Nocny Kochanek

Moshin' in the nite!

Nocny Kochanek

Postprzez arekrem » 28 paź 2017, o 14:52

Co to kurwa jest?
Oll Korrect
arekrem

Re: Nocny Kochanek

Postprzez Laser » 28 paź 2017, o 18:22

Uwielbiam ten zespół. Zespół - kabaret. Przekonałem się podczas transmisji jutubowej tegorocznego Woodstocku.. Bawiłem się świetnie.:D

Wieśniacka metalowa muzyka w stylu Iron Maiden i Judas Priest grana na wysokim warsztatowo poziomie. Wokalista pieje jak Bruce Dickinson - naprawdę zero fałszów. Normanie nie cierpię czegoś takiego. Kicz do entej potęgi. Wszystko ratują dopiero popierdolone (nie bójmy się tego słowa) niepoważne teksty. I to jest własnie mój klucz do zrozumienia fajności tej kapeli. Wartość komiczna zmienia całkowicie kontekst - dzięki czemu nagle staje się to dla mnie zupełnie akceptowalne. Tu nic nie jest na serio. I dobrze. To jest trochę jak u Zacier tylko, że muzyka nie jest amatorska. Zresztą to połączenie poczucia humoru z jednoczesną ponadprzeciętną biegłością techniczną w graniu metalu to skądś już znamy, co nie? ;) Ja tam polecam.

Podobno ma wyjść DVD z występu na Przystanku. Na pewno kupię. Wychodzi na to, że jestem zdrajcą metalu.. 8-)
"Ciotkę parowozu przetaczać na sznyclach." - Stanisław Lem
Laser

Postprzez arekrem » 28 paź 2017, o 22:25

Ta ponadprzeciętna biegłość techniczna to chyba jakiś żart.
Oll Korrect
arekrem

Postprzez Olo » 29 paź 2017, o 14:33

Jeden, no góra dwa numery żeby wywołać uśmiech pod wąsem.
W większych ilościach męczy.
Jeżeli chodzi o granie metalu z jajem, to na samej górze jest Tenacious D, potem długo długo nic.
A potem dalej nic.
Mowa-trawa z prawa, mowa-trawa z lewa. Murawa się rozrasta, kiedy się podlewa...
Olo

Postprzez Laser » 30 paź 2017, o 14:18

Olo napisał(a):W większych ilościach męczy.
Tu trochę zgoda. Jak z każdym jajcarskim zespółem - łatwo go przećpać. Tenascious D też w większych ilościach męczy. Nie mniej - dodać muszę że woodstockowego koncertu Kochanka wysłuchałem w całości. Ale to może też dlatego, że widziałem ich po raz pierwszy.
Olo napisał(a):Tenacious D, potem długo długo nic.
A potem dalej nic.
Tenac to jednak o wiele szersza stylistyka niż tylko metal. Bardziej ja tam słyszę rock w bardzo szerokim ujeciu tego słowa z dużą odchyłką na folk, granie akustyczne, a nawet country.. I pewnie ze względu na to ostatnie ten zespół tak Ci się podoba :twisted:
Kochanek to o wiele węższa specjalizacja - oni skupili się na samej esencji wioskowatego (rycerskiego) metalu (Maiden, Judas, Dio, trochę Anthrax..) Nic dziwnego, że może bardziej męczyć.. ;)

arekrem napisał(a):Ta ponadprzeciętna biegłość techniczna to chyba jakiś żart.

Posłuchaj solówek w 2:23 8-)
Laser

Postprzez pmaciej7 » 4 lis 2017, o 06:50

Laser napisał(a):Wartość komiczna zmienia całkowicie kontekst - dzięki czemu nagle staje się to dla mnie zupełnie akceptowalne. Tu nic nie jest na serio. I dobrze.

No własnie nie jest dobrze. Są jaja, ale na tym przekaz się kończy. Inaczej niż u Big Cyca, gdzie jaja mają drugie dno, nieco poważniejsze.
pmaciej7

Postprzez Leon » 4 lis 2017, o 11:43

pmaciej7 napisał(a):Inaczej niż u Big Cyca

Obecnie Big Cyc bardzo "chciałby" być prześmiewczy, ale poziom żartu i warsztatu jest trochę jak ze szkoły średniej. Maks. ;)
EET FUK
Leon

Postprzez Laser » 4 lis 2017, o 19:05

pmaciej7 napisał(a):Są jaja, ale na tym przekaz się kończy.
Mnie to nie przeszkadza. "Słoneczniki" Van Gogha są piękne też nie z tego powodu, co dosłownie przedstawiają. Szukanie treści i przekazu wszędzie gdzie to tylko możliwe - nie jest dobrym pomysłem. Idąc tym tropem zdeprecjonowalibyśmy wiele dziedzin sztuki. 8-)

A z drugiej strony skoro w tekście wspominają o "Jarosławie zdradzonym o świcie" to i wśród fanów Big Cyca mają za to pewnie małego plusika.. 8-)
Laser

Postprzez Spoon » 5 lis 2017, o 12:40

Mnie tam się podoba i też troche określiłbym to taką parafrazą cytatu lokalnego :
"Big CyC na obrotach Acid Drinkers" ;)
Spoon

Postprzez Laser » 3 sty 2018, o 23:27

Szczeciński koncert w Słowianinie wyprzedany: http://www.slowianin.org/koncert,1083,nocny-kochanek--bilety-wyprzedane

Powiedzieć, że Acidom to się nigdy nie udało - to tak jakby nic nie powiedzieć. To jakaś znak czasów, że ludzie chcą chodzić dzisiaj na niepoważne zespoły. Chciałem (choć nie bardzo) pójść, ale nie pójdę.. ;)

W kwietniu Acidzi..
Laser

Postprzez Andzia » 4 sty 2018, o 13:15

U nas też wyprzedany i organizują drugi termin dzień po.
Również nie rozumiem fenomenu tego zespołu.
Andzia

Postprzez Olo » 4 sty 2018, o 14:21

A może po prostu za starzy jesteśmy i to przez to?
:|
Mowa-trawa z prawa, mowa-trawa z lewa. Murawa się rozrasta, kiedy się podlewa...
Olo

Postprzez KRZYK » 9 sty 2018, o 11:17

ależ oczywiście, że to jest zespół dla małolatów. ja na przykład nigdy nie kumałem tej stylistyki. widziałem Ajron Mejden bo gali z Motorhead. na żadne Judas Priest ani Saxon (Ci grają w ogóle jeszcze?) nigdy nikt za żadne pieniądze by mnie nie wyciągnął. na Manowarowe rzeczy mam alergię i reaguję biegunką, ale...
no właśnie. mam chyba jak Laser i po prostu sam nie wiem dlaczego NK wywołuje u mnie zaciesz podobny jak lata temu wywoływał u mnie Kabanos. byłem dwukrotnie na koncertach i po prostu śmiałem się jak głupi. dla mnie ten kabaret jest smaczny. "smoki i gołe baby" to kwintesencja "Wieś metalu" którego przecież miliordy słuchają na poważnie. jak Panowie podpierniczają z Running Wild to śpiewają o jakichś piratach i mnie to po prostu bawi.
ten cały hejt na NK traktuję jako modę, tak jak w pewnym momencie modne było jebanie Comy. każdy ma do tego prawo, ale mój znajomy dziennikarz mówił, że w tak zwanym środowisku to to jest na takim poziomie to jest aż niesmaczne. cóż zazdrość. tak jak piszecie, NK rozprówa każdy klub z Progresją włącznie - znak czasu 8-)
ŚWIRY DO PRZODU, PRÓCHNO ZA DRZWI!!!
KRZYK

Postprzez Olo » 9 sty 2018, o 13:04

Zapomniałem napisać, że bardzo ładnie się zaprezentowali w ostatnim (bodaj) Teraz Rocku.
Olo

Postprzez Robson » 16 kwi 2018, o 21:17

Jutro Nocny Kochanek pojawi się w programie Kuby Wojewódzkiego.
Załączniki
NK.jpg
NK.jpg (23.21 KiB) Przeglądane 903 razy
Robson

Postprzez Batman » 26 kwi 2018, o 13:46

Nie rozumiem. A w zasadzie rozumiem. Rozumiem dlaczego lubię tę kapelę. Bo to PROFESJONALNY zespół. I to co robią robią na bardzo wysokim poziomie. Wolę gdy ktoś kto umie grać głupkuje niż żeby głupki udawały, że umieją solidnie łoić. Czy poszedłbym na koncert? Tak. Czy kupiłbym płytę? Tak. Czy można nazwać mnie fanem? Nie. Grają świetną muzykę na pijacką imprezę, świetnie mi się tego słucha w samochodzie. Po prostu lubię ich muzykę.
No i zobaczymy czy to będzie kolejny zespół, który nagrywa identyczne płyty... 8-)
Biedronka -> cukier + drożdże -> fermentacja -> destylacja -> spożywanie -> kac -> klin :)

Każdy wie jak jest
30%
kto tak zapierdala?
Batman

Postprzez Robson » 2 lip 2018, o 20:14

Nocny Kochanek - Tribjut (Tenacious D Cover)
Klip do utworu "Tribute" zespołu Tenacious D w wersji Nocnego Kochanka, gościnnie Michał Wójcik z Kabaretu Ani Mru-Mru w roli Diabła.

Wójcik jest dobry, super wypadł w roli Diabła. :twisted:
Robson

Postprzez maciejoo » 29 lip 2018, o 17:26

Muzycznie to chłopaki odwalają kawał dobrej roboty. Pełna profeska. Zacnie napierdalają. Teksty rzeczywiście popierdolone, ale pozytywnie. Nie dawno ich poznalem i wkręciłem się mocno ciekaw jestem ich koncertu na Pol'and'Rock

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
"...born in shackles - that's his view
he wants to go out and cure
throw the chans off, start his game
monster surgeon is his name..."
maciejoo

Powrót do Muzyka