Książki

More life..

Czytasz?

Tak
188
94%
Nie
12
6%

Liczba głosów : 200

Re: Książki

Postprzez Bastard » 3 paź 2011, o 21:19

Czy gdzieś w sieci jest stronka, która byłaby książkowym odpowiednikiem takich portali jak IMDB albo rate your music? Jakaś ogólna baza książek plus rankingi/recenzje tworzone przez internautów? Próbowałem coś takiego namierzyć i chyba brak takiego sajtu w sieci ;>
Bastard

Postprzez macant » 3 paź 2011, o 21:57

goodreads.com
lubimyczytać.pl

Takie strony mi do głowy przychodzą.
macant

Postprzez Olo » 10 paź 2011, o 11:16

Tak mnie ostatnio wzięło i stwierdziłem, że Piekara ma problemy z zakończeniem. Nie ma pojęcia kiedy należy zakończyć ruchy posuwisto-zwrotne, wystrzelić i wyciągnąć przyrodzenie.
Chodzi mi konkretnie o Cykl Inkwizytorski. Przeczytałem te pierwsze tomy opowiadań, na końcu Łowców Dusz napisali, że teraz czas na powieść. Czarna Śmierć się bodaj to miało nazywać...
Zamiast tego najpierw wyszedł pierwszy tom Płomienia i Krzyża. Potem, co jest bardzo logiczne, pierwszy tom Ja, Inkwizytor. Dalej chyba kolejne dwa, które już olałem.
Zapowiadało się ciekawie, a teraz coraz bardziej zaczyna to "Modę na Sukces" przypominać.
Generalnie jest to wyciskanie cytryny, która nie dość, że została już po kilkakroć wyciśnięta, to jeszcze przez tydzień leżała i nabierała ważności...
Ktoś powinien wysłać Jacka na korepetycje do Mistrza Sapkowskiego, żeby nauczył się jak się tworzy sagę z prawdziwego zdarzenia...
Mowa-trawa z prawa, mowa-trawa z lewa. Murawa się rozrasta, kiedy się podlewa...
Olo

Postprzez macant » 10 paź 2011, o 11:33

Sapkowski to mistrzem zakończeń nigdy nie był. :wink:
macant

Postprzez Olo » 10 paź 2011, o 11:55

To jak zakończył tę czy inną sagę, to kwestia gustu. Z tym się dyskutuje.
Chodzi mi o to, że w ogóle zakończył i nie wraca.
A Piekara nawet się nie bierze za wykończenie...
Mowa-trawa z prawa, mowa-trawa z lewa. Murawa się rozrasta, kiedy się podlewa...
Olo

Postprzez Chaos. » 10 paź 2011, o 13:20

Bastard napisał(a):Czy gdzieś w sieci jest stronka, która byłaby książkowym odpowiednikiem takich portali jak IMDB albo rate your music? Jakaś ogólna baza książek plus rankingi/recenzje tworzone przez internautów? Próbowałem coś takiego namierzyć i chyba brak takiego sajtu w sieci ;>
Są, nawet polskich jest kilka. http://lubimyczytac.pl/ jest fajne, duża baza książek, sporo opcji. Sam założyłem tam konto jakiś czas temu.
Z Sodomy do Gomory jedzie się tramwajem...
ciiszej.blogspot.com
Chaos.

Postprzez Andzia » 11 paź 2011, o 20:47

Trochę się zawiodłam na pani Gerritsen. Jakoś ostatnie powieści nie robią na mnie dobrego wrażenia. Owszem, czyta się jak zwykle szybko, ale nie są już tak wciągające jak wiele poprzednich, ani też tak zaskakujące. Chyba powoli formuła się wyczerpała, chociaż mam wielką nadzieję na powrót tej autorki z thrillerami medycznymi na podobnym poziomie jak: "Chirurg", "Grzesznik" czy "Dawca".

Obrazek

Czytając wiele pozytywnych opinii w necie na temat islandzkiego autora - Arnaldura Indridasona - postanowiłam sięgnąć po jakiś jego twór i tak powieść "W bagnie" przeczytałam, ale bez szczególnych zachwytów. Niby akcja jest, śledztwo też, detektyw głównym bohaterem, ale to jednak nie Mankell. Może jeszcze dam mu szansę...W sensie panu Indridasenowi, ale musi trochę poczekać, bo kilka następnych książek czeka w kolejce.

Obrazek
Andzia

Postprzez Sharpeace » 12 paź 2011, o 11:27

Obrazek
Na razie tylko przejrzałem w Empiku, troszkę poczytałem z początku, ale już wiem, że lektura zapowiada się wprost oszałamiająca. Ach...
Sharpeace

Postprzez jefersik » 13 paź 2011, o 17:11

Obrazek

Demoniczna lokomotywa mija stację... w oknach wagonów brakuje szyb, a z pustki przedziałów zieje piekielna groza. Wraz z gwizdem rozchodzi się jęk potępionych dusz widmowych pasażerów. Wędrowny demon kolei przetacza się po chłodnej stali torów, pałając żądzą prędkości. Zbliża się herold śmierci...

Pisarz Legenda!

Obrazek

Młody radiowiec, Gwidon Michałowicz, przejmuje popularne słuchowisko, którego twórca zginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Próbując dopisać zawieszoną historię i rozwiązać tajemnicę śmierci poprzednika, Gwidon prosi o pomoc aktorów, którzy współpracowali przy realizacji programu. W ten sposób poznaje Agnieszkę, młodą techniczkę, która wydaje się nie pasować do rzeczywistości lat siedemdziesiątych. Niespodziewanie Gwidon przenosi się do świata ze słuchowiska.
Jednakże urok międzywojennej Warszawy szybko znika wraz z kolejnymi doniesieniami o spisku, który uknuł tajemniczy doktor Styks. Tymczasem sytuacja zaczyna się wymykać spod kontroli, bowiem bohaterowie programu radiowego zaczynają przenikać do rzeczywistości Michałowicza. Gwidona goni czas, śledztwo wymaga rozwiązania, a w dodatku z każdym kolejnym krokiem postawionym pomiędzy światami wzrasta zagrożenie dla obu rzeczywistości. A doktor Styks tylko na to czeka...

Obrazek

Ostatnia powieść Kisiela – „Zanim nadejdzie śmierć” – miała być książką o czterech Warszawach (przedwojennej, okupacyjnej, mikołajczykowskiej, stalinowskiej). Jednak autor nie zdążył jej ukończyć – tekst urywa się niemal w pół zdania.
„Podróż w czasie” w niezwykły sposób oddaje duszną i paranoiczną atmosferę PRL-owskiej Warszawy dekady gierkowskiej.
W „Opowiadaniach okupacyjnych” znajdziemy kontrowersyjne i przesycone duchem książek Dostojewskiego „Historie żydowskie”, które za życia Stefana Kisielewskiego zostały tylko raz wydrukowane w paryskiej „Kulturze” w roku 1960.
Wierzę w Stworzyciela, lecz on jest daleko. Uczynił ludzi wolnymi i dla tego nie może nam pomóc, bo wówczas przestalibyśmy o siebie decydować.
Pan Lodowatego Ogrodu tom 2. Jarosław Grzędowicz
http://www.water-drinker.netii.net/go/blog/
jefersik

Postprzez Crawley » 13 paź 2011, o 17:15

jefersik napisał(a):Obrazek

Demoniczna lokomotywa mija stację... w oknach wagonów brakuje szyb, a z pustki przedziałów zieje piekielna groza. Wraz z gwizdem rozchodzi się jęk potępionych dusz widmowych pasażerów. Wędrowny demon kolei przetacza się po chłodnej stali torów, pałając żądzą prędkości. Zbliża się herold śmierci...

A można jakąś taką bardziej osobistą opinię? Bo jestem zainteresowany tą książką i nie wiem, czy warto.
Zrobię to zmyślnie i dokładnie, choć niekoniecznie szybko
Crawley

Postprzez Marekpno » 13 paź 2011, o 23:36

Irwin Shaw " pogoda dla bogaczy" wykurwista książką ,po części serial był na niej oparty (którego nie oglądałem).
Marekpno

Postprzez jefersik » 15 paź 2011, o 21:59

Crawley napisał(a):
jefersik napisał(a):Obrazek

A można jakąś taką bardziej osobistą opinię? Bo jestem zainteresowany tą książką i nie wiem, czy warto.

Są w niej nawiązania do E.A.Poe, ale po mimo jednostki obłędu, paranormalnych zjawisk, to wszystko fajnie sie wymyka racjonalnym aspektom. Do tego szczypta humoru i coś co obecnie nazywa sie Gawenda, ballada literacka. Tez bardzo mi sie podoba, że interpretacje historii autor pozostawił czytelnikom.

Moje faworyty w kolejności nieprzypadkowej
Ślepy tor
Maszynista Grot
W przedziale
Głucha przestrzeń
Wieczny pasażer
Błędny pociąg

Nie wątpliwie, też widać na kim swoje teksty opierali Orbitowski i Grzędowicz
Wierzę w Stworzyciela, lecz on jest daleko. Uczynił ludzi wolnymi i dla tego nie może nam pomóc, bo wówczas przestalibyśmy o siebie decydować.
jefersik

Postprzez jefersik » 22 paź 2011, o 23:17

Obrazek

Autor jest znany naszym Czytelnikom z głośnej pracy "Przedsiębiorstwo Holocaust". Prezentowana książka to kontynuacja wydawniczego hitu. Jej głównym „celem (...) jest zerwanie zasłony rzekomych kontrowersji, zaciemniających istotę konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Jestem przekonany, że ktokolwiek zapozna się z bezstronnie przedstawionymi faktami, uzna niesprawiedliwość, jaką wyrządzono Palestyńczykom. Mam nadzieję, że książka ta da Czytelnikom impuls do działania w oparciu o prawdę, byśmy w końcu mogli razem osiągnąć sprawiedliwy i trwały pokój w Izraelu i Palestynie".

Hucpa jest naprawdę wielka, gdy pierwszy z boku przykład kształtowania opinii mas bierze sie z "prawdy ekranu", np Lista Schindlera - zwłaszcza scena gdy wybierają na listę najszlachetniejszych Żydów. Prawa była taką, że wybierali tych Żydów którzy najwięcej złotem płacili. Tego w filmie już nie pokazali.

Obrazek

Naukę i religię od stuleci przedstawiano jako diametralnie przeciwstawne sobie dziedziny. W swojej prowokacyjnej książce Steve Fuller analizuje pozorny konflikt między nimi, skupiając się na gorących sporach między darwinizmem i teorią inteligentnego projektu, by dojść do wniosku, że "nauka vs religia" to fałszywa dychotomia. Dla Fullera rzekomo intelektualne debaty, takie jak pomiędzy kreacjonistyczną i ewolucjonistyczną teorią życia, często są przykrywką dla konfliktów o charakterze instytucjonalnym, na przykład dla walki między państwem i Kościołem o tytuł do prawomocnej władzy nad społeczeństwem.

ze wstępu: Gdyby Darwin został przeniesiony do dzisiejszego świata i zapoznał się z osiągnięciami takich projektowych nauk jak genetyka i biologia molekularna, powstałych po jego śmierci, czy nadal interpretowałby materiał empiryczny jako przemawiający przeciwko inteligentnemu projektowi w naturze? Ewolucjoniści uznają za oczywiste, że odpowiedź byłaby twierdząca. Ale jeśli ktoś uważa (tak jak ja), że powstanie genetyki i biologii molekularnej w pierwszej połowie dwudziestego wieku, uwieńczone odkryciem podwójnej helisy DNA w 1953 roku, przeważa nad znaczeniem pracy Darwina, to musi dojść do wniosku, że Darwin zreinterpretowałby dobór naturalny jako mechanizm zaprojektowany, prawdopodobnie przez boskiego inżyniera, który być może wzbudziłby nawet szacunek Newtona. Pierwsza dekada dwudziestego pierwszego wieku jest odpowiednim momentem, aby przystąpić do renegocjacji umowy między genetykami i paleontologami, zwanej syntetyczną teorią ewolucji.(...) Może przyszedł czas, aby zastąpić mglistą koncepcję doboru naturalnego,która metaforycznie skrywa boską obecność, taką wizją inteligentnego projektu, w której weźmiemy pełną odpowiedzialność za naszą planetę - tak jakbyśmy byli jej stwórcami.
jefersik

Postprzez Andzia » 5 lis 2011, o 21:54

Obrazek

Wymęczyła mnie ta książka okrutnie. Te 350 stron czytałam chyba przez 2 tygodnie. 3 wcześniejsze powieści tego autora były całkiem interesujące i szybko się je czytało, ale z tą miałam naprawdę duży problem. Jakoś tak akcji nie było, żadnego napięcia, nudy...Chociaż zakończenie mnie lekko zaskoczyło (nie tego gościa podejrzewałam ;) ), to jednak nie polecam.

Za to mistrz Mankell jak zwykle niezawodny. Fani szwedzkich powieści mogą śmiało sięgnąć i po tę.
Obrazek
Andzia

Postprzez jatzo » 24 lis 2011, o 17:32

Obrazek

Mikołaj u mnie już był!
Chociażbym szedł przez ciemną dolinę
Zła się nie ulęknę
Bo jestem największym skurwielem w tej dolinie!!
Huuua!
jatzo

Postprzez Mad Professor » 29 lis 2011, o 10:10

U mnie też :wink:
Obrazek
Póki co, świetnie się czyta....
Obrazek
Hoy, mañana y siempre con el Barça en el corazon!!!
Mad Professor

Postprzez Olo » 29 lis 2011, o 11:27

O!
To już wiem, co bratu na gwiazdkę sprezentować.
Gracias amigo.
Olo

Postprzez Mad Professor » 29 lis 2011, o 15:02

Por favor pisha :wink:
Obrazek
Hoy, mañana y siempre con el Barça en el corazon!!!
Mad Professor

Postprzez Trotyl » 29 lis 2011, o 23:33

Czy ktoś może czytał Rock'n'roll bejbi Piotra Rogoży? Recenzje na internetach niezbyt przychylne, ale kusi mnie niska cena i zastanawiam się, czy warto w ogóle na to tracić czas.
Obrazek

A co do ostatnio czytanych pozycji, to jestem w trakcie Trylogii Husyckiej, przede mną już tylko Lux Perpetua. Chwilowo mam wymuszoną przerwę (studia i związane z fakultetami, opasłe lektury... ), więc dla rozerwania pomiędzy dobijającymi pamiętnikami nastoletnich Żydów z łódzkiego getta, zaserwowałam sobie lekturkę na jeden wieczór, a mianowicie Księgę Cmentarną Neila Gaimana. Miłośnicy jego twórczości nie będą zawiedzeni. Jak zwykle jest mrocznie, jest urban-fantasy, choć nieco naiwne. Nie dziwi ten ostatni fakt, ponieważ rzecz podobno pisana pod kątem dzieci. Cóż, większość rodziców pewnie nie chciałaby, aby ich dzieci czytały taką "opowiastkę", niemniej ja się ubawiłam. Tak jak Gaiman zniechęcił mnie do siebie Amerykańskimi Bogami i Chłopakami Anansiego, tak tutaj znowu uwierzyłam w mistrza. Co nie zmienia faktu, że Nigdziebądź nadal pozostaje moim faworytem. 8)
Poza tym w moje łapki wpadła druga część, po Brudnopisie, dylogii Siergieja Łukjaninenki, a mianowicie Czystopis. Rewelacja, aż żal się od tego odrywać, najchętniej czytałoby się bez przerwy. Jeszcze nie skończyłam, ale już ostrzę sobie ząbki na Patrole, które podobno są nawet dostępne w mojej bibliotece uniwersyteckiej. 8)
Obrazek
http://www.myspace.com/blowjoke
Thrash ash srash \m/
Trotyl

Postprzez macant » 30 lis 2011, o 00:19

Rock'n'Roll Bejbi to prosta książka dla nastolatków bardziej. W godzinę to można wciągnąć. Bez rewelacji.
macant

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park