Książki

More life..

Czytasz?

Tak
188
94%
Nie
12
6%

Liczba głosów : 200

Re: Książki

Postprzez jefersik » 3 lip 2011, o 09:39

Szkoda tylko, że wielu miejscach zawiera wiele błędów i to takich jakie studentowi historii nawet nie przystojną. Książki Davisa w wielu naukowych zeszytach historycznych zawierają bardzo dużo uwag na temat warsztatu Davisa. Żeby w jednej z książek napisać ze Sikorski zginął w 1953 roku, to już rzeczywiście stawia to Davisa w okolicach bajkopisarstwa historycznego.

Obecnie czytam
Obrazek

Fragment książki "Zgred":

"Ze wsi to-to już wyszło, ale do miasta jeszcze nie doszło", mawiała ze złością matka. Czasem sam po niej powtarzałem, aż kiedy sobie zdałem sprawę, co to tak naprawdę znaczy. Bo trzeba jeździć po Polsce, żeby zobaczyć, do jakiego stopnia już nie ma, poza dożynkami i dniami świętych patronów, tej wsi, z której wszyscy wyszliśmy.

Obrazek

Sześć opowieści. O małości i słabościach. I o tym, co daje siłę. O tym, jak to jest mieć ciało. O miłości. I o jej braku. O rozpaczy i samotności. O kobietach i o mężczyznach. A wszystkie o tym samym: o człowieku

oraz troche niepoprawnej, ostrej, ironicznej publicystyki

Obrazek

Zdaję sobie sprawę, że lektura nie nastraja optymistycznie, że książka jest rodzajem kroniki agonii, ale trudno - moim celem jest przede wszystkim przedstawienie sytuacji i kierunku jej ewolucji, ponieważ warunkiem podjęcia skutecznego remedium - o ile jest ono jeszcze w ogóle możliwe - jest trafna diagnoza. Być może z tego powodu książka wzbudzi sprzeciw, zwłaszcza wśród ludzi przekonanych, że wszystko powinno zakończyć się wesołym oberkiem..."
Wierzę w Stworzyciela, lecz on jest daleko. Uczynił ludzi wolnymi i dla tego nie może nam pomóc, bo wówczas przestalibyśmy o siebie decydować.
Pan Lodowatego Ogrodu tom 2. Jarosław Grzędowicz
http://www.water-drinker.netii.net/go/blog/
jefersik

Postprzez Tomislav » 5 lip 2011, o 09:48

Czy ktoś ma / zna kogoś kto ma do sprzedania Pamiętnik Zdzisława Brońskiego? Albo zna miejsce w sieci, gdzie można to kupić?
Tomislav

Postprzez Crawley » 5 lip 2011, o 21:44

Ja ostatnio przeczytałem "Ja, Inkwizytor: Bicz Boży" Piekary i w końcu doczekałem się co najmniej dobrej (a może nawet i lepszej) książki w inkwizytorskim cyklu. Po pierwszych trzech bywało coraz gorzej, ale ta książka wzbudza nadzieję na przyszłość. Jest sprawnie napisana, nie przynudza, nie razi jakimiś dziwnymi nawiązaniami, wszystko ładnie się zazębia, a i samo zakończenie (czy nawet poprowadzenie fabuły) jest całkiem zaskakujące.

Ogólnie rzecz biorąc, polecam ;]
Zrobię to zmyślnie i dokładnie, choć niekoniecznie szybko
Crawley

Postprzez Andzia » 28 lip 2011, o 22:32

Wyczekana, prawie 4 miesiące od wydania poprzedniej, najnowsza część sagi pani Läckberg, jak zwykle nie zawiodła.
Królowa kryminalnych bestsellerów Camilla Läckberg nazywana jest szwedzką Agathą Christie. I zdecydowanie są między nimi podobieństwa. Tak jak u Christie, powieści Läckberg też są doskonale opakowanymi historyjkami o morderstwach.

I znowu muszę czekać kilka miesięcy na następną część.

Obrazek

Zawiódł mnie za to Coben i jego ostatnia powieść "Na gorącym uczynku". Mam nadzieję, że to tylko wypadek przy pracy. Marna akcja, marny wątek, w ogóle marne wszystko. Nie polecam.

Obrazek

Jeszcze słówko o Tess Gerritsen i powieści "Ciało".
Jak podaje autorka, jest to jedna z pierwszych jej książek i w zasadzie to się czuje - to jeszcze nie ta Tess Gerritsen, do której przyzwyczaiły mnie kolejne jej dzieła, aczkolwiek książkę przeczytałam w dwa dni, więc to chyba też o czym świadczy ;)

Obrazek
Andzia

Postprzez Galloway » 29 lip 2011, o 16:57

Andzia napisał(a):I znowu muszę czekać kilka miesięcy na następną część.

Ciesz się, że nie jesteś fanką George'a R. R. Martina. Ja 5 lat czekam na V tom Pieśni lodu i ognia... A jeszcze dwa kolejne w planach.
Obrazek Obrazek
...and therefore three cheers for Nantucket!
Galloway

Postprzez Olo » 29 lip 2011, o 17:54

To w takim razie ja to pierdolę i nie kupuję.
Poczekam, aż całość wyjdzie. Tak jak z mistrzem Sapkowskim czekałem.
Na razie obmacuję pierwszego Pratchetta. Nawet sympatyczne.
Mowa-trawa z prawa, mowa-trawa z lewa. Murawa się rozrasta, kiedy się podlewa...
Olo

Postprzez Crawley » 29 lip 2011, o 19:00

Pratchett jest fajny, ale na dłuższą metę schematyczny. Potrafi być męczący.
Zrobię to zmyślnie i dokładnie, choć niekoniecznie szybko
Crawley

Postprzez Olo » 29 lip 2011, o 19:17

No właśnie takie wrażenie już połowie tej ("Kolor Magii") książki odniosłem...
Ale co, jak co to niezła skarbnica cytatów jest.
Mowa-trawa z prawa, mowa-trawa z lewa. Murawa się rozrasta, kiedy się podlewa...
Olo

Postprzez arekrem » 29 lip 2011, o 19:24

Pratchett jest bardzo schematyczny, jednak czyta się go przyjemnie. Gdy wzbił się na wyżynę swoich możliwości, tworzył książki wybitne - np. "Kosiarza", "Morta" czy "Pomniejsze Bóstwa".
Oll Korrect
arekrem

Postprzez ACIDOFIL kasia » 29 lip 2011, o 21:06

Galloway napisał(a):
Andzia napisał(a):I znowu muszę czekać kilka miesięcy na następną część.

Ciesz się, że nie jesteś fanką George'a R. R. Martina. Ja 5 lat czekam na V tom Pieśni lodu i ognia... A jeszcze dwa kolejne w planach.

kupiłam dziś nawałnicę mieczy, wstyd się przyznać ale przez serial zaczęłam to czytać
Obrazek
ACIDOFIL kasia

Postprzez Galloway » 29 lip 2011, o 21:13

Znaczy jesteś po dwóch tomach już?

Dowiedziałem się przed chwilą, że V tom w Polsce ukaże się 15 listopada :twisted:
Obrazek Obrazek
Galloway

Postprzez ACIDOFIL kasia » 29 lip 2011, o 21:15

zaczynam starcie królów, ale ja tam wole mieć czytadło na zapas, coby mi się rączki z odstawienia nie trzęsły jak mi się ksiązka skończy :lol:
Obrazek
ACIDOFIL kasia

Postprzez ACIDOFIL kasia » 29 lip 2011, o 21:18

5 tom masz na myśli uczta dla wron czy dance with dragons?
Obrazek
ACIDOFIL kasia

Postprzez Galloway » 29 lip 2011, o 21:48

Dance With Dragons.

Dwa poprzednie są podzielone przez polskiego wydawcę na dwie części.

Polscy wydawcy lubią tak jebać na kasę czytelników. Przecież można rozbić książkę na dwie części, po około 40 zł każda, niż wydać w jednym tomie po 50.
Obrazek Obrazek
Galloway

Postprzez jefersik » 14 sie 2011, o 15:14

ech 2 tygodnie sierpnia :wink:

Obrazek

Ta nieprzewidywalna i ekscytująca kraina szybko zdobywa jego serce. I trudno się dziwić! Ludzie są niesamowicie sympatyczni, radośni, ekstrawertyczni i niezawodnie pomocni. Miasta australijskie są bezpieczne, czyste i prawie zawsze zbudowane nad wodą. Społeczeństwo jest zamożne i dobrze zorganizowane. Jedzenie jest znakomite, piwo zimne, słońce zawsze świeci, na każdym rogu można dostać kawę... Czego jeszcze chcieć od życia?

Przyjeżdża na miejsce, znajduje hotel, melduje się, wędruje po okolicy, zwiedza muzea i zabytki, które spotyka na swojej drodze, wypija kilka piw, podsłuchuje parę rozmów i kładzie się spać. Rok później mieszkańcy trzech kontynentów trafiają do szpitala, bo tak bardzo śmieją się z relacji o jego przygodach, że dostają przepukliny."
The Age, Melbourn

Obrazek

Jedyna w dorobku Henry'ego Hazlitta (1894-1993), znanego amerykańskiego ekonomisty, powieść to rozwinięcie a właściwie dopełnienie Roku 1984 i Nowego wspaniałego świata. O ile bowiem Orwell i Huxley przedstawiali intelektualny paraliż i duchową deprawację bez nadziei na odrodzenie, książka Hazlitta jest odpowiedzią na ich czarny pesymizm. Co więcej, pod wieloma względami Hazlitt przewidział przed 60 laty współczesne formy zniewolenia ludzi... Genialna, porywająca i bardzo aktualna książka.

"Gdyby kapitalizm nie istniał, należałoby go wymyślić – a odkrycie to słusznie uznano by za jedno z największych osiągnięć ludzkiego umysłu. Taki jest temat Cofnięcia czasu. Ponieważ jednak termin „kapitalizm” służy jedynie określeniu wolności w sferze gospodarczej, idea niniejszej powieści powinna być pojmowana szerzej: dążenia do wolności nigdy nie uda się na trwałe powstrzymać". (Z Przedmowy Autora)

"Peter Uldanow podszedł do okna i spojrzał na ulicę, na stojące naprzeciw szare budynki, wreszcie ponad samo miasto, aż wszystko, co widział, stopiło się z mglistym horyzontem. Widok, który rozpościerał się za oknem, pełen był zaniedbania. A więc to jest Moskwa! Stolica Wonworldu! Obrócił się i beznamiętnie rozejrzał po pokoju. Jedyną rzeczą na ścianie był sporych rozmiarów kalendarz. Dzień Lenina, 30 kwietnia 282 A.M. A.M.: After Marx; Po Narodzeniu Marksa. Marks urodził się jeszcze pod rządami starego, burżuazyjnego kalendarza w ówczesnym roku 1818. Gdyby go nie zmieniono, mielibyśmy teraz burżuazyjny rok 2100. Nikt od dawna nie interesował się minionym, kapitalistycznym, zatrutym światem, który został zmieniocny z powierzchni ziemi niemal sto lat wcześniej". (fragment książki)

Obrazek

Nowa książka Waldemara Łysiaka "Historia Saskiej Kępy", to luksusowa edytorsko, bardzo bogato ilustrowana opowieść o kilkuwiekowych dziejach kultowej, najbardziej ekskluzywnej dzielnicy stołecznego grodu, pełna romansów królewskich, wydarzeń wojennych i powstańczych, oraz bulwersujących (także erotycznych) detali raju rozrywkowego, jakim Saska Kępa była przez cały XIX wiek.
Wierzę w Stworzyciela, lecz on jest daleko. Uczynił ludzi wolnymi i dla tego nie może nam pomóc, bo wówczas przestalibyśmy o siebie decydować.
jefersik

Postprzez macant » 14 sie 2011, o 16:27

A Pilipiuka jeszcze nie czytałeś? :wink:
macant

Postprzez Andzia » 16 sie 2011, o 23:32

Obrazek

Ja oczywiście przesiaduję w klimatach skandynawskich, więc i tym razem polecę szwedzką powieść kryminalną - "Ciemne sekrety". Jest to debiut literacki Michaela Hjortha i Hansa Rosenfeldta. Książka mocno wciąga, więc jeżeli ktoś nie ma czasu, niech nie zaczyna, bo prawie 500 stron czyta się jednym tchem.
Poniżej krótka notka wydawcy:

Najlepszy skandynawski kryminał 2010 roku!

Dojrzały debiut Michaela Hjortha i Hansa Rosenfeldta "Ciemne sekrety" to znakomity, wielowątkowy i inteligentny kryminał, od którego trudno się oderwać! Autorom udało się uniknąć wielu pułapek i błędów, które często potrafią zepsuć niejeden kryminał. Powieść wciąga i trzyma w napięciu, ma ciekawych bohaterów, nieprzewidywalną fabułę, potoczysty język, impet i energię. To wszystko sprawia, że chce się tylko czytać dalej!

"Ciemne sekrety" to pierwsza część cyklu powieści kryminalnych z Sebastianem Bergmanem, policyjnym psychologiem i ekspertem od seryjnych morderstw. W przygotowaniu druga część cyklu pod roboczym tytułem "Nemezis".

Wszystko zaczyna się od telefonu na policję. Zaniepokojona matka zgłasza zaginięcie szesnastoletniego Rogera. Policja z Västerås z pewnym opóźnieniem podejmuje poszukiwania. Wkrótce w podmokłym lesie dochodzi do makabrycznego odkrycia... Staje się jasne, że wydarzyła się tragedia... Sprawa jest na tyle poważna, że do akcji wkraczają śledczy z Krajowej Policji Kryminalnej oraz Sebastian Bergman. Wszystkie tropy prowadzą do szkoły Rogera. To elitarne liceum zdaje się skrywać wiele ciemnych sekretów...

Michael Hjorth jest scenarzystą i jednym z założycieli firmy produkcyjnej Tre vänner. Napisał scenariusze do seriali telewizyjnych Svensson, Svensson i Cleo, był także producentem wielu filmów pełnometrażowych, między innymi ekranizacji powieści Jensa Lapidusa "Szybki cash".

Hans Rosenfeldt też zajmował się pisaniem scenariuszy, a także dziennikarstwem telewizyjnym i radiowym. W latach 2003–2005 był szefem działu rozrywki szwedzkiej telewizji SVT.
Andzia

Postprzez macant » 16 sie 2011, o 23:41

Patrzyłem ostatnio na te "Ciemne sekrety" i jakoś ostatecznie nie kupiłem, ale teraz nadrobię tę zaległość. Kupiłem wtedy "Gdzie zaległy cienie" Michael'a Ridpath'a.

Obrazek

Pomysł na fabułę miał dość oryginalny, tak mi się wydaje (przeklęty "Władca Pierścieni" mnie nawet w kryminałach nawiedza :lol: ) . Dodatkowym plusem jest miejsce - Islandia. Czytało się przyjemnie i szybko. Dość dobra książka.
macant

Postprzez jefersik » 18 wrz 2011, o 10:31

Obrazek

„Zdrowy rozsądek”, jako sposób na życie według Gilberta Keitha Chestertona. Tak krótko można określić książkę Dale`a Ahlquista prezentującą w bardzo sugestywny sposób myśl jednego z najbardziej błyskotliwych obserwatorów rzeczywistości początków XX wieku. Książka ta, niczym przewodnik prowadzi czytelnika przez problemy życia społecznego i pokazuje, że spostrzeżenia Chestertona, mimo iż dokonane niemalże przed stu laty, pomagają trzeźwo spojrzeć na życie również i dziś.

Ciekawa książka odbiegająca od klasycznej biografii. Chestertona uwielbiam za te wszystkie błyskotliwe cięte riposty w nowelach, powieściach i esejach. Zwłaszcza, że 100 lat temu wśród tzw intelektualistów przezywało zachwytem socjalizmem, komunizmie i Hitlerem(np Martin Heidegger).
Pióro, myśl Chestertona jest zdrową odtrutką nawet dziś na Postępków, dla których zdrowy rozsądek jest zabobonem.

Obrazek

Przesilenie Andrzeja Horubały to błyskotliwie napisana i poruszająca powieść o napięciu między udziałem w wyścigu szczurów a dochowaniem wierności sobie. O tym, czy można zrobić karierę i zdobyć sławę, nie zatracając własnej duszy.
Ów dylemat Fausta przeniesiony zostaje w realia dzisiejszej Warszawy, a właściwie "warszawki", i skrojony na naszą nadwiślańską miarę. Czytelnik w obliczach opisywanych bohaterów rozpoznać może rzeczywiste postaci polskiego show-biznesu, którzy z bliska bardziej przypominają jednak pogubionych nieszczęśników niż herosów zbiorowej wyobraźni. Narracja - podobnie jak w poprzednich powieściach Horubały - skrzy się sowizdrzalskim humorem, ale dotyka zarazem spraw najistotniejszych: pytań o sens życia, o to, gdzie jest dobro, a gdzie zło, i co jest naprawdę ważne.

Rzeźnik numer 1 czyli ostro, mocno i na temat.

Obrazek

Dlaczego mleko sprzedawane jest w prostokątnych opakowaniach, a coca-cola w cylindrycznych? Co sprawia, że w niektórych krajach jajka o białych skorupkach są droższe niż te brązowe? Czemu służą zamki w drzwiach sklepów czynnych przez całą dobę? Z jakiej przyczyny nowojorskie taksówki są żółte? Dlaczego na monetach znane osoby są portretowane z profilu, a na banknotach en face? Z jakiego powodu guziki w ubraniach męskich są po prawej, a w kobiecych po lewej stronie?
Życie jest pełne zagadek i paradoksów, które wbrew pozorom mają bardzo racjonalne przyczyny! Znany profesor ekonomii oraz jego studenci tropią absurdy codzienności i znajdują dla nich zaskakujące naukowe wyjaśnienia. To najlepszy kurs ekonomii dla żółtodziobów. Całość dodatkowo uatrakcyjniają czarno-białe zdjęcia i humorystyczne rysunki.
Robert H. Frank – profesor ekonomii na Cornell University. Felietonista „The New York Times”. Autor wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych.

Bobomba! :D
jefersik

Postprzez szowiór666 » 19 wrz 2011, o 17:31

Tego Pana nie trzeba przedstawiać :wink: Z całą stanowczością i konsekwencjami mogącymi z tego wyniknąć oświadczam ,że Lemmy jest największym Bastard na tej planecie. Dziękuję :P
Załączniki
lemmy-biala-goraczka-bprod860480[1].jpg
Obrazek
szowiór666

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park