Filmy

More life..

Re: Filmy

Postprzez Olo » 26 lut 2019, o 19:02

W końcu!!
Byle do jesieni...

Mowa-trawa z prawa, mowa-trawa z lewa. Murawa się rozrasta, kiedy się podlewa...
Olo

Postprzez Olo » 12 maja 2019, o 11:50

HofmannAcid napisał(a):
Grubo, ledwo przebrnąłem :/ Niestety jak ktoś fajnie skomentował na fejsie:

Też mam chwilami takie myśli, że tego im się nie uda zamieść pod czerwony dywan, że to już musi spowodować jakąś zmianę. Ale wtedy sobie przypominam, że:

- W roku 1792 biskupi zawiązali antypolski spisek w Targowicy, finansowany przez ambasadę rosyjską (i pobłogosławiony przez papieża Piusa VI). Argumentacja była ta sama co zwykle, że bronią polskiej tradycji przed złymi wzorcami z Zachodu, osobliwie z Francji. Niektórych biskupów nawet wtedy za zdradę powieszono w Warszawie, reszta była akurat poza miastem

- W roku 1917 arcybiskup metropolita warszawski wszedł do tzw. rady regencyjnej, marionetkowej wobec zaborców pruskiego i austriackiego (przedtem zaś słał wiernopoddańcze adresy do cara... dopóki car kontrolował Warszawę, gdy ta przeszła z rąk do rąk, xiądz biskup zmienił sojusze, jak to oni mają w zwyczaju). Ta rocznica, którą świętujemy 11 listopada, to rocznica samorozwiązania się rady regencyjnej, helou

A mimo to ciągle nam wciskają bajeczkę o zasługach kościoła dla niepodległości. Teraz też coś wymyślą, spokojne wasze czaszencje.

Filmu nie oglądałem i nie mam zamiaru.
Śmieszy mnie natomiast to całe wzburzenie i czasami wręcz zaskoczenie.
Kurwa, filmu potrzebowali, żeby uwierzyć, że księża dzieci ruchają.
Obłuda, zakłamanie i kurewstwo.
I tyle mam w tej kwestii do powiedzenia.
Mowa-trawa z prawa, mowa-trawa z lewa. Murawa się rozrasta, kiedy się podlewa...
Olo

Postprzez Mad Professor » 12 maja 2019, o 13:22

Kto podnosi kutasa na nieletniego , ten podnosi jutasa na Polskę.
Obrazek
Hoy, mañana y siempre con el Barça en el corazon!!!
Mad Professor

Postprzez Olo » 12 maja 2019, o 16:37

Ajatollah Kaczeini by się z Tobą zdecydowanie nie zgodził.
Olo

Postprzez HofmannAcid » 12 maja 2019, o 17:49

Olo napisał(a):zaskoczenie

Bo nie ma winnych są tylko zaskoczeni:
All those moments will be lost in time, like… tears in rain. Time to die.
HofmannAcid

Postprzez Laser » 15 maja 2019, o 21:11

Olo napisał(a):Śmieszy mnie natomiast to całe wzburzenie i czasami wręcz zaskoczenie.
Kurwa, filmu potrzebowali, żeby uwierzyć, że księża dzieci ruchają.

Mnie to aż tak nie dziwi. Na całym świecie jest tak, że skandale pedofilskie w Kościele bardziej ujawniane są przez dziennikarzy niż przez przeznaczone do tego służby lub sam Kościół. Skandal i oburzenie następuje zwykle po głośnej rzetelnej i dobrze zaplanowanej na działanie publikacji. Nie inaczej było na przykład w Bostonie. To samo mamy i tutaj. Filmu jeszcze nie widziałem (jakieś fragmenty), ale już widzę, że cała akcja jak i sam film zrobiona została z profesjonalizmem i z wyczuciem.

Ludzie wypierają fakty i jeżeli są wierzący (podejrzewam, że w Kościele jest ich większość :D ) to w swoich głowach łagodzą to co widzą i słyszą, aby ich własny światopogląd, który jest ich udziałem przez kilkadziesiąt czasem lat się nie zawalił. Tym tłumaczę sobie tak słabą skuteczność służb, państwa Kościoła czy postawy obywatelskiej wśród normalsów.

Religia i religijność ludzi to ogromna siła. Jak się ją umie odpowiednio wykorzystać to można przy odrobinie szczęścia, kłamstwa i determinacji całkiem mierny zespół wynieść do rangi juwenaliowej gwiazdy w Polsce.. :twisted: Ta sama siła umożliwia hierarchom kościelnym trzymanie bezkarnie pedofila przez lata w swoich szeregach. Temat nie jest prosty.

Teraz mamy internet, ukryte kamery i mimo wszystko większą świadomość społeczną problemu - te młyny mielą szybciej. Być ofiarą księdza w latach dajmy na to 50-tych to, wyobrażam sobie, musiał być już kompletny dramat - nie umniejszając dzisiejszym ofiarom.

Brawa dla Sekielskich. Czuję, że ten film bardzo dużo namiesza. I dobrze.
"Ciotkę parowozu przetaczać na sznyclach." - Stanisław Lem
Laser

Postprzez Mad Professor » 16 maja 2019, o 12:43

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że potwierdziła się teza, którą głoszę od lat i za którą, w różnych środowiskach - czy to w pracy, czy w rodzinie - otrzymywałem joby. Kościół katolicki jako instytucja to zorganizowana grupa przestępcza i każdy członek tej instytucji, z wiernymi włącznie, jest członkiem zorganizowanej grupy przestępczej, nawet jeśli osobiście przestępstw nie popełniał, a tylko instytucję wspierał. Marzy mi się casus Irlandii, w której po ujawnionych skandalach kościół katolicki stał się jakąś śmiesznostką dla umysłowo ograniczonych i znalazł się na kompletnym marginesie, tam gdzie jego miejsce. Niestety, u nas to nie przejdzie. My naród wybrany lubimy być na kolanach, lubimy bajeczki o aniołach i lubimy czuć purpurowego kutasa, czy to w dupce, czy to w ustach. Nic się nie zmieni.
I jeszcze jedno. Czeka nas jako naród poważna rozmowa na temat tego obrzydliwca Wojtyły. Najwyższy czas zrzucić z pomników człowieka, który krył przestępców seksualnych kosztem dobra ich ofiar. Amen!
Obrazek
Obrazek
Mad Professor

Postprzez Laser » 28 maja 2019, o 23:52

Widać, że po filmie Sekielskich ludzie zaczynają śmielej ujawniać swoje historie. We wczorajszej wybiórczej gorzki jak dla mnie wywiad z Adamem Strugiem. Muzyk może nie z pierwszych stron gazet i trochę dziwak, indywidualista. Trochę może pisior, ale do TVNu go czasem zapraszają.. :) Facet zafascynowany i głęboko siedzący w muzyce folkowej i sakralnej, średniowiecznej, dawnej. Ale też niewierzący.
Teksty, które wyśpiewuje są czasem naprawdę nieźle popierdolone. Po tym wywiadzie parę rzeczy można powiedzieć się jakoś tam wyjaśnia. Ciężkie i nie dla wszystkich..

http://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290, ... rects=true
z22770074V,Adam-Strug.jpg
Laser

Postprzez HofmannAcid » 29 maja 2019, o 22:52

Trochę mnie zaskoczył, bo raczej kojarzyłem go, może bezpodstawnie, z katolickimi szurami. Jeśli chodzi o folk, to jeden z najlepszych w PL. I co lubię, nie żeni tego z niuejdżem.
HofmannAcid

Postprzez Mad Professor » 5 cze 2019, o 11:47

Mam ostatnio sporą zajawkę na tematykę górską. Dużo czytam górskiej literatury, eksploruję serwisy wideo w poszukiwaniu ciekawych dokumentów dotyczących tej tematyki. I właśnie w ten sposób trafiłem na postać niejakiego Alexa Honnolda, uznawanego obecnie za najlepszego wspinacza skałkowego, zdobywającego olbrzymie ściany bez jakiejkolwiek asekuracji. Co tu dużo gadać, to trzeba obejrzeć, ciary:

https://www.cda.pl/video/1272476f4
Szukam natomiast w internetach filmu ,,Free solo'' o Honnoldzie z 2018 roku, który był nawet nominowany do Oscara (edit: nie tylko był nominowany, ale nawet go dostał). Niestety trafiłem tylko na trailery, a ostatnia emisja całości na National Geographic miała miejsce w marcu br., ale ją przegapiłem. Gdyby ktoś to gdzieś odszukał, będę wdzięczny za linę.
Obrazek
Mad Professor

Postprzez Laser » 6 cze 2019, o 18:44

Widziałem to w marcu w NG. Potwierdzam film bardzo dobry. I emocjonujący - szczególnie dla mnie, osoby z lękiem wysokości.. Przez większość seansu miałem kompletnie mokre od potu dłonie. :D
Laser

Postprzez Mad Professor » 7 cze 2019, o 09:18

Cierpię na podobna przypadłość i również byłem zlany potem po pachy, oglądając wyczyny tego chłopaka. Po projekcji od razu sprawdzałem też wiki, czy Honnold ciągle żyje ;) . Znajdź mi ten film!
Obrazek
Mad Professor

Postprzez Robson » 12 cze 2019, o 14:39

Robson

Postprzez Mad Professor » 12 cze 2019, o 17:26

Robson, ja się chyba będę musiał w auto załadować, podjechać do tego Śmigla i Ci gałę opierdolić 8-) . Muchas gracias hermano :!:
Obrazek
Mad Professor

Postprzez Robson » 18 cze 2019, o 17:39

Mad Professor napisał(a):Robson, ja się chyba będę musiał w auto załadować, podjechać do tego Śmigla i Ci gałę opierdolić 8-) . Muchas gracias hermano :!:

Dzięki, ale nie musisz tego robić... :lol:
Wyszukanie tego filmu zajęło minutę czasu.. ;)

Honnold naoglądał się chyba zbyt wielu filmów z Sylvkiem, np. "Na krawędzi". :)
Załączniki
Sly.jpg
Robson

Postprzez Mad Professor » 16 lip 2019, o 13:55

Ej Robson, Ty znasz jakieś tajne sposoby na szukanie filmów w otchłaniach internetu. Szukałem bez skutku ,,Free solo'' przez miesiąc, Tobie zajęło to minutę. W związku z tym prośba, znajdź mi film ,,Take the ball, pass the ball'' w rodzimym języku (po angielsku ujdzie też). To dokument o złotej erze Barcy z Guardiolą za sterami. Będzie gała z połykiem. ;)
Obrazek
Mad Professor

Postprzez Robson » 18 lip 2019, o 17:43

Robson

Postprzez Mad Professor » 25 lip 2019, o 13:35

Nie no, po czesku też zajebiście :lol:
Obrazek
Mad Professor

Postprzez Robson » 26 lip 2019, o 18:06

Czeski film..
Sprawdź jeszcze tu.
Dziwne, że nigdzie nie można znaleźć polskiej wersji, coś mało znana jest ta Barcelona. ;)
Robson

Postprzez HofmannAcid » 26 lip 2019, o 22:47

poleca się
HofmannAcid

Poprzednia strona

Powrót do Hyde Park