Illusion

Moshin' in the nite!

Re: Illusion

Postprzez Robson » 11 wrz 2017, o 17:44

Jak się podobał występ leszczyńskiego Retrospective?
Robson

Postprzez Laser » 11 wrz 2017, o 18:11

Robson napisał(a):Jak się podobał występ leszczyńskiego Retrospective?
Yyyy... no...
Jednak nie pojechałem bo dzień wcześniej porządnie zapiłem.. :twisted: :oops:
"Ciotkę parowozu przetaczać na sznyclach." - Stanisław Lem
Laser

Postprzez Robson » 12 wrz 2017, o 21:43

No to nieźle.. :lol:
Zacny zestaw kapel przepiłeś... ;)
Robson

Postprzez xsadusx » 14 wrz 2017, o 09:24

U mnie na wsi grało Illusion jakiś czas temu za darmochę. Dobry koncert, dobrze było słychać i lista największych przebojów. Zagrali nawet jakiś nowy kawałek z nadchodzącej płyty.
Obrazek
xsadusx

Postprzez Tymeg » 8 mar 2018, o 09:33

Jeśli komuś umknęło to jutro premiera nowej płyty Illusion - Anhedonia. W jednym kawałku gościnnie zaśpiewa (zaryczy?) Litza.
Singiel promujący:
"Raz przyjętej wiedzy nie można się, ot tak, pozbyć."

Moje aukcje na OLX - KLIK
Tymeg

Postprzez pmaciej7 » 8 mar 2018, o 17:58

Mam nadzieję, że ten popowy miks to jest wersja do radia, a na płycie jest już normalnie, po metalowemu.

W zwrotkach Lipa śpiewa w sposób strasznie waglewski.
pmaciej7

Postprzez HofmannAcid » 10 mar 2018, o 20:56

Graja na koncercie całą płytę, jest nieźle. Są momenty. No i zespół jest w formie. Lipie humor dopisuje.
Justice is lost. Justice is raped. Justice is gone (...)
HofmannAcid

Postprzez Kristoff » 12 mar 2018, o 10:27

HofmannAcid napisał(a):Graja na koncercie całą płytę, jest nieźle. Są momenty. No i zespół jest w formie. Lipie humor dopisuje.

Koncert bardzo dobry! Dobrze zespół brzmiał, równo, przyjaźnie dla ucha, żadnych trzasków hałasu. OK!

Są w formie, to fakt!

Kusi lecieć jeszcze na Wrocław...zobaczymy
Kristoff

Postprzez Laser » 13 mar 2018, o 00:34

HofmannAcid napisał(a): No i zespół jest w formie.
Też to zauważyłem. Ten stan trwa już jakiś czas. Natomiast od dwóch lat to już ewidentnie Illusion jest dla mnie koncertowym numerem jeden jeśli chodzi o hard'n'heavy w Polsce. A sporo widziałem bendów.

Acidom póki co daleko do takiego poziomu. Przynajmniej na razie. Dzwon bierz się do roboty! :)
Laser

Postprzez Olo » 13 mar 2018, o 09:01

A ja cały czas czekam na płytę.
Gdybym zamówił w Empiku to już bym dawno miał.
Wczoraj na ten przykład odebrałem DVD "Thor Ragnarok", które ma premierę jutro dopiero.
Mowa-trawa z prawa, mowa-trawa z lewa. Murawa się rozrasta, kiedy się podlewa...
Olo

Postprzez Laser » 16 mar 2018, o 02:19

Olo napisał(a):A ja cały czas czekam na płytę.
Gdybym zamówił w Empiku to już bym dawno miał.
Niestety kupowanie w Empiku ma wiele zalet - szczególnie jak ktoś jest chytry. Szybki termin, brak kosztów przesyłki i zniżka 5% na każdy produkt przy zakupie kartą.. A pisze niestety - bo prywatnie nienawidzę Empika. 8-)
Laser

Postprzez Olo » 16 mar 2018, o 09:57

Jestem po dwóch przesłuchaniach i jestem na etapie wkurwa.
Nie ukrywam, że gdyby istniała możliwość zwrotu albumu ze względu na niespełnione oczekiwania to bym bardzo intensywnie to rozważał.
Teksty? Świetne. Wyśpiewane jeszcze lepiej. Lipa się wspiął chyba na swoje wyżyny. Bas i perkusja również bez zarzutu. Solidnie do przodu, równo i mięsiście.
Natomiast gitary zasługują na postawienie przed sądem, kurwa. Nie ma ich. Momentami mam wrażenie, że napierdalają bez ładu i składu po to by tło robić. Myślałem, że "Opowieści" to wypadek przy pracy był, a tutaj okazuje się, że to taka nowa ilużynowa tradycja, żeby wiosła schować i nie wychylać się.
A powyższe powoduje, że w ogóle, kurwa, nie żałuję, że nie poszedłem na poznański koncert. Miałem się wybrać do Wrocławia, ale pierdolę takie granie i niech sobie sami tego słuchają.
Mowa-trawa z prawa, mowa-trawa z lewa. Murawa się rozrasta, kiedy się podlewa...
Olo

Postprzez Laser » 16 mar 2018, o 21:01

Na koncertach brzmienie jest super. Nie zauważyłem też żeby Tobie tez wcześniej coś w tej kwestii przeszkadzało. A ten kawałek z Litzą też do dupy? Akurat w Szczecinie go grali i jako jedyny z nowych bardzo mi się podobał. Raz słyszałem.

Co do brzmienia. Było do przewidzenia. Cieszmy się tymczasem z reedycji..
Laser

Postprzez HofmannAcid » 17 mar 2018, o 00:48

Gitary na żywo słychać bardzo dobrze. Tu chyba kto inny za konsolą siedzi jednak ;) Płyty jeszcze nie miałem okazji, ale może będą niedługo skoro tak :P
HofmannAcid

Postprzez Olo » 17 mar 2018, o 22:55

Najlepszy numer póki co to "Zanurzam się".
Numer z Litzą bardzo litzowy. Aż za bardzo. Nie do końca ma licuje z pozostałymi utworami na tej płycie.
Olo

Postprzez HofmannAcid » 18 mar 2018, o 22:47

Faktycznie gitary im się nie zmieściły, rotfl. Trochę żenada jednak.
HofmannAcid

Postprzez maciejoo » 24 mar 2018, o 17:28

Byłem na koncercie w poznańskiej Tamie i brzmienie wszystkiego było zajebiste. Bardzo dobry koncert. Płyte kupiłem, ale widze, ze musze ja drugi raz posluchac zeby sprawdzic te gitary :P
"...born in shackles - that's his view
he wants to go out and cure
throw the chans off, start his game
monster surgeon is his name..."
maciejoo

Postprzez Olo » 24 mar 2018, o 23:55

Po n-tym przesłuchaniu zaczynam się przyzwyczajać i nawet plusy odnajdywać.
Aktualne ulubione to: "Tchórz" i "Zanurzam się".
Olo

Postprzez Laser » 5 kwi 2018, o 00:30

Przesłuchałem płytę dwa razy – dzisiaj dotarła. Jest mocno i jest duszno. To nie jest lekki materiał. Muzyka agresywna i pogmatwana. Miejscami to naprawdę faktycznie ociera się o djent. Czasami to jest tak pokombinowane, że brzmi jak fragment ostrzejszego King Crimson. Większość numerów muzycznie przypomina mi klimat jaki był w utworze „Vendetta”. Praktycznie cała płyta jest w tym stylu. Co tu gadać - jest świeżo i nowocześnie – szczególnie jak na takich muzycznych dziadków, którymi przecież są.

HofmannAcid napisał(a):Faktycznie gitary im się nie zmieściły

Olo napisał(a):przed sądem, kurwa. Nie ma ich. Momentami mam wrażenie, że napierdalają bez

Nie wiem o co wam chodzi z tym brzmieniem gitar. Słychać je i to nad wyraz dobrze. W ogóle wszystko tu bardzo dobrze słychać. Dawno nie słyszałem tak soczyście brzmiącego albumu z muzyką gitarową. Wokale są faktycznie mocno z przodu, są bardzo czytelne. Ale całą resztę tez świetnie słychać. Gitary na tej płycie są nieźle zakręcone i jest ich dużo (i różnych), więc naprawdę jakiś czarodziej musiał się natrudzić żeby nie zrobiła się z tego niezrozumiała kakofonia. Do tego bas wybija zęby. No ja jestem pod wrażeniem.
Mnie się wydaje, że po prostu macie po swojemu jakoś ustawione equalizery we wzmacniaczach – wyłączcie wszelką korekcję i posłuchajcie wtedy.

Teksty? Widać, że od razu, że to jest nie to co kiedyś. Nie są bezpośrednie i dosadnie chociaż pierwsze wrażenie może takie być. Klimatem to bardziej przypomina szóstkę niż wcześniejsze płyty. Jak dla mnie trochę jest za poetycko. Ociera się to już bym nawet powiedział czasem o grafomanię, ale tak nie mówię.. :) Lipa się starzeje już pomału niestety. Ale daleko im do starości takiej Luxtorpedy na przykład.
Opowieści to był jakiś dramat, natomiast tu jest zupełnie coś innego zarówno kompozycyjnie jak i brzmieniowo.

Nie mam jeszcze ulubionego utworu, ale mam najgorszy i jest nim zdecydowanie numer „Dalej”.
Laser

Postprzez Olo » 5 kwi 2018, o 07:26

Equalizer mam na zero od zawsze. ;)
Odzyskałem swoje auto i jest trochę lepiej.
W dalszym ciągu uważam, że przestrajanie gitar do poziomu basu to przerost formy nad treścią.
Olo

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Muzyka