Lipali

Moshin' in the nite!

Re: Lipali

Postprzez Mad Professor » 10 lis 2009, o 17:21

Przyznaję, że swoje zdanie opieram głównie na singlowych numerach. Ale nie tylko. Byłem również na koncercie grupy kilka lat temu w Lesznie. Salę opuściłem po upływie około kwadransa. Kapela zaczynała koncert kilka razy, bo przy premierowym kawałku co chwila się mylili. A Lipa zgrywał takiego gwiazdora jakby był co najmniej Marylin Mansonem. Dlatego tej grupie mówię zdecydowane i stanowcze NIE!
Obrazek
Hoy, mañana y siempre con el Barça en el corazon!!!
Mad Professor

Postprzez kfasu » 12 lis 2009, o 21:29

ano takie jest moje zdanie. płyta mi nie leży z paroma (dosłownie) wyjątkami.

właśnie wrzucam kilka klipów w koncertu w 2B
Barykady http://www.youtube.com/watch?v=w03fnrVjcvI
http://www.myspace.com/buenosagres
mnie to nie przeszkadza
kfasu

Postprzez Rusty » 24 lis 2009, o 02:34

16. listopada, br. - wydarzenie niebotyczne... gdziez bym smiala nawet przypuszczac ;)

koncert Lipali w KM Dekompresja, w Łodzi - 2 dni po 10 latach od oficjalnego zakonczenia dzialalnosci Illusion (Gdańsk, klub 'Kwadratowa', 14. listopada 1999 - hehe, jakby 3 szóstki, takie tylko troche odwrocone - euforyczny wrzask tru-fanowy, wspolne zaspiewy i harce, a pozniej... lzy, prawdziwe lzy! kiedy dotarlo do NAS, do MNIE, ze to juz koniec... wiecie, koniec kawalka zycia, koniec pewnej epoki w muzie... jednak na szczescie nie koniec Lipy :) )

- loodzi malo - niedobrze: w duzym klubie na takim koncercie nieladnie wyglada ledwie garstka; dobrze: nikt nie siedzi mi na plecach, nie wylewa na mnie browarow, swoboda ruchu - wyjsc, wejsc, zmienic pozycje ze skaczacej na stojaca lub siedzaca zaden problem :)
- widzialnosc i slyszalnosc świetna (ja, centralnie ustawiona na rampie ponad podloga, nie uronilam dzwieku jednego, nie mowiac nawet o widocq ;)
- Lipa, jak to Lipa, nie do sklasyfikowania, nie jednoznaczny - 'lubia-nie-lubia, fajnie; nie chce byc letni, jak chujowa woda z kranu'; i to jego 'pogrywanie' z publika - schemat 'akcja - reakcja', np. publika 'Na luzie!', Tomek 'ale ja jestem wyluzowany' :) (rzesiste brawka)
- podqrwiony Lipnicki to jest to, co lubie najbardziej ;) - muza jest wtedy taka, ze okreslenie 'dym' to za malo;
- wszystko, co chcialam uslyszec, czyli wiekszosc vałków z 'Trio', plus 'Pi' i 'Bloo' oraz niesmiertelny 'Nóż' (Jeżozwierz, Wiersz, Barykady, Kantata, Pan, The Walkers, Trybun, New One, Pod kopula pamieci, Sen, Mama, Bloo, Ciche glosy, Upadam, Ponoc, Oddechy, Sciany + gadki Lipy ;));

- a po koncercie, kiedy juz niewiele loodzikow sie ostalo... wiec po koncercie Lipa* podszedl do stolika, przy ktorym siedzielismy z kumplem, zaraz za nim Qlos, i nim lowcy autografow sie zorientowali, zamienilismy pare zdan :) a pozniej jeszcze zdjątka na pamiatke (ktora to juz?)

... wydarzenie niebotyczne - po worq ziela nie mialabym takiego odjazdu, jak po ostatnim koncercie Tomka Lipnickiego :) i tak, qrwa 3mac

ps. dla porzadq powiem, ze supportowal Ocean - nie dla mnie; kolesie pozniej sie paletali to tu to tam, browca mozna bylo obalic wspolnie... nie ja, nie moja muza ;)

* przebral sie, skurczygnat jeden ;) w luznych dresikach i klapeczkach (a nie jak na scenie - bojówki itede)
Taekwon-do (ITF) i do przodu :)...
... i nie kombinuj, bo przekombinują ciebie ;)
Rusty

Postprzez kropa » 28 lis 2009, o 11:23

koncert w wolowie byl w pytke
lipa i qlos po koncercie wyszli na piwko, pogadali, rozdawali autografy, pozowali do fotek i takie tam
baaaaaaaaarrrdzo kurwa rockowo w porownaniu do materialu z plyt a na bis byl Nóż i rozpierducha pod scena
mess with the best - die like the rest

http://www.lastfm.pl/user/kropa79

Obrazek
kropa

Postprzez Hurricane » 28 lis 2009, o 15:54

kropa napisał(a): a na bis byl Nóż i rozpierducha pod scena

To zazdroszcze :mrgreen:
Hurricane

Postprzez Gżeśó » 28 lis 2009, o 16:01

Mój gitarzysta był na koncencercie w Zielonej Górze. I od początku podobno ludziska darli mordy: "nóż, nóż" itp. I lipa się wkurwił wyszedł na scene i powiedział, że to nie ten koncert i nie ten zespół. I nie zagrali nic z illusion a schodząc ze sceny Lipa mówiąc "Dzieki zielona" sprawiał wrazenie jak by chciał powiedzieć, wreszcie koniec tego chujowego koncertu.
Drumming is a way of the life, hit hard, play fast!
Gżeśó

Postprzez nikoro » 28 lis 2009, o 17:15

Gżeśó napisał(a):Mój gitarzysta był na koncencercie w Zielonej Górze. I od początku podobno ludziska darli mordy: "nóż, nóż" itp. I lipa się wkurwił wyszedł na scene i powiedział, że to nie ten koncert i nie ten zespół. I nie zagrali nic z illusion a schodząc ze sceny Lipa mówiąc "Dzieki zielona" sprawiał wrazenie jak by chciał powiedzieć, wreszcie koniec tego chujowego koncertu.

sam publikę do tego przyzwyczaił grając NÓŻ na koncertach Lipali, choc rzeczywiście może to byc wkurwiające...
nie ma litości dla skurwysynów...
nikoro

Postprzez Aluniek » 28 lis 2009, o 21:19

u nas tez caly koncert darli sie noz noz i zagrali :D

o golnie pojechala po apokalipsie :P i dwa razy prawie zszedl ze sceny :P heheh :D ale potem sie rozkrecil i bylo good ;d
Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł.
- Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.

(Jonathan Carroll,
Poza ciszą)
Aluniek

Postprzez Abdon » 29 lis 2009, o 00:34

pan gwiazdor i jego fochy.... :roll:
sam się dziwię, że do RINE się nie zniechęciłem z jego powodu...
Obrazek
Abdon

Postprzez Maro » 29 lis 2009, o 02:47

Jaki znowu gwiazdor? Co prawda Lipa jest nerwowy i często niepotrzebnie daje się ponieść emocjom, ale jego postawa mało ma wspólnego z gwiazdorką. To jest najbardziej otwarty i szczery muzyk, jakiego miałem okazję spotkać. Nigdy po koncercie nie ma problemów, żeby z nim dłuższą chwilę pogadać (niekoniecznie na temat Lipali/Illusion).
Maro

Postprzez sledz » 29 lis 2009, o 03:39

Maro napisał(a):Jaki znowu gwiazdor? Co prawda Lipa jest nerwowy i często niepotrzebnie daje się ponieść emocjom

Na koncercie Illusion w Chojnicach (na którym nie byłem) Lipa w obliczu frustracji (nie wiem dokładnie czym) pokazał publice gołą dupę... było o tym głośno na internetowej stronie Chojnic.

tu jest dyskusja na ten temat: http://www.ki.chojnice24.pl/?m=1&i=5359&p=3

gdzieś nas tronie były i zdjęcia samego zadu. ale gdzie? nie mogę znaleźć.
ObrazekObrazek
sledz

Postprzez Rusty » 29 lis 2009, o 04:00

sledz napisał(a):Na koncercie Illusion w Chojnicach (na którym nie byłem)

:lol: bo i nie mogles byc - najostatniejsze concerto grosso Illusion odbylo sie w gdanskiej 'Kwadratowej' w listop. 1999 roku!

mowisz chyba o Lipali - a tutaj pan Lipa ma juz swoje 'zagrywki', stety nie :| (jak go lubie i doceniam, tak nie trawie odzywek ze sceny typu 'zaplaciles za koncert? kurwa, to ci oddam pieniadze za bilet', etc - zdarzylo sie ostatnio w Łodzi; poza scena - gosc rowniacha, podejdzie, zagada, fotki se z fanami porobi)
Taekwon-do (ITF) i do przodu :)...
... i nie kombinuj, bo przekombinują ciebie ;)
Rusty

Postprzez Kristoferoso » 29 lis 2009, o 12:40

stary_muminka napisał(a):pan gwiazdor i jego fochy.... :roll:
sam się dziwię, że do RINE się nie zniechęciłem z jego powodu...

stary_muminka lipa podlazł Ci ostro pod skóre :lol:

...swego czasu w lublinie lipa denerwował sie co raz, emocje gasił salwami śmiechu. Wszystko przez różnego rodzaju zgrzyty techniczne, a to słuchawka mu z ucha wypadła, coś jebnął wzmacniacz. Może i w acidach lipa sie nie sprawdził, ale nie zmienia faktu że do fana potrafi wyjść i pozować jak małpa do zdjęc :lol:
Obrazek
Kristoferoso

Postprzez sledz » 29 lis 2009, o 14:49

Rusty napisał(a):
sledz napisał(a):Na koncercie Illusion w Chojnicach (na którym nie byłem)

:lol: bo i nie mogles byc - najostatniejsze concerto grosso Illusion odbylo sie w gdanskiej 'Kwadratowej' w listop. 1999 roku!

cholera, spać mi się chciało, godzina późna, to i łatwo się pomylić... a tak w ogóle me sercu bliższe Illusion. Tak, oczywiście Lipali, Lipa-li, czyli lipa muzyczna - szkoda :cry:
ObrazekObrazek
sledz

Postprzez Hurricane » 29 lis 2009, o 15:18

kfasu napisał(a):jedyne co łączy Lipali i Illusion to osoba Lipy.

Tyle w temacie. Nie ma się co rozpisywać.
Hurricane

Postprzez Galloway » 29 lis 2009, o 16:56

Ale demonizujesz to Lipali. Tej muzyce na prawdę daleko do banału. Co z tego, że nie ma takiej energii jak Illusion?
Obrazek Obrazek
...and therefore three cheers for Nantucket!
Galloway

Postprzez Gżeśó » 29 lis 2009, o 17:20

Nie wiem, mi bez tej energii zupełnie nie podchodzi Lipali.
Drumming is a way of the life, hit hard, play fast!
Gżeśó

Postprzez Crawley » 29 lis 2009, o 19:06

Powiem tak: z jednej strony nie dziwię się Lipie, w końcu Illusion to przeszłość, wkurwić też się można, jeśli ludzie nie interesują się danym zespołem, ino proszą ciągle o utwór innej kapeli.

Z drugiej jednak... Lipa niby odcina się od Illusion, a jednak wciąż odnosi się do nich, choćby akustycznym Nożem...

Takich se fanów wychował, to teraz musi się męczyć.
Zrobię to zmyślnie i dokładnie, choć niekoniecznie szybko
Crawley

Postprzez Chaos. » 29 lis 2009, o 20:00

Lipa to Lipa. Są koncerty, na których ze sceny wali taka pozytywna energia, że na najbliższy tydzień wystarcza. Są takie, że "coś nie iskrzy" i poza powitaniem nie odezwie się aż do samego końca, albo bąknie coś do wrzeszczącej pierdoły widowni.
Ale każdemu, kto uważa że Lipali brakuje energii, polecam odżałować te 30 zł jak będą grać w waszej mieścinie, i wybrać się na koncert...
Z Sodomy do Gomory jedzie się tramwajem...
ciiszej.blogspot.com
Chaos.

Postprzez kropa » 30 lis 2009, o 22:26

dokladnie, energii na koncertach lipali jest w pyte misia, naprawe mega roznica miedzy plytami a wystepem na zywo
gadalem z Lipa i temat Illusion jest juz definitywnie zakonczony, zadnych aktywacji, koncertow itp a potem pospiewalismy sobie troche kawalek "Schizm" Toola i brechtalismy ze covera sie zrobi
z Qlosem gadalem sporo czasu o Tuff Enuff ale to nie w tym temacie
mess with the best - die like the rest

http://www.lastfm.pl/user/kropa79

Obrazek
kropa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Muzyka