Vader

Moshin' in the nite!

Re: Vader

Postprzez Galloway » 30 paź 2016, o 15:45

Ziemniax napisał(a):Jestem zajętym człowiekiem i nie bardzo mam czas dłubać w poszczególnych korpusach tekstu - możesz mi podać przykłady reakcji wymienionych panów na wiercenie im przez wywiadowcę dziury w brzuchu na temat kręcących nosem fanów?

Akurat w wywiadach z nimi nie natknąłem się na podobne pytania. Chodziło mi raczej o podejście do życia, do grania generalnie. Co Ci będę gadał, wiadomo o co chodzi.

O fanów, którzy odwrócili się od zespołu pytano Ivara z Enslaved. Odpowiedział po prostu, że na to nic nie poradzi. Spotyka się ze zdaniami, że kapela dawno przestała kogoś interesować, ale docenia to, że ktoś poświęcił trochę uwagi przynajmniej ich pierwszym albumom i je polubił. Że to już coś. Czyli co człowiek, to inne podejście.

Ed. @HofmannAcid, w zasadzie odnoszę się do wywiadów i tego co widzę w na profilu Vadera na FB (kasowanie krytycznych postów, słowne przepychanki itd z fanami). Co do koncertów jednak, masz rację. Są zajebiste i nie widać tego żeby im tej radości grania brakowało. Byłem na koncercie w ramach trasy Zanim nastała Era Chaosu i było naprawdę zajebiście.
Obrazek Obrazek
...and therefore three cheers for Nantucket!
Galloway

Postprzez Ziemniax » 30 paź 2016, o 15:48

Galloway napisał(a):O fanów, którzy odwrócili się od zespołu pytano Ivara z Enslaved. Odpowiedział po prostu, że na to nic nie poradzi. Spotyka się ze zdaniami, że kapela dawno przestała kogoś interesować, ale docenia to, że ktoś poświęcił trochę uwagi przynajmniej ich pierwszym albumom i je polubił. Że to już coś. Czyli co człowiek, to inne podejście.

Z tego, co zauważyłem, Peter nie za bardzo narzeka na to, że ktoś się odwraca albo nie odwraca, ale na to, że na jego solowy projekt spod znaku Dave&the Megadeths wylewa się wiadra pomyj z najdurniejszych powodów. A to że klawisze w kompozycjach, a to że za mało innowacji, a to że za dużo innowacji, a to że produkcja za brudna, a to że za czysta i już nie jest trv... myślę, że to jednak kwestia tego, że traktuje internetowe wypowiedzi swoich słuchaczy jak opinie poważnych ludzi, a nie jak marudzenie znudzonych dwudziestoparolatków wychowanych na polsko-pozerskim re-thrashu wywołanym przez Big4 i zgorzkniałych kucojanuszy, którzy swego czasu dali sobie wmówić, że walidność muzyki ocenia się pod kątem stopnia wtórności i produkcyjnej biedy. Pamiętam, że koło "Necropolis" gdzieś się pojawiło wideo, w którym odpowiadał na mailowe pytania fanów - widać było reakcje pokrywające się z podejściem, o którym mówię. Ciężko mi mieć za złe artyście, że jest zżyty ze swoją sztuką do tego stopnia, że traktuje ją ze śmiertelną powagą :lol:
Ziemniax

Postprzez Smakosz » 30 paź 2016, o 16:55

HofmannAcid napisał(a):Obejrzałem już parę razy ten set który wyżej wrzuciłem i nie mam pojęcia skąd się bierze to przekonanie, że stracili radość z grania. Chyba tylko na podstawie internetowych gównoburzy w których każdy ma conajmniej dwa metry i pół. Jeśli to jest "tylko praca", to jest wykonywana przez mistrzów swojego fachu. Nawet jak nie mają prywatnego numeru do Lucka który podrzuca własne riffy i pomysły na solówki to mistrzostwo jest warte doceniania.

Jeżeli odnosisz się do mojego wpisu, to nie napisałem że Vader stracił radość grania, tylko że widziałem ją wczoraj na innym koncercie, a to różnica. Chodziło mi o podejście samych muzyków do siebie i swoich zespołów/tego co robią na scenie. Wiadomo, że Vader to doświadczona maszyna koncertowa i to opinia powszechnie znana. Wiem ze podejścia są różne. Jeden rzuci żartem na scenie, a drugi że "wita na misterium" ale jednak dalej nie rozumiem po co Peterowi jakieś internetowe przepychanki które prowadzą do... jeszcze większego szydzenia z jego zespołu.
Smakosz

Postprzez Olo » 30 paź 2016, o 20:15

Teraz nie znajdę już, ale fochy Petera, czy tam Vaderowego managementu to nie jest jakaś nowa sprawa.
Jakieś trzydzieści lat temu w pisemku "Brum" miał się ukazać wywiad z Generałem, ale się nie ukazał, gdyż rzekomo po autoryzacji się do publikacji nie nadawał. Taka przynajmniej notka się znalazła w "Brumie". Odpowiedź na tę notkę ukazała się w "Metal Hammerze". Co mnie zdziwiło, to wcale nie broniono się, że sobie Wojewódzkie wymyślają niestworzone historie, tylko prawie wręcz przyznano im rację, tłumacząc się, że to pismo zawsze na nich psy wieszało, a teraz wywiadu chcieli.
Pamięć bywa zawodna, ale tak jakoś chyba to było. ;)
Mowa-trawa z prawa, mowa-trawa z lewa. Murawa się rozrasta, kiedy się podlewa...
Olo

Postprzez Ziemniax » 3 lis 2016, o 14:46

Zdarzyło się, że płyta trafiła mi w ręce już dzisiaj. Dawno nie słyszałem u Vadera krążka tak skomponowanego na odpierdol, chyba od "Necropolis" nawet. Pająk robi bardzo fajne sola, ale to by było na tyle - większość kawałków brzmi, jakby ktoś nagrał po kolei wszystkie riffy, jakie przez ostatni rok napisał w Guitar Pro, dał pod to przepisowe, gęste bębny i walnął na górę markowe, sprawdzone patenty wokalne nawet nie patrząc w tył, jak to ze sobą hula, bo wytwórnia goni. Mam nadzieję, że po następnych przesłuchaniach się wyklaruje i się okaże, co poeta miał na myśli.
Ziemniax

Postprzez HofmannAcid » 16 mar 2019, o 23:24

Ale wykopalisko:
Justice is lost. Justice is raped. Justice is gone (...)
HofmannAcid

Postprzez HofmannAcid » 27 kwi 2019, o 11:04

Justice is lost. Justice is raped. Justice is gone (...)
HofmannAcid

Poprzednia strona

Powrót do Muzyka