Nocny Kochanek

Moshin' in the nite!

Nocny Kochanek

Postprzez arekrem » 28 paź 2017, o 14:52

Co to kurwa jest?
Oll Korrect
arekrem

Re: Nocny Kochanek

Postprzez Laser » 28 paź 2017, o 18:22

Uwielbiam ten zespół. Zespół - kabaret. Przekonałem się podczas transmisji jutubowej tegorocznego Woodstocku.. Bawiłem się świetnie.:D

Wieśniacka metalowa muzyka w stylu Iron Maiden i Judas Priest grana na wysokim warsztatowo poziomie. Wokalista pieje jak Bruce Dickinson - naprawdę zero fałszów. Normanie nie cierpię czegoś takiego. Kicz do entej potęgi. Wszystko ratują dopiero popierdolone (nie bójmy się tego słowa) niepoważne teksty. I to jest własnie mój klucz do zrozumienia fajności tej kapeli. Wartość komiczna zmienia całkowicie kontekst - dzięki czemu nagle staje się to dla mnie zupełnie akceptowalne. Tu nic nie jest na serio. I dobrze. To jest trochę jak u Zacier tylko, że muzyka nie jest amatorska. Zresztą to połączenie poczucia humoru z jednoczesną ponadprzeciętną biegłością techniczną w graniu metalu to skądś już znamy, co nie? ;) Ja tam polecam.

Podobno ma wyjść DVD z występu na Przystanku. Na pewno kupię. Wychodzi na to, że jestem zdrajcą metalu.. 8-)
"Ciotkę parowozu przetaczać na sznyclach." - Stanisław Lem
Laser

Postprzez arekrem » 28 paź 2017, o 22:25

Ta ponadprzeciętna biegłość techniczna to chyba jakiś żart.
Oll Korrect
arekrem

Postprzez Olo » 29 paź 2017, o 14:33

Jeden, no góra dwa numery żeby wywołać uśmiech pod wąsem.
W większych ilościach męczy.
Jeżeli chodzi o granie metalu z jajem, to na samej górze jest Tenacious D, potem długo długo nic.
A potem dalej nic.
Mowa-trawa z prawa, mowa-trawa z lewa. Murawa się rozrasta, kiedy się podlewa...
Olo

Postprzez Laser » 30 paź 2017, o 14:18

Olo napisał(a):W większych ilościach męczy.
Tu trochę zgoda. Jak z każdym jajcarskim zespółem - łatwo go przećpać. Tenascious D też w większych ilościach męczy. Nie mniej - dodać muszę że woodstockowego koncertu Kochanka wysłuchałem w całości. Ale to może też dlatego, że widziałem ich po raz pierwszy.
Olo napisał(a):Tenacious D, potem długo długo nic.
A potem dalej nic.
Tenac to jednak o wiele szersza stylistyka niż tylko metal. Bardziej ja tam słyszę rock w bardzo szerokim ujeciu tego słowa z dużą odchyłką na folk, granie akustyczne, a nawet country.. I pewnie ze względu na to ostatnie ten zespół tak Ci się podoba :twisted:
Kochanek to o wiele węższa specjalizacja - oni skupili się na samej esencji wioskowatego (rycerskiego) metalu (Maiden, Judas, Dio, trochę Anthrax..) Nic dziwnego, że może bardziej męczyć.. ;)

arekrem napisał(a):Ta ponadprzeciętna biegłość techniczna to chyba jakiś żart.

Posłuchaj solówek w 2:23 8-)
Laser

Postprzez pmaciej7 » 4 lis 2017, o 06:50

Laser napisał(a):Wartość komiczna zmienia całkowicie kontekst - dzięki czemu nagle staje się to dla mnie zupełnie akceptowalne. Tu nic nie jest na serio. I dobrze.

No własnie nie jest dobrze. Są jaja, ale na tym przekaz się kończy. Inaczej niż u Big Cyca, gdzie jaja mają drugie dno, nieco poważniejsze.
pmaciej7

Postprzez Leon » 4 lis 2017, o 11:43

pmaciej7 napisał(a):Inaczej niż u Big Cyca

Obecnie Big Cyc bardzo "chciałby" być prześmiewczy, ale poziom żartu i warsztatu jest trochę jak ze szkoły średniej. Maks. ;)
EET FUK
Leon

Postprzez Laser » 4 lis 2017, o 19:05

pmaciej7 napisał(a):Są jaja, ale na tym przekaz się kończy.
Mnie to nie przeszkadza. "Słoneczniki" Van Gogha są piękne też nie z tego powodu, co dosłownie przedstawiają. Szukanie treści i przekazu wszędzie gdzie to tylko możliwe - nie jest dobrym pomysłem. Idąc tym tropem zdeprecjonowalibyśmy wiele dziedzin sztuki. 8-)

A z drugiej strony skoro w tekście wspominają o "Jarosławie zdradzonym o świcie" to i wśród fanów Big Cyca mają za to pewnie małego plusika.. 8-)
Laser

Postprzez Spoon » 5 lis 2017, o 12:40

Mnie tam się podoba i też troche określiłbym to taką parafrazą cytatu lokalnego :
"Big CyC na obrotach Acid Drinkers" ;)
Spoon

Postprzez Laser » 3 sty 2018, o 23:27

Szczeciński koncert w Słowianinie wyprzedany: http://www.slowianin.org/koncert,1083,nocny-kochanek--bilety-wyprzedane

Powiedzieć, że Acidom to się nigdy nie udało - to tak jakby nic nie powiedzieć. To jakaś znak czasów, że ludzie chcą chodzić dzisiaj na niepoważne zespoły. Chciałem (choć nie bardzo) pójść, ale nie pójdę.. ;)

W kwietniu Acidzi..
Laser

Postprzez Andzia » 4 sty 2018, o 13:15

U nas też wyprzedany i organizują drugi termin dzień po.
Również nie rozumiem fenomenu tego zespołu.
Andzia

Postprzez Olo » 4 sty 2018, o 14:21

A może po prostu za starzy jesteśmy i to przez to?
:|
Mowa-trawa z prawa, mowa-trawa z lewa. Murawa się rozrasta, kiedy się podlewa...
Olo

Postprzez KRZYK » 9 sty 2018, o 11:17

ależ oczywiście, że to jest zespół dla małolatów. ja na przykład nigdy nie kumałem tej stylistyki. widziałem Ajron Mejden bo gali z Motorhead. na żadne Judas Priest ani Saxon (Ci grają w ogóle jeszcze?) nigdy nikt za żadne pieniądze by mnie nie wyciągnął. na Manowarowe rzeczy mam alergię i reaguję biegunką, ale...
no właśnie. mam chyba jak Laser i po prostu sam nie wiem dlaczego NK wywołuje u mnie zaciesz podobny jak lata temu wywoływał u mnie Kabanos. byłem dwukrotnie na koncertach i po prostu śmiałem się jak głupi. dla mnie ten kabaret jest smaczny. "smoki i gołe baby" to kwintesencja "Wieś metalu" którego przecież miliordy słuchają na poważnie. jak Panowie podpierniczają z Running Wild to śpiewają o jakichś piratach i mnie to po prostu bawi.
ten cały hejt na NK traktuję jako modę, tak jak w pewnym momencie modne było jebanie Comy. każdy ma do tego prawo, ale mój znajomy dziennikarz mówił, że w tak zwanym środowisku to to jest na takim poziomie to jest aż niesmaczne. cóż zazdrość. tak jak piszecie, NK rozprówa każdy klub z Progresją włącznie - znak czasu 8-)
ŚWIRY DO PRZODU, PRÓCHNO ZA DRZWI!!!
KRZYK

Postprzez Olo » 9 sty 2018, o 13:04

Zapomniałem napisać, że bardzo ładnie się zaprezentowali w ostatnim (bodaj) Teraz Rocku.
Olo

Postprzez Robson » 16 kwi 2018, o 21:17

Jutro Nocny Kochanek pojawi się w programie Kuby Wojewódzkiego.
Załączniki
NK.jpg
NK.jpg (23.21 KiB) Przeglądane 94 razy
Robson

Powrót do Muzyka