Książki

More life..

Czytasz?

Tak
188
94%
Nie
12
6%

Liczba głosów : 200

Postprzez Sęku » 13 mar 2006, o 22:29

Wspomniany tu Świat Dysku to genialne mistrzostwo świata :D Co prawda po n-tej książce Pratchetta można domyśleć się kolejnych gagów, a przynajmniej sposobu ich konstrukcji (kurna, zaraz na tym doktorat zrobię :wink: ), co nie zmienia faktu, że śmieszy nmie okrutnie, choć od paru lat mam z nim przerwę :)

Ostatnio w związku z obietnicą poprawy i czytania duużo duużo wziąłem się za cykl piaszczysto-pustynny Franka Herberta. Szczęśliwie jestem na ostatnim kawałku ("Diuna: Kapitularz").. szczęsliwie, bo chyba powoli mi wystarczy. Momentami lekko nie jest, dla tych którzy się zabiorą (bo polecam - jest fantastycznie!), ostrzegam i polecam zbiórkę sił przed "Bogiem Imperatorem Diuny" - jakoś to strasznie przeintelektualizowane dla mnie..

A w międzyczasie doczekać się "Lux Perpetui" mistrza Sapkowskiego nie mogę :twisted:
Sęku

Postprzez KRZYK » 17 mar 2006, o 19:40

wlasnie cyknalem w dwa wieczory "mury hebronu" Andrzeja Stasiuka
swietna rzecz. bardziej na myslenie niz rozrywkowa, chociaz stasiuk pisze tak, ze i tak jest rozrywkowo. :wink:
a ksiazke powinno sie dodac do kanonu lektur szkolnych, a nie jakis Słowackich, czy innych Kochanowskich. przynajmniej mniej by po ulicach lazilo takich co to "fighting on the street" i "waiting for you and me" ehh....
no polecam :D
ŚWIRY DO PRZODU, PRÓCHNO ZA DRZWI!!!
KRZYK

Postprzez Kuba » 17 mar 2006, o 19:47

ja wam polecam "Takiego mnie nie znacie" czyli autobiografie Franka Zappy. Absolutnie genialna ksiażka! Zabawa gwarantowana! Prawdopodobnie Zappa był jednym z najinteligentniejszych ludzi jacy chodzili po tym świecie, a przy tym był chyba najnormalniejszym człowiekiem na świecie hehe Jak ktoś ma ochotę to mogę przesłać na maila!!! jakby co - walcie na priv!
Kuba

Postprzez Bjeń » 17 mar 2006, o 21:22

Ostatnio łykam trylogie "Krzyżowcy" Zofi Kossak-Szczukiej. Czytam "Bez oręża". Naprawde... dość trudna lektura ale naprawde kopie tyłki. Ma naprawde niesamowity wstęp :) Polecam każdemu... głównie tym intresującym się średniowieczem i krucjatami. Miodzio.
Bjeń

Postprzez jefersik » 17 mar 2006, o 21:33

Mikele napisał(a):
yah00 napisał(a):Terry Pratchett-Swiat dysku. Ksiazka po ksiazce trawie cala serie. Jak na razie najfajniejsza "Na glinianych nogach" :D , a ostatnio "Blask fantastyczny" :wink:

no Pratchett to mistrz w swijej kalsie :)

Straż Nocna rządzi :)

Widziałem film :P echh ciekawy hehe :D ksiązka napewno lepsza :D
A z innej beczki dopiero co skonczyłem czytac ''bez skrupułow''Harlana Cobena :) Goscio nie samowice pisze te wszystkie misterne intrygi
jefersik

Postprzez Andzia » 17 mar 2006, o 21:38

jefersik napisał(a):A z innej beczki dopiero co skonczyłem czytac ''bez skrupułow''Harlana Cobena :) Goscio nie samowice pisze te wszystkie misterne intrygi

Ja przeczytałam wszystkie książki Cobena (oprócz tej ostatniej, niedawno wydanej) i mimo że niektórzy zarzucają mu powielanie schematów, to mi się każdy jego thriller niesamowicie podobał i niemal do końca nie wiedziałam, o kogo chodzi i kto jest tym "złym" :wink:
Andzia

Postprzez Anka » 6 kwi 2006, o 04:39

Izaak Bashevis Singer-wszystko,namietnie,tam i z powrotem...;)
Teraz mam problem z dostepem do polskich ksiazek,wiec jakies ebooki,no musze sie w koncu zabrac za tego Prechetta,bo siostra twierdzi zem nieuk..;)).
Anka

Postprzez yah00 » 6 kwi 2006, o 11:13

:D :D dokladnie. Czytaj Aniu czytaj Pratchetta. Jesli ktos ma problem ze snem to polecam Benedykta Zientare "Historia powszechna sredniowiecza". Ma 600stron, ale zapewniam was, ze juz po 3 zasniecie :wink:

jefersik napisał(a):Widziałem film :P echh ciekawy hehe :D ksiązka napewno lepsza :D
A z innej beczki dopiero co skonczyłem czytac ''bez skrupułow''Harlana Cobena :) Goscio nie samowice pisze te wszystkie misterne intrygi

Nie wiedzialam, ze na podstawie Pratchetta nakrecili film :shock: Pytanie do Jefersik: jaki ma tytul i kto byl rezyserem?
yah00

Postprzez jefersik » 6 kwi 2006, o 11:22

chodzi oczywiscie o Straż nocna ??ktora powstała na podstawie ksiąszki

#
Straż nocna", której akcja rozgrywa się we współczesnej Moskwie, opowiada o starciu dwóch niezwykłych mocy, które narusza tysiącletni rozejm między siłami światła i siłami ciemności. Przez stulecia działający w ukryciu członkowie Straży nocnej patrolowali świat Mrocznych – wampirów, czarownic, ludzi-kameleonów i magów, którzy działają pod osłoną nocy, podczas gdy zgodnie z postanowieniami rozejmu Mroczni patrolowali siły światła. Los całego rodzaju ludzkiego zależy od delikatnej równowagi między dobrem i złem, ale równowaga ta zostaje zachwiana...
Stara przepowiednia głosi, że pewnego dnia pojawi się "Ten wielki", który położy kres apokaliptycznej wojnie między Światłem i Mrokiem. Czas ten właśnie nadszedł – ale po której stronie opowie się Ten wielki?

http://www.filmweb.pl/FilmDescriptions?id=139957#121017

tu reszta informacji
:twisted: :twisted:
Wierzę w Stworzyciela, lecz on jest daleko. Uczynił ludzi wolnymi i dla tego nie może nam pomóc, bo wówczas przestalibyśmy o siebie decydować.
Pan Lodowatego Ogrodu tom 2. Jarosław Grzędowicz
http://www.water-drinker.netii.net/go/blog/
jefersik

Postprzez Anka » 6 kwi 2006, o 15:42

Ty sie siostra nie wymadrzaj...A te ksiazeczki co Ci zostawilam na poleczce przeczytalas..?? :wink: Na razie po raz kolejny polykam Sapkowskiego Sage,szkoda,ze Ci oddalam "Bozych wojownikow" i "Narrenturm"...Podobno w 2007 ma byc Wiedzmin w wersji angielskiej...no zobaczymy,zobaczymy..
Anka

Postprzez Acrid » 6 kwi 2006, o 15:51

A ja obecnie czytam Marka Krajewskiego a dokladnie Widma w miescie Breslau ;)

Mroczny, pełen napięcia i grozy thriller Marka Krajewskiego opisuje wydarzenia o osiem lat poprzedzające akcję uznanego za najlepszy polski kryminał 2003 roku Końca świata w Breslau.
Acrid

Postprzez krzys » 6 kwi 2006, o 19:10

ja ostatnio przygotowując się do prezentacji maturalnej z polskiego przeczytałem "Listy" Tolkiena. Mimo moich raczej nie zabardzo pozytywnych oczekiwań do książki miło się rozczarowałem! Książka bardzo fajna. Nie ma co mówić, że dużo bohaterów i fascynująca fabuła ( 8) ) ale dla fanów Tolkiena raczej pozycja obowiazkowa. Znajdziemy tam dużo komentarzy do (głównie) Władcy Pierścieni, Hobbita i Silmarilionu, jak i opis okoliczności powstania tych dzieł.
krzys

Postprzez PK » 17 kwi 2006, o 18:20

Huh, swieta wiec wreszcze troche czasu zeby sie schowac w lozku, puscic muzyke i wziasc ksiazke...
Jestem juz po Chudszy Stephena Kinga, dlugo sie akcja rozkreca (dlatego wrocilem do niej po okolo miesiecznej przerwie ;)) ale pozniej sie robi calkiem milo...
W koncu przeczytalem ten slynny Kod Leonarda Da Vinci, i rzeczywiscie, interesujaca ksiazka... daje do myslenia. Troche efekt koncowy popsul dodatek od wydawcy ;)
I drugi raz spozytkowalem opowiadania Księga Jesiennych Demonow... ani tytul, ani okladka nie powinny sugerowac o czym opowiadania sa, po sa po prostu fantastyczne, polecam szczerze.
No a teraz zaczalem niejakie Urazy Mózgu... zaczyna sie calkiem ciekawie...
PK

Postprzez Andzia » 17 kwi 2006, o 18:27

A ja właśnie skończyłam czytać książkę p.t. "Sobowtór" Tess Gerritsen. Czytałam już 3 książki tej pani i śmiało polecam miłośnikom thrillerów i kryminałów. Na okładce napisali nawet, że "Stephen King uznał ją za najciekawszą autorkę thrillerów medycznych - lepszą od Robina Cooka, Michaela Palmera, a nawet Michaela Crichtona". To chyba niezła rekomendacja :D
Andzia

Postprzez drakula » 17 kwi 2006, o 18:54

Jestem fanem Grahama Mastertona, obecnie kończę czytać jego zbiór opowiadań "Festiwal Strachu".
drakula

Postprzez jefersik » 17 kwi 2006, o 19:05

drakula napisał(a):Jestem fanem Grahama Mastertona, obecnie kończę czytać jego zbiór opowiadań "Festiwal Strachu".

Ostatnio czytałem Mastertona ''Święty Terror''(bardzo mi sie podobała:) i ''Bezsenni(juz mniej mi sie podobało,chyba troche wiesiek przesadził:)
Teraz chce zacząć Kinga ''Szkieletową Załoge''Ale narazie mam za duzo czytania materiału na egzaminy
Wierzę w Stworzyciela, lecz on jest daleko. Uczynił ludzi wolnymi i dla tego nie może nam pomóc, bo wówczas przestalibyśmy o siebie decydować.
Pan Lodowatego Ogrodu tom 2. Jarosław Grzędowicz
http://www.water-drinker.netii.net/go/blog/
jefersik

Postprzez PK » 17 kwi 2006, o 20:06

jefersik napisał(a):Teraz chce zacząć Kinga ''Szkieletową Załoge''Ale narazie mam za duzo czytania materiału na egzaminy

Ohhh yeah, swietny zbior opowiadan wiec zrob sobie przerwe od egzaminow czasem ;)
PK

Postprzez Andzia » 17 kwi 2006, o 20:36

Dobry zbiór opowiadań Kinga to również "Nocna zmiana". Polecam :!:
Andzia

Postprzez krzys » 17 kwi 2006, o 20:56

hehe, ja wczoraj właśnie dostałem od siostry książkę Kinga "Ostatni bastion Barta Dawesa". Po przeczytaniu noty na ostatniej stronie myślałem, ze kiedyś oglądałem filmową ekranizację tego (o takim kolesiu, który stojąc samochodem w korku wychodzi z fury i robi dym w mieście ;) ) a jednak to co innego :D
jestem około 60 strony i mnie nawet wciągnęło 8)
krzys

Postprzez LOKI » 17 kwi 2006, o 21:15

Nie wiedzialam, ze na podstawie Pratchetta nakrecili film Pytanie do Jefersik: jaki ma tytul i kto byl rezyserem?

chodzi oczywiscie o Straż nocna (...) której akcja rozgrywa się we współczesnej Moskwie ...

ktoś się tu tęgo pomylił :wink: - kniżkę tę napisał Siergiej Łukjanienko
... WAR IS OVER, FIGHT IS OVER - BUT BLOOD IS BOILING !!! ...
LOKI

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park