Metallica

Moshin' in the nite!

Re: Metallica

Postprzez Smakosz » 30 wrz 2016, o 00:51

Świetny ten utwór jest, super riffy, harmonie, podwójna stopa- wszystko na swoim miejscu. Pisałem już to wcześniej, ale wokal Hetfielda robi wrażenie i wygląda na to, że nie są to jedynie studyjne sztuczki:

Czekam na płytę i koncert, najlepiej w hali :)
Smakosz

Postprzez HofmannAcid » 30 wrz 2016, o 11:11

Tutaj z bardzo dobrzym dźwiękiem. Słychać bas!11one
Justice is lost. Justice is raped. Justice is gone (...)
HofmannAcid

Postprzez Crawley » 30 wrz 2016, o 12:19

Bas fajnie dudni, ale całość dalej jakoś mnie nie porywa.
Może w płytę lepiej się to wkomponuje. Aczkolwiek jestem zdania, że jak mają takie coś tworzyć, to powinni wydawać płytę co roku, nie co 8 lat.
Zrobię to zmyślnie i dokładnie, choć niekoniecznie szybko
Crawley

Postprzez Ginekolog Ewy Braun » 3 paź 2016, o 13:41

Dla mnie te kawałki to nic specjalnego, taki standardowy produkt, byle wydać i pojechać w trasę, ale ja też nigdy specjalnie za tym zespołem nie przepadałem. Za dużo mają w repertuarze takich przepitolonych utworów, gdzie powtarzają w kółko jakiś motyw, jakby mieli honorarium od długości płyt. Nawet w takim Hardwired, który ma być krótki i konkretny, to zaczynają od tego pojebanego "tadadam tadadam" zamiast od razu napierdalać.
Ginekolog Ewy Braun

Postprzez HofmannAcid » 31 paź 2016, o 21:44

HofmannAcid

Postprzez HofmannAcid » 16 lis 2016, o 22:01

#samaniewiem

HofmannAcid

Postprzez Laser » 17 lis 2016, o 00:18

Słabe to, żeby nie powiedzieć, że gówno. Za szybko się chyba wzięli za tę nową płytę.. :twisted: Szkoda.
"Ciotkę parowozu przetaczać na sznyclach." - Stanisław Lem
Laser

Postprzez Ziemniax » 17 lis 2016, o 12:13

http://www.metalsucks.net/2016/11/16/me ... five-here/

Dużo pokłonów w stronę Sabbathów, oj dużo. Słychać, że Hammett nie miał za dużo do gadania - cały czas słyszę Hetfieldową "ciuchcię" :lol: z tego, co słyszę, to jedyne w miarę porządne solo zrobił w "Confusion", reszta brzmi jak przypadkowe nadupcanie po pentatonice. Mustaine'owi poszło lepiej.
Ziemniax

Postprzez Crawley » 17 lis 2016, o 12:51

Ktoś chyba zaczął ostatnio czytać o Mayhem.

/edit
I jeszcze Jonas Åkerlund to reżyserował.
Crawley

Postprzez Ziemniax » 17 lis 2016, o 12:54

https://www.ultimate-guitar.com/news/up ... lable.html

Jednak dzisiaj już mają dideła do wszystkich utworów. Zdanie podtrzymuję. "Manunkind" chyba mi się podoba najbardziej, obok "Spit out the Bone". Werbel brzmi jak z sekwencera ;)
Ziemniax

Postprzez HofmannAcid » 17 lis 2016, o 13:42

Przesłuchałem wszystkie. Trzyma poziom, jest lepiej niż ostatnio. Moim faworytem jest Bone, moje klimaty, choć gdzieś w 2/3 numeru zabrakło im pomysłów. Jakby wyciąć nudny fragment to pasuje.
https://metallica.com
HofmannAcid

Postprzez Tymeg » 17 lis 2016, o 14:23

Mi najbardziej leży zrzynka z Alice In Chains czyli Dream No More.
No ale jeśli pada w tekście Cthulu to z automatu daję +7 do zajebistości :twisted:
A po pierwszym "przesłuchaniu" całość bardziej mi się podoba niż DM. Tam mi się wydawało, że założeniem był powrót do przeszłości za wszelką cenę: "Ha, patrzcie jak ostro możemy łoić, Yeah!" Hardwired wydaje się bardziej szczere, bardziej na luzie.
Przez twe macki, te macki zielone OSZALAŁEM!

Moje aukcje na OLX - KLIK
Tymeg

Postprzez Crawley » 18 lis 2016, o 10:19

To mi się nawet podoba. Jak pierwszy raz słyszałem (jeszcze live), to był meh, a teraz jest całkiem całkiem.
Jasne, nic wybitnego, ale z pewnością przyjemnie się tego słucha.

/Edyta

Dobra, cała płyta śmiga na YT, więc sobie pozwoliłem skompilować ją w playlistę. Enjoy.
Crawley

Postprzez Dziadek Mróz » 18 lis 2016, o 15:12

Właśnie słucham pierwszy raz,jestem przy 8 kawałku i uważam,że to w chuj zajebisty album,najlepszy od czarnego i spokojnie dołączy do ich najlepszych dzieł.O to chodzi.Tak się powinno grać metal na tej planecie w roku 2016 :mrgreen:
Dziadek Mróz

Postprzez HofmannAcid » 19 lis 2016, o 01:18

Load 3, dla każdego coś miłego
HofmannAcid

Postprzez Dziadek Mróz » 19 lis 2016, o 03:27

Jaki tam Load,bardziej już Black Album.Ale właściwie nie wydaje mi się,żeby te porównania miały sens - takiego albumu Metallica jeszcze nie nagrała."Spot Out The Bone" i "Murder One" najlepsze.
PS:Czytam komentarze/recenzje i normalnie takie skrajności,że szok : ) Ja wstępnie daję 9/10.Jak normalnie nie cierpię kawałków dłuższych niż 5 minut,to teraz zupełnie nie zwracam na to uwagi.Słucham.Podobają mi się wszystkie kawałki,oprócz "Here Comes Revenge" (ale niewykluczone,że i do niego się przekonam)

PS2:Włączcie sobie Death Magnetic i porównajcie brzmienie,masakra.Wiem,że minęło 8 lat,ale jest kolosalna różnica.
Dziadek Mróz

Postprzez Laser » 21 lis 2016, o 12:55

HofmannAcid napisał(a):Load 3, dla każdego coś miłego
Coś w tym jest. Znalazłem i ja coś dla siebie. Murder One - jak dla mnie to nie było tak interesującego kawałka od czasu "Untill It Sleeps". A klip jest po prostu rewelacyjny.
Album pachnie Loadem na kilometr. Znajomy mówił, że brzmienie perkusji za to zerżnięte z Czarnego Albumu. Może i jest coś na rzeczy, ale ja tego aż tak nie słyszę.
Panowie się faktycznie zatem z powrotem wyluzowali. Z korzyścią dla sztuki. Pozytywne dosyć zaskoczenie, chociaż szału nie ma.. ;)
"Ciotkę parowozu przetaczać na sznyclach." - Stanisław Lem
Laser

Postprzez HofmannAcid » 21 lis 2016, o 14:37

Im dłużej słucham tym bardziej się w tym utwierdzam. W każdym kawałku można znaleźć coś ciekawego, ale żaden nie jest doskonały. Ciężko się słucha całego albumu na raz, najlepiej pojedyncze kawałki.
Trochę śmiechłem, że nie ma Hammetta, ale to tak symbolicznie może trochę więcej niż brak backupu.
HofmannAcid

Postprzez DB » 21 lis 2016, o 17:44

Ten album jest w sumie OK. Wiadomo, że o graniu takim jak na pierwszych 5 albumach można zapomnieć i podchodząc do nowej płyty bez wielkich wymagań na pewno da się tego słuchać. Jest kilka fajnych momentów - np. numer Now That We're Dead ma świetny riff, taki blacksabbatowski, a pewnie wielu fanów chciałoby, żeby zespół zagrał całą płytę jak zagrał ten ostatni numer Spit Out the Bone.

Nie rozumiem podziału na dwie płyty, jak dla mnie przekombinowany motyw.

P.S. I tak trochę z innej beczki - oglądałem niedawno ten koncert z House of Vans i taka refleksja mnie naszła, że szkoda, że Newsted z nimi nie gra...na scenie niekiedy James był w jego cieniu..
Bitches, drugs, guns for sale.
DB

Postprzez Tymeg » 26 lis 2016, o 00:16

Dziadek Mróz napisał(a):Jaki tam Load,bardziej już Black Album....Podobają mi się wszystkie kawałki,oprócz "Here Comes Revenge" (ale niewykluczone,że i do niego się przekonam)...

IMHO "Here Comes Revange" najbardziej przypomina Black Album, ta melodia, przebojowość, mniam :twisted:
Przez twe macki, te macki zielone OSZALAŁEM!

Moje aukcje na OLX - KLIK
Tymeg

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Muzyka