Filmy

More life..

Re: Filmy

Postprzez Laser » 7 sie 2018, o 15:30

Też się dzisiaj zastanawiałem dlaczego nie mogę znaleźć nigdzie tego zwiastuna. Ciekawy też jestem jak to się dalej potoczy i czy będzie tak jak w wizji, którą Profesor wykreował.. :D
"Ciotkę parowozu przetaczać na sznyclach." - Stanisław Lem
Laser

Postprzez Olo » 8 sie 2018, o 09:17

Pono dzisiaj ma wrócić.
Przemontowany, czy coś.

A poza tym w sieci nic nie ginie:
https://ocs-pl.oktawave.com/v1/AUTH_edc61684-7043-41ae-8fda-10dbbf1ae938/edicloud/video/vivapl/kler-zwiastun-30980.mp4
Mowa-trawa z prawa, mowa-trawa z lewa. Murawa się rozrasta, kiedy się podlewa...
Olo

Postprzez Mad Professor » 8 sie 2018, o 09:27

Jakoś nie bardzo chce mi się wierzyć w to, że najpierw wrzucają do sieci, po czym po kilku godzinach stwierdzają, że jednak przemontują. Ale ja w ogóle człowiek małej wiary jestem. ;)
Obrazek
Hoy, mañana y siempre con el Barça en el corazon!!!
Mad Professor

Postprzez Olo » 8 sie 2018, o 09:45

U Lisa pisali, że podobno chodzi o jakieś problemy z licencją. Może o jakiś wykorzystany utwór chodzi.
Mowa-trawa z prawa, mowa-trawa z lewa. Murawa się rozrasta, kiedy się podlewa...
Olo

Postprzez Mad Professor » 8 sie 2018, o 09:55

Oby, oby, choć zdania na temat ewentualnych zdarzeń, które nastąpią w okolicach premiery filmu nie zmieniam. Bedą dymy podobne do tych związanych ze spektaklem ,,Golgota Picnic''. Jestem nawet skłonny poręczyć własnym fiutem w tej kwestii.
Obrazek
Mad Professor

Postprzez Olo » 8 sie 2018, o 11:14

Oczywiście.
Zawsze wydaje mi się, że w końcu się nauczą, że oni tylko darmową reklamę robią, ale kuriewnym nie wytłumaczysz.
Co również mi mimochodem przez głowę przesło, że może dystrybutor sobie hype'a pompuje zdejmując ten zwiastun.
Zobaczymy dzisiaj jak to się zmieniło. Może.
Olo

Postprzez Mad Professor » 8 sie 2018, o 11:23

Zobaczymy...
Ja wczoraj sobie z żona nadrobiłem zaległości filmowe i obejrzałem niewidziany wcześniej film Polańskiego ,,Gorzkie gody''. Zajebiste kino, jak to zwykle u Romka, no może poza ,,Dziewiątymi wrotami''. Zawiesisty klimat, genialna Emmanuel Seigner w roli Mimi, nawet pizdowaty Hugh Grant w roli niezdarnego Anglika był świetny. Polecam każdemu, w szczególności parom.
Obrazek
Mad Professor

Postprzez Olo » 10 sie 2018, o 09:40

No i zwiastun wrócił.
Okazało się, że Joannie Kulig nie pasowała scena z jej michałkami. Co mnie trochę dziwi, bo naprawdę nie ma się czego wstydzić.

Olo

Postprzez Mad Professor » 10 sie 2018, o 10:48

Warto iść na film choćby dla cycków Joaśki. (W sekrecie Wam powiem, że trochę się niej cichaczem podkochuję ;)
Przy okazji, co do Smarzola i jego twórczości. ,,Wesele'' mnie porwało do reszty, to najbardziej wiarygodny portret naszego społeczeństwa jaki powstał. ,,Dom zły'' też świetny, chociaż dla mnie głównie przez muzykę Mikołaja Trzaski. Na ,,Rózy'' i ,,Drogówce'' usnąłem (chyba za dużo jointów :lol:) i do dziś do końca nie obejrzałem. ,,Pod Mocnym Aniołem'' miał dobre momenty, ale też były dłużyzny. Dochodzę więc do wniosku, że im dalej w las, tym gorzej. Smarzowski dorobił się u nas statusu kultowego i wręcz wypada jarać się jego filmami. On jest trendy i cool. Nie do końca się z tym zgadzam, ale na ,,Kler'' czekam i z pewnością odwiedzę kino. Obym się nie zawiódł po raz kolejny.
Obrazek
Mad Professor

Postprzez Olo » 11 sie 2018, o 21:23

A "Wołyń"?
Olo

Postprzez Mad Professor » 11 sie 2018, o 22:30

Nagrany czeka na dekoderze na projekcję. Gdybym był z PiSu, to bym się wypowiedział przed obejrzeniem, a tak to... ;)
Obrazek
Mad Professor

Postprzez Laser » 12 sie 2018, o 17:31

Ja ze Smarzowskim mam podobnie jak Prof, chociaż nie do końca.. :)

"Wesele" najlepsze - oglądałem dziesiątki razy, choć za pierwszym razem nie zrobiło na mnie wrażenia. "Dom Zły" - dla mnie rewelacja - choć zdecydowanie nie ze względu na muzykę, która oczywiście tez jest fajna - oglądałem kilka razy chociaż mniej razy niż "Wesele". "Róża" - widziałem raz i mi wystarczy - film zrobił na mnie duże wrażenie i otworzył na myślenie o problemach i kwestiach, których istnienia wcześniej świadomości nie miałem. "Drogówka" - za bardzo pod publiczkę, za szybko - za każdym kolejnym razem ogląda mi się to gorzej.
"Anioł" - jest lepiej niż w przypadku "Drogówki" ale nadal to nie to. Poza tym ten film robi wiele złego moim zdaniem - bo nie pokazuje prawdy. A prawda jest taka, że 90% alkoholików umrze niezauważona w domowym zaciszu na serce lub inne choroby długo długo przed momentem stoczenia się do takiego poziomu jaki jest pokazywany w tym filmie.. :roll:

"Wołynia" jeszcze nie widziałem i nie mam nawet nigdzie w zanadrzu. Czekam, aż sam do mnie przyjdzie, ale nie czekam jakoś z niecierpliwością.. Czekam też, aż Smarzowski znowu mnie czymś zachwyci, bo na razie trochę zawiódł ,dość duże przyznam, oczekiwania.
Laser

Postprzez Olo » 13 sie 2018, o 08:45

A czy ktokolwiek z was zauważył, że w "Drogówce" nie ma żadnej sceny z bronią palną?
Tak mi się przynajmniej wydaje...
Olo

Postprzez HofmannAcid » 15 sie 2018, o 13:10

Laser napisał(a):Poza tym ten film robi wiele złego moim zdaniem - bo nie pokazuje prawdy.

Ee? Rozumiem zarzut, że nie oddaje tego co było w książce i przekłamuje kreacje znanego prozaika, ale tak to nie bardzo.
Justice is lost. Justice is raped. Justice is gone (...)
HofmannAcid

Postprzez Laser » 15 sie 2018, o 18:17

Chodzi mi o to, że masa ludzi po wyjściu z kina mówi sobie: "Spoko! Ze mną, z moim ojcem, z moim bratem (itd.) nie jest jeszcze tak źle.. To co było w filmie to to jest dopiero nałóg. To co jest u mnie w domu to to jeszcze nie jest prawdziwy alkoholizm"
Ten film niebezpiecznie uspokaja ludzi, bo pokazuje alkoholowe ekstremum, które oczywiście też się zdarza (i to nawet może często), ale w rzeczywistości dotyczy jednostek z najsilniejszymi organizmami. Ponoć większość nałogowców takiego stanu w jakim był Więckiewicz w filmie - po prostu nie dożywa. Umierają sobie w domu, w szpitalu - z powodu wyniszczenia organizmu. Nikt o tym nie mówi, nikt o tym nie pisze. Bo jak nie nasrasz na ulicy do śmietnika - to nikt o tobie filmu nie nakręci. Jak chodziłeś do pracy, wyglądałeś w miarę normalnie i pewnego dnia umarłeś - to to jest po prostu banalne.

To nie tylko moja opinia - zasłyszałem to od pewnego wieloletniego niepijącego alkoholika podczas różnych dyskusji, które w tamtych latach po tym filmie w mediach się pojawiły. Wydaje mi się bardzo wiarygodna. Z resztą to nie jest właściwie zarzut do samego Smarzowskiego bo taka to książka i taki to film. Po prostu - refleksja, która się z tym przy okazji wiąże.

A Hoffman dobrze, że jesteś bo już dawno miałem spytać. Jako fan Slejera może będziesz wiedział ile browarów dziennie pił Jeff Hanneman. Albo co mu się stało, że tak sobie wątrobę rozwalił. Jakoś na scenie nie wyglądał na zapijaczonego degenerata. Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że jest Hanneman jest dobrym przykładem sytuacji o której tu mówię. :|
Laser

Postprzez Olo » 15 sie 2018, o 23:24

Ciekawe jest to co Laser pisze, zwłaszcza w kontekście zarzutów (może za mocno powiedziane) Pilcha, że Smarzowski "wygładził" trochę jego książkę.
Przeczytam, to się wypowiem więcej.
Olo

Postprzez HofmannAcid » 24 sie 2018, o 19:52

To trochę jak mieć pretensje, że Trainspotting nie pokazuje prawdy o narkomanii, filmy wojenne o wojnie, a bijatyki na ekranie wyglądają zupełnie inaczej niż na ulicy.
Swoją drogą widziałem w życiu ciekawe dokumenty o dragach, ale o odurzaniu się etanolem nie mogę sobie przypomnieć. Może taki temat. Chyba najgorszą audycją radiową ever jest krzysztof alkoholik, kwa przysięgam.

A co do Jeffa no to cóż, myślę że infekcja i to że ledwo uszedł z życiem dorzuciło kamyczek. Lemmy dłużej dawał w palnik, Keith nadal gra choć nawet nie byłby w stanie pamiętać o wszystkim co w życiu przyjął. Pewnie kwestia genów, zdaje się że Ozziego genetycy badali pod tym kontem.
Alkoholika lepiej grała niż Metallica na trzeźwo.
Justice is lost. Justice is raped. Justice is gone (...)
HofmannAcid

Postprzez Mad Professor » 12 wrz 2018, o 12:30

Byłem zmartwiony, że premiera ,,Kleru'' już za chwilę, a tu cisza, jednak polska katoprawica nigdy nie zawodzi. Tak więc oficjalnie - zaczęło się:
https://film.wp.pl/prawica-atakuje-kler-film-za-katolickie-pieniadze-a-scenarzysta-ewangelikiem-6294158997878913a

edit:
Jakiś czas temu będąc w kinie trafiłem na trailer polskiej ,,Cichej nocy''. Bardzo mnie się spodobał, jednak z rożnych względów nie obejrzałem go w kinie. Skorzystałem za to ostatnio z oferty vod i wykupiłem dostęp, licząc na wielką filmowa ucztę w towarzystwie małżonki. Jezu, jak ja się rozczarowałem. Leży w nim wszystko, nie ratuje go nawet całkiem fajna obsada. Trudno mi powiedzieć, co autor miał na myśli i w jakim celu wypuścił tego gniota. Zdecydowany lider w kategorii: największe filmowe rozczarowanie ostatnich lat.
Obrazek
Mad Professor

Postprzez Mad Professor » 18 wrz 2018, o 12:06

Que bueno, e? Plakat autorstwa Andrzeja Pągowskiego.
Obrazek
Obrazek
Mad Professor

Postprzez Mad Professor » 3 paź 2018, o 21:41

,,Kler'' zaliczony. Jest bardzo dobry i niejednowymiarowy, jak mogłoby się wydawać. Słodko-gorzki to chyba najwłaściwsze określenie. Na minus zbyt mało muzyki autorstwa Mikołaja Trzaski. Janusz Gajos mistrzem świata!
Obrazek
Mad Professor

Poprzednia strona

Powrót do Hyde Park