Death Angel

Moshin' in the nite!

Death Angel

Postprzez Smakosz » 28 lut 2008, o 22:24

Jedna z ważniejszych kapel z Bay Area. Zespół założyli w 1982 roku czterej kuzyni: Rob Cavestany, Dennis Pepa, Gus Pepa i Andy Galeon. Dokładnie w 1984 roku do składu na stałe dołaczył wokalista Mark Osegueda-kolejny "spokrewniony" w kapeli :wink: Wydali trzy duże albumy(The Ultra-Violence, Frolic Through The Park oraz Act III), jedną koncertówke (Fall From Grace) i niestety rozpadli się w 1991 roku. Reaktywowali zespół dopiero 10 lat później na charytatywny koncert dla Chucka Billy'ego. W lekko zmienionym składzie( Gus Pepa zostal zastąpiony przez Teda Aguilar'a) w 2004 roku wydali album The Art Of Dying. Jutro przypada premiera kolejnego albumu po reaktywacji mianowicie Killing Season :)

Moim zdaniem jedna z tych kapel które wniosły do Thrash Metalu sporo świeżości. Dużo melodii, eksperymentów, a przy tym czad i świetne techniczne umiejętności instrumentalistów. Do tego wszystkiego dodajemy niesamowity wokal Oseguedy i otrzymujemy zespół absolutnie z najwyższej półki :) Jeżeli musiałbym wymienic ulubiony album (co wcale nie jest łatwe) to chyba będzie to Act III. Płyta na której pokazali wielką muzyczną dojrzałość i świadomośc tego co chcą robić. Troche szkoda tych 14-stu wydawniczych lat przerwy, bo mogli wydać jeszcze wiecej świetnej muzyki. Nowy album- Killing Season już słyszalem i moim zdaniem wymiata, to taka stylistyczna wypadkowa Art Of Dying i Act III.
Smakosz

Postprzez Acrid » 1 mar 2008, o 11:39

Kojarze tylko Frolic through the Park i dosc czesto wracam, swieetny album.
Acrid

Postprzez Jimi » 4 mar 2008, o 21:50

Jak dla mnie najlepszy jest debiut The Ultra Violence :)
Tych nowych nie słyszałem.
Ale trzeba przyznać, że nazwę mają oryginalną :P
Jimi

Postprzez DEATH » 10 kwi 2008, o 13:06

słucham właśnie drugi raz Killing Season. no i kurwa płyta w pytkę!! gniecie jajka. wg. mnie lepiej wypadli niż nowy Testament. szkoda, że nie miałem okazji poznac ich wcześniej. no i jeszcze ten koncert :) tyle, że w ten dzień muszę do WKU jechac o przedłużenie odroczenia do woja...
http://www.youtube.com/user/enu665 - filmiki z koncertów, dużo Acid!
http://wojciech-mroszynski.blog.pl/ - blog o sporcie i tematach z nim związanych.
DEATH

Postprzez jamro » 10 kwi 2008, o 14:04

To jedziesz rano, tam będziesz jakieś 10 minut, w pociąg i jesteś za 3 godziny we Wrocławiu. Nie widzę problemu :D

Ja na koncercie jest na 99%
jamro

Postprzez DEATH » 10 kwi 2008, o 14:40

w sumie to chuuu..wakacje są to trza korzystac :) postaram się tam pojawic.
http://wojciech-mroszynski.blog.pl/ - blog o sporcie i tematach z nim związanych.
DEATH

Postprzez Smakosz » 10 kwi 2008, o 15:58

DEATH napisał(a):. wg. mnie lepiej wypadli niż nowy Testament.

Mam podobne odczucia, Killing Season to geniusz jest poprostu!!! płyta rozwala na kawałki.
Podkręce trochę atmosfere przed koncertem :lol: oto set z 2 Kwietnia z Utrechtu:

01. Lord of Hate
02. Evil Priest
03. Sonic Beatdown
04. Dethroned
05. Voracious Souls
06. Carnival Justice
07. Buried Alive
08. Soulles
09. When Worlds Collide
10. Seemingly Endless Time
11. God vs. God
12. Steal The Crown
13. Devil Incarnate
14. 3rd Floor
15. Kill As One
16. Resurrection Machine
17. Thrown to The Wolves

wiecej informacji pod tym linkiem:
http://www.roadrunnerrecords.com/Blabbe ... emID=94170

polecam zobaczyć wideo które jest na samym dole strony :)
Smakosz

Postprzez Gunnerka » 10 kwi 2008, o 16:57

cholera, trochę się tego wszystkiego zbiera..
bardzo bym chciała być na tej sztuce, ale to sie okaże w najbliższej przyszłości, jak wyklarują mi się plany na koniec czerwca/początek lipca :)
But I just love the life I lead..
Another beer is what I need..
Another gig my ears bleed..
We are the road crew!

www.acid-drinkers.com
Gunnerka

Postprzez Bastard » 10 kwi 2008, o 16:58

Za drogo!
Bastard

Postprzez Gunnerka » 10 kwi 2008, o 17:01

za drogo? :shock:
60 zł to wg mnie cena dobra na maxa za Death Angel :shock:
We are the road crew!

www.acid-drinkers.com
Gunnerka

Postprzez Bastard » 10 kwi 2008, o 17:04

jak Exo mial byc za 45? 8)
Bastard

Postprzez Gunnerka » 10 kwi 2008, o 17:17

to akurat exo był wył wyjątkowo tanio ;)
bo patrząc na inne sztuki w PL, to 6 dych za koncert to niewiele..
We are the road crew!

www.acid-drinkers.com
Gunnerka

Postprzez DEATH » 10 kwi 2008, o 17:36

Exo miał byc za 50 zł (mam jeszcze na ścianie plakat) :)
tak czy siak napaliłem się na ten koncert i na 90% pojadę :D
DEATH

Postprzez Smakosz » 19 kwi 2008, o 00:47

Najnowsze wideo do utworu Dethroned można obejrzeć pod tym linkiem:

http://youtube.com/watch?v=zKZ6TOksrs4
Smakosz

Postprzez Smakosz » 28 cze 2008, o 09:24

Będe w Firleju! :D , czy jeszcze ktoś wybiera się na Wrocławski koncert?
Smakosz

Postprzez Crawley » 1 lip 2008, o 00:25

Na HF dali zajebisty gig, mozliwe nawet, ze najlepszy na calym festiwalu (z tych, co widzialem)
Zrobię to zmyślnie i dokładnie, choć niekoniecznie szybko
Crawley

Postprzez szczuply » 1 lip 2008, o 11:09

ładnie zagrali to fakt
szczuply

Postprzez Smakosz » 1 lip 2008, o 19:04

Dnia 30 Czerwca 2008 roku byłem jak do tej pory na najlepszym koncercie w swoim zyciu! Wszystko (jak to na świetnych koncertach bywa) zaczeło sie od ... obsuwy :lol: niee właściwie wszystko zaczeło się od siedmio godzinnej jazdy pekaesem. W każdym razie około godziny 19-stej stawiliśmy się pod Wrocławskim klubem Firlej. Wbilismy do środka i tu zaczeła się historia z wyżej wspomnią obsuwą. Zdaje sie że przez jakieś problemy techniczne związane z zasilaniem Horrorscope pojawił sie na scenie zdecydowanie później niż planowano. Co do ich występu to troszke zawiódł mnie repertuar- niestety nie było nic z Crushing Design z 24/7 czy One Minute Queen na czele :( Była za to mieszanka płyty Evoking Demons (zagrali min. Branded, Inner Pride, Headhunters, The Tide) oraz trzy zupełnie nowe utwory z których jak dla mnie najlepiej wypadł kawałek zatytułowany Reaction! Poprostu kawał cieżkiego, mięsistego Thrashu. Generalnie krótki set z dosyć mało selektywnym brzmieniem.

Nastepnie przyszedł czas na gwiazde wieczoru czyli Death Angel. Zaczeli tak jak na najnowszej płycie od intra, a następnie samego utworu Lord Of Hate. Wydawało mi się (przed tym jak wyszli na scene) że publika na tym koncercie zbytnio nie dopisała, ale tuż po intrze ku mojej uciesze pod sceną zrobiło się pełne szaleństwo! Coś niesamowitego jak w tej jednej chwili wszystko się na dobre rozkręciło i tak już było do samego końca!. Nie było mowy o zwalnianiu tempa, idealnie rozplanowany set w dalszej kolejności obejmował takie oto utwory: Evil Priest, Buried Alive, Voracious Souls, Dethroned, Carnival Justice. Niesamowita energia i luz na scenie, wszystko odbywało się z aktywną reakcją publicznosci, praktycznie wszyscy między utworami skandowali "Death Angel!, Death Angel!". Byłem blisko sceny i widziałem pozytywne zaskocznenie na twarzach tych pięciu Kalifornijczyków takim właśnie przyjęciem. Nie obyło się bez komplementów ze strony Oseguedy na temat Polskiej publiczności i naszego kraju, chwile później przyszedł czas na monumentalny Devil Incarnate z Art Of Dying-mega ciezar, energia, wielka klasa tego wokalisty! Następnie zaprezentowali dwa utwory z najnowszej płyty były to: Sonic Beatdown oraz Soulless. Ich umiejętności, spontaniczność i pełen sceniczny luz sprawiają że człowiek poprostu nie moze przejść obok ich muzyki obojętnie. Po tych utworach publiczność absolutnie nie miała dość! Skandowanie nazwy zespołu, odśpiewane przez całą sale "sto lat" spowodowało że Mark Osegueda stwierdził iż tu jest własnie najlepsza publika jaką mieli okazje widzieć do tej pory na obecnej trasie. Stało sie coś czego kompletnie sie niespodziewałem, zapowiedział że zagrają utwory których regularnie nie grają, grają je tylko przy specjalnych okazjach takich jak własnie ta. No i stało się, wybrzmiała ballada -Room With A View, a następnie Stagnant z Act III. Zagrali je perfekcyjnie i zeszli, publika oczywiście rykneła głosne "Death Angel!". Wrócili na scene i Rob Cavestany zapowiedział iż mają ochote zagrać jeszcze pare Thrashowych kawałków! :D Tak też się stało z pełnym luzem, perfekcją i czynnym udziałem publiki wykonali jeszcze Kill As One, Seemingly Endless Time (z intrem znanym z utworu The Ultra Violence). W dalszej kolejnosci nie mogło zabraknąć jedynego w tym secie reprezentanta Frolic Through The Park czyli Bored!. Ostanim utworem w secie powrócili do Art Of Dying, usłyszeliśmy Thrown To The Wolves-energia, perfekcja, efektowne skoki wokalisty. Pożegnanie z Polska publiką, rzucanie kostek, przybijanie piątek i definitywny koniec.

Jestem poprostu znokautowany potegą tego zespołu :D , potęgą którą udowodnili grając na żywo. Poprostu "stara szkoła" która jest jednoczesnie przyszłoscią stylu w którym sie poruszają. Jestem więcej niż zadowolony, więcej niż usatysfakcjonowany tego się poprostu nie da opisać. Kto nie był, niech żałuje! Koncert warty każdej kasy, a 60zł za taki gig to są grosze.
Jeszcze jedno: pozdrowienia dla Rzeźnia który też tam był :)
Smakosz

Postprzez Rzeźniu » 28 lip 2008, o 00:09

Kulfa, koncert dobry whooy!! Doleźliśmy nawet z ekipą do wniosku że to ostatnia kapela "ze starych traszowych czasów" która ciągle daje radę, no i w końcu - czy to nie oni stworzyli stereotyp traszera śmigającego na deskorolce po słonecznym, kalifornijskim cmentarzu usłanym równo przystrzyżoną, zieloną trawką? :) Przed koncertem nastroje smutne (za duża ilość ahoholowych eventów i choroba w stylu "nie chce mi się"), ale już w firleju zaczeło się robić pozytywnie, a po starcie po prostu wyrwało jelita z korzeniami - reszte opisał Smakosz (pozdrownienia!! - przynajmniej jeszcze jedna osoba z forum wbiła na ten koncert! Reszta niech żałuje...). A pochwalę się, że na koniec przez przypadek mi się udało złapać kostkę od gity :)
Rzeźniu

Postprzez Smakosz » 28 lip 2008, o 00:43

Rzeźniu napisał(a): ...czy to nie oni stworzyli stereotyp traszera śmigającego na deskorolce po słonecznym, kalifornijskim cmentarzu usłanym równo przystrzyżoną, zieloną trawką? :)

Tak jest! to właśnie min. oni! :D :
http://youtube.com/watch?v=ZC-ruLtFsHM

To i ja sie pochwale moim suvenirem 8) :

Obrazek
Smakosz

Następna strona

Powrót do Muzyka