Vader

Moshin' in the nite!

Vader

Postprzez herakles » 8 kwi 2006, o 16:44

co sądzicie o tym zespole?
herakles

Postprzez flea » 8 kwi 2006, o 16:51

Dla mnie Vader (tak jak większość death/black metalowych wynalazków) to jeden syf...Huk, ryk, wrzask i dwie stopy w tempie 250 - takich patentów nie nazywam w ogóle muzyką ;) Imo nie da się tego słuchać, wkurwiają też "satanistyczno-okultystyczne" teksty i okładki...Cóż, kto co lubi. Dla mnie ściek.

Pozdrawiam fanów Vader ;)

/Edit:
Aha, ale podobają mi się niektóre szwedzkie bandy grające melodyjne rzeźnie ze szkoły In Flames (i samo IF też lubię) ;)
Ostatnio edytowano 8 kwi 2006, o 17:05 przez flea, łącznie edytowano 1 raz
flea

Postprzez Mikele » 8 kwi 2006, o 17:01

Ja tam melodyjny death i black lubię (siema flea ;) ) Vadera lubięod czasu do czasu posłuchać, ale za fana sięnie uważam. Najbardziej cenię ostatni LP "The Beast", bo jest mocny szybki, i nie ma w nim blastów, jedynek i innych brutal deathowych patentów. a co do szataństwa i okultyzmu - zlewa mnie to kompletne, bo najważniejsza jest muzyka.
Obrazek
Mikele

Postprzez Bastard » 8 kwi 2006, o 17:34

Black/death zupełnie mnie nie kręci, ale Vader jest wyjątkiem. Bardzo lubie ich płyty od Black to the Blind w górę. Albumy z poczatku ich kariery to czysta młócka, później zaczęli kombinować. Podoba mi się też wokal Petera- jedne z niewielu growli, które jestem w stanie zrozumieć. Staram się być na ich wszystkich koncertach, bo to jest dopiero moc. Ogółem duży plus, jedna z moich ulubionych kapel.
Bastard

Postprzez Polly » 8 kwi 2006, o 17:55

jak dla mnie Vader jest w pytke lubie ta "kapelke" ;) to co mnie rajcuje u nich to zakrecone gitarowe granie na maxa, i wokal jeden z najlepszych moim zdaniem na scenie death metalowej w ogole na swiecie calym. ;)

a co do plytek to wczesniej nie lubilem tych mini wydawnictw ale po ostatnim odpadlem The Art Of War - NIE MA WAD to jest perfekcyjny material i wbrew wyrywkowemu sluchaniu wcale nie sieczka, od poczatku do konca caly album sie klei kupy. to jest to.

wczesniejsze plyty - lubie prawie wszytko od czasu do czasu mam faze na wszytkie plyty, od ultimate incantation(dziwnie brzmi ale fajnie kombinuja na gitarach - testimony :)) przez de profundis(rzemioslo), future of the past(wszystkie covery sa zajebiste), black to the blind(tylko czasami mam na nia faze ale plyta jest dobra), revelations (tytul swietnie do niej pasuje) po the beast z pominieciem moze litany, nie wiem dlaczego ale do niej wracam najrzadziej
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb są niczym wobec Bestii która nas gnębi...
Obrazek
Polly

Postprzez KRZYK » 8 kwi 2006, o 18:03

prawie wogole nie znam, wiec sie nie wypowiadam.
to znaczy costam slyszalem, ale to chyba nie moja bajka 8)
ŚWIRY DO PRZODU, PRÓCHNO ZA DRZWI!!!
KRZYK

Postprzez PK » 8 kwi 2006, o 18:24

Mimo wszystko jedna z najbardziej znanych poza granicami polska kapela...
PK

Postprzez jefersik » 8 kwi 2006, o 19:02

Impressions In Red" - nowy album VADER!
Już 22 kwietnia rozpocznie się sesja nagraniowa najnowszej płyty VADER zatytułowanej "Impressions In Red". Zespół ponownie wejdzie do Hertz Studio w którym zrealizuje cały album, począwszy od nagrań po mastering. Sesja potrwa do 25 maja. Realizacja i produkcja będzie spoczywać ponownie w rękach Sławka i Wojtka Wiesławskich, którzy współpracowali z zespołem przy powstaniu MCD "The Art Of War". Oprawę graficzną płyty przygotował Seth (znany z okładek m.in. PARADISE LOST, ROTTING CHRIST, SEPTIC FLESH i wielu innych). Tym razem, w odróżnieniu od futurystycznego "The Art Of War", nowy album będzie mroczną i mistyczną wizją piekła na ziemi wzorowaną na pracach średniowiecznych wizjonerów jak Hieronim Bosh. Nowa grafika znajdzie odzwierciedlenie również w scenografii przygotowywanej na trasę promocyjną oraz będzie głównym tematem video-clipu, który powstanie w lipcu przy udziale jednego z najlepszych obecnie producentów w Polsce. "Impressions in Red" zostanie wydana 4 września przez Regain Records i wsparta szeroką kampanią promocyjną. VADER ruszy na europejską trasę koncertową 17 września i zagra ponad 90 koncertów. Odwiedzi wszystkie kraje europejskie, Wielką Brytanię, Skandynawię, kraje Bałtyckie oraz Bałkany. W 2007 roku zespół zagra kolejną trasę w USA, zawita do Japonii, Azji i Indonezji, Australii, Ameryki Południowej oraz do Rosji i krajów Europy Wschodniej. Więcej szczegółów o planach zespołu na stronach VADER i Massive Music

Vader to poprostu ''Armagedon'' w ciezkim graniu :twisted: :twisted:
Wierzę w Stworzyciela, lecz on jest daleko. Uczynił ludzi wolnymi i dla tego nie może nam pomóc, bo wówczas przestalibyśmy o siebie decydować.
Pan Lodowatego Ogrodu tom 2. Jarosław Grzędowicz
http://www.water-drinker.netii.net/go/blog/
jefersik

Postprzez I Am You » 8 kwi 2006, o 20:17

Szanuję, nie przepadam...
I Am You

Postprzez Smakosz » 8 kwi 2006, o 20:32

A ja lubie Vadera uważam że to jedna z lepszych Polskich death metalowych kapel, moze teraz to już nie taki def :) jak z pierwszych płyt nawet zaczeli troche zachaczać o thrash co oznacza że niestoją w miejscu i próbują coś kombinowac. Muzycy tam grający to świetni instrumentaliści, szkoda że nigdy ich na żywo niewidziałem ale mam nadzieje że to sie zmieni
Smakosz

Postprzez konnix666- Celeju » 8 kwi 2006, o 20:52

Vader potega swoj charakterystyczny styl tak dopracowali z eprzy calym natloku gownianego deathu sa nadal na szczycie i rozpoznawalni od pierwszych riffow no i te blitzkriegi......
uzupełnic liczebniki w odpowiedniej formie procent czy procenta
konnix666- Celeju

Postprzez Anne » 8 kwi 2006, o 21:52

jeśli chcę, by życie do mnie dotarło, to słucham Vadera :D kilku dni w moim krótkim życiu bez nich, bym nie wytrzymała :lol: ogólnie to, to bardziej moja muzyka
a tak w ogóle to jest jednym z najbardziej znanych zespołów poza granicami ( no i jeszcze boski behemoth... mmmmm). cóż więc więcej dodawać :lol:
That's my soul, I wanna fill
Makes me smile, let's make that deal
That's my heart, you can rape
That's my body, you can take
Anne

Postprzez Ryba » 8 kwi 2006, o 22:08

Vadera nie słyszałem niestety na żywo(tylko DVD i pare filmików z koncertów) ale z tego co wiem ich koncert to "czysta perfekcja". Ogólnie zespół lubie, nie mają tak zatwardziałego imagu jak np. Behemoth :) a w wywiadach Peter nie pierdoli tylko o szatanie i zniszczeniu chrześcijan. Ogólnie mogę słuchać death, ale nie za długo. Sporo riffów powala. Respect.
Ryba

Postprzez Kristoferoso » 8 kwi 2006, o 23:14

Ostatnie produkcje Vadera bardzo mi odpowiadaja pod wzgledem brzmienia :) a 'The Nomad' i 'We wait' wedlug mnie to jedne z najlepszych utworkow Vejdera ;) czekamy na nowy album :)
Kristoferoso

Postprzez Acrid » 9 kwi 2006, o 11:17

Mam tylko Morbid Reich na tasmie, nie slucham jakos nalogowo ale lubie ;)
Acrid

Postprzez jefersik » 9 kwi 2006, o 12:41

ostatnio gadałem z kumplem ktory juz kupe lat slucha ekstremy i mowił ze Vader na tamte czasy był prekursorem garnia na dwie centralki,takie trtrtrtrtrtrtrtrtrtrt na garach:)wtedy nikt tak nie grał albo mało kto :D :D
Vader bardziej znany i doceniany jest na zachodzie niz w Polsce
Aselmo jest wielkiem fanem Vadera ,kiedyś Peter o tym opowiadał jak przyszedł do niego po autografy :D :twisted: :twisted: :twisted:
Wierzę w Stworzyciela, lecz on jest daleko. Uczynił ludzi wolnymi i dla tego nie może nam pomóc, bo wówczas przestalibyśmy o siebie decydować.
Pan Lodowatego Ogrodu tom 2. Jarosław Grzędowicz
http://www.water-drinker.netii.net/go/blog/
jefersik

Postprzez Kuba » 9 kwi 2006, o 15:17

Vader trochę popadł w schematy.. ale takie płyty jak "De Profundis" i "Litany" to GENIALNE METALOWE PŁYTY!!! no i Doc.. to był jednak gość! szczególnie na "Litany" - posłuchajcie początku w numerze tytułowym.. - mogę to cofać i słuchać w nieskończoność - nie wiem jak on to zagrał :) i miał swój zajebisty styl - bębny na "Litany" to taki ekstremalny rave. zresztą Docent nigdy nie ukrywał fascynacji muzyka elektroniczną czy nawet techno.. i nie pozostało to bez wpływu na jego amfetaminowy nałóg..
Kuba

Postprzez Khailor » 9 kwi 2006, o 15:59

i ja również lubię Vadera, "The Art of War" bardzo mi się podoba... właściwie to pierwsza ich "płyta" jaką posiadam (+ jeszcze "Vision&Voice [pozdro Rzeźniu :D])... jeden z niewielu (a może nawet i jedyny) zespołów death (no i black też) metalowych, których mogę słuchać, grają trochę bardziej melodyjnie od reszty... jedyne co mnie w nich nieco denerwuje to to, że co roku wydają jakieś nagrania, albo mcd, albo cały long play... mogli by się trochę wstrzymać,wtedy oczekiwanie na płytę było by na pewno większe i zapewne nie znudzili by się tak szybko (bo mam pewne obawy czy granie co roku w tych samych miejscach nie doprowadzi do znudzenia...)
Khailor

Postprzez krzys » 10 kwi 2006, o 11:21

mało muzy slucham tego typu ale Vadera lubię :) znaczy się, nie żebym się co dziennie katował ich muzą czy coś, ale jak poleci w głośniczkach to nie narzekam 8)
krzys

Postprzez Andzia » 10 kwi 2006, o 21:32

A ja lubię i cenię. Mam większość płyt, byłam na kilku koncertach i faktycznie
"czysta perfekcja". Wielki szacunek za to, co osiągnęli.
Andzia

Następna strona

Powrót do Muzyka