrazu zaskoczyła ale po którymś wsłuchaniu się w tą płytę stwierdzam że według mnie jest bardzo przyzwoita :)
Rubber Hammer

Postprzez Sęku » 9 mar 2006, o 16:35

Absolutnie KNŻ - "Porozumienie ponad podziałami" to dla mnie jedna z najlepszych płyt jaka kiedykolwiek ujrzała światło dzienne! A już na pewno najlepsza (dla mego ucha) spod szyldu Kazimierz Staszewski. Muza z totalnym wykopem (Litza!), najlepsze chyba teksty Kazika.. absolutny klasyk :twisted:

A El Dupa to chyba nie projekt Kazika, ino pana pod kryptonimem Dr Yry (znany także jako "Sklepikarz" - vide "Bułgarski Pościkk" :D )
Sęku

Postprzez PK » 9 mar 2006, o 17:23

Tja, to projekt Doktora Yry (Nie ma El dupy, gdy rozum lodem skuty, nie ma satyru bez doktora Yry), ale wokalista kapeli jest Kazik ;)
PK

Postprzez DB » 9 mar 2006, o 17:43

Sęku napisał(a):Absolutnie KNŻ - "Porozumienie ponad podziałami" to dla mnie jedna z najlepszych płyt jaka kiedykolwiek ujrzała światło dzienne! A już na pewno najlepsza (dla mego ucha) spod szyldu Kazimierz Staszewski. Muza z totalnym wykopem (Litza!), najlepsze chyba teksty Kazika.. absolutny klasyk :twisted:

dokladnie...jedna z najlepszych plyt jesli chodzi o mocne granie w naszym kraju...
DB

Postprzez konnix666- Celeju » 9 mar 2006, o 18:20

niestety nowy kult nie podoba mi sie nie ma w sobie za wiele klimatu z takich utworow jak Polska Bal Kreslarzy lub z najlepszej Kazikowej kapeli czyli KNZ ktorego znikniecie jst nieodzalowana strata
uzupełnic liczebniki w odpowiedniej formie procent czy procenta
konnix666- Celeju

Postprzez KRZYK » 9 mar 2006, o 18:31

konnix666- Celeju napisał(a):niestety nowy kult nie podoba mi sie nie ma w sobie za wiele klimatu z takich utworow jak Polska Bal Kreslarzy

a np. "pan pancerny" lub "park 23" :?: :?:
KRZYK

Postprzez jennifer » 9 mar 2006, o 23:20

zdecydowanie KNŻ (o tym co sie stalo z Wystepem pisal juz Zioło)

ale przy okazji zapytam: kto 16 marca idzie na KULT do Stodoły?
jennifer

Postprzez KRZYK » 9 mar 2006, o 23:26

pierwsze slysze, ale chyba jednak sobie daruje :? poczekam na juwenalia, najchetniej w Lublinie. bylem w zeszlym roku, super klimacik, polecam serdecznie. warszawa sie nie umywa :P
KRZYK

Następna strona

Powrót do Muzyka