ZHP , ZHR , Skauting

More life..

Re: ZHP , ZHR , Skauting

Postprzez szowiór666 » 26 gru 2010, o 00:16

T.YoY napisał(a):kij z harcerstwem. Harcerze kojarza mi sie z pryszczatymi ciotami i grubymi dziewczynami ;))))
i jeszcze z druchem macieje, z podstawowki, ktory byl zarazem nauczycielem geografii i kompletnym debilem z wąsem :)))

Nie wiem jakie Ty harcerki widziałeś , ale te które ja spotkałem i które poznałem , podczas mojej kariery w ZHP , to nie zbyt pasowały do Twojego opisu :wink:
Obrazek
szowiór666

Postprzez KRZYK » 26 gru 2010, o 12:55

e tam. w harcerstwie poznalem punkowa zaloge z ktora chuliganilem latami, pierwsze cycki jakie zmacalem nalezaly do harcerki (nie byla gruba i pryszczata), moj druzynowy, Penio (rozwiniecie ksywy Penis) nauczyl mnie grac riff "Smoke on the water" na jednej strunie, czyli harcerstwo nie jest az takie chujowe :D

spiewalismy "jesteśmy tutaj i nigdzie się nie ruszymy, nadszedł na was czas zhpowskie skurwysyny" i sie nas bali, takze bylo wesolo :mrgreen:

nalezalem do ZHR, bo ZetHaP za komuny byl czerwony jak ryj Jaruzelskiego a to by sie nijak mialo do antykomunistycznych tekstow Dezertera. albo rybka, albo pipka :D ZHR mial romantyczny posmak rebelii, jak nauki Jezusa w cesarstwie rzymskim, do ktorych druh Ivan najwyrazniej ma jakas awersje, z wygladu polityczna

harcerstwo nie bylo az takie chujowe 8)
ŚWIRY DO PRZODU, PRÓCHNO ZA DRZWI!!!
KRZYK

Postprzez szowiór666 » 26 gru 2010, o 13:19

KRZYK napisał(a):harcerstwo nie bylo az takie chujowe 8)

Krzyku , Twoje podsumowanie jest bezcenne :D
Obrazek
szowiór666

Postprzez Ivan » 26 gru 2010, o 14:07

KRZYK napisał(a):e tam. w harcerstwie poznalem punkowa zaloge z ktora chuliganilem latami, pierwsze cycki jakie zmacalem nalezaly do harcerki (nie byla gruba i pryszczata), moj druzynowy, Penio (rozwiniecie ksywy Penis) nauczyl mnie grac riff "Smoke on the water" na jednej strunie, czyli harcerstwo nie jest az takie chujowe :D

spiewalismy "jesteśmy tutaj i nigdzie się nie ruszymy, nadszedł na was czas zhpowskie skurwysyny" i sie nas bali, takze bylo wesolo :mrgreen:

nalezalem do ZHR, bo ZetHaP za komuny byl czerwony jak ryj Jaruzelskiego a to by sie nijak mialo do antykomunistycznych tekstow Dezertera. albo rybka, albo pipka :D ZHR mial romantyczny posmak rebelii, jak nauki Jezusa w cesarstwie rzymskim, do ktorych druh Ivan najwyrazniej ma jakas awersje, z wygladu polityczna

harcerstwo nie bylo az takie chujowe 8)

Ale wam bzdur naopowiadali w tym ZHRze ...

1980 – Strajki na Wybrzeżu. Rozpoczyna się ożywienie w harcerstwie. Liczne tradycyjne środowiska harcerskie jednoczą się, by zreformować – "odnowić" organizację w duchu przedwojennej tradycji ideałów skautowych i służby Bogu, Polsce i bliźnim. Szeroko rozwija się ruch wydawniczy - oficjalny Harcerska Oficyna Wydawnicza w Krakowie i w tzw. drugim obiegu, poza zasięgiem cenzury. Powstają niezależne czasopisma harcerskie, również oficjalne "Harcerz Rzeczypospolitej" w Krakowie i w drugim Obiegu "Czuwajmy" w Krakowie.

ZHR jest fu...zresztą spódniczki za kolano :D i faktycznie harcerski z ZHR za ładne nie są :D
Należy pamiętać że ZHP zostało założone w 1918 czyli tylko 11 lat później niż skauting światowy. Biorąc pod uwagę doświadczenie, tradycje oraz metody wychowawcze, ZHR zawsze będzie daleko za. I powiela tylko systemy i metody które w ZHP są od dawna.

jesteśmy tutaj i nigdzie się nie ruszymy, nadszedł na was czas zhpowskie skurwysyny

A to tylko świadczy o braku przestrzegania prawa harcerskiego, a raczej łamanie go w sposób rażący.

10 punkt -> Harcerz jest czysty w myśli, mowie i uczynkach, nie pali tytoniu i nie pije napojów alkoholowych.
Jak by druh nie pamiętał...
CBF 2013 - 20 urodziny Flapjacka ! ;)
Ivan

Postprzez szowiór666 » 26 gru 2010, o 14:10

A Ty Ivan przestrzegasz 10 prawa? :lol:
Obrazek
szowiór666

Postprzez Ivan » 26 gru 2010, o 14:19

szowiór666 napisał(a):A Ty Ivan przestrzegasz 10 prawa? :lol:

W mundurze zawsze :D
Należy pamiętać że są to wskazówki jak postępować, jedno piwo to nie jest łamanie prawa.
Raczej chodzi o zachowanie umiaru, jako osoby odpowiedzialne za kształtowanie i wychowanie młodzieży, należy dawać dobry przykład. A na pewno dobrym przykładem nie jest obrażanie innych. Bo jak wiadomo każdy skaut/harcerz jest "bratem" .

A od rozliczania mnie z tego co robię nie jesteś Ty...a osoby odpowiedzialne za moja próbę :D
A hm biorąc pod uwagę kto jest opiekunem mojej próby.. no to powiem tak. Mało kto miał taki zaszczyt mieć takiego opiekuna próby.
Ivan

Postprzez KRZYK » 26 gru 2010, o 14:23

:lol:

dobra Ivan, ja wiem swoje ty wiesz swoje. ja sluchalem opowiesci ludzi ktorzy brali w tym udzial, ty mi ctrl+V z Wiki 8)

a tak poza tym to mam to gdzies, nie biegam w zielonych gaciach po lesie od 12 lat, byc moze przez ten czas cos sie pozmienialo. kiedys zethap dostawal pieniadze od panstwa, jezdzil na wypasione obozy i mial niewiele wspolnego ze scautingiem. nawet latryny zbic nie umieli tylko srali po krzakach. taka jest prawda. nie kimali na wlasnorecznie skleconych pryczach, tylko na kanadyjkach. jak w siedlusku zethapowym, w Przerwankach, zbudowalismy kurnik (pietrowy namiot), to pospadali z tych swoich kanadyjek. i takie bylo to zehapowskie harcerstwo :D moze juz sie nauczyliscie porzadnej pionierki i sie czepiam bezpodstawnie, ale ja ci opowiadam historie sprzed kilkunastu lat :D

a podjalem temat, bo to ty zaczales, ze ZHR to katole od krzyza pod palacem prezydenckim a ZHP to osz ty w zyciu i klekajcie narody :P

a jakbys mi w 97 zaczal cos gledzic o 10 punkcie, to bys wyrwal menaszka w glowe :wink: ci zethapowcy ktorych widzialem, to na prawde byli cieniasy. spotkalem tylko jedna fajna druzyne, ale to byli hippisi, wiec od razu sie z nimi dogadalismy. i razem z nami kradli noca innym proporce zeby pozniej wymienic je na wino :D

ehhh, fajnie bylo miec 14 lat :D
KRZYK

Postprzez Ivan » 26 gru 2010, o 14:42

KRZYK napisał(a)::lol:

dobra Ivan, ja wiem swoje ty wiesz swoje. ja sluchalem opowiesci ludzi ktorzy brali w tym udzial, ty mi ctrl+V z Wiki 8)

Wiadomości na WIKI w dużej części są dodane właśnie przez osoby odpowiedzialne za to z GK ZHP ( Głównej Kwatery ZHP , a dokładnej Wydziału Nowych Technologii ZHP ) . A większa części pochodzi z książek których współautorem był właśnie hm. Ryszard Polaszewski.
No ja tam się nie znam...biorąc pod uwagę że w ZHP łącznie już jestem około 8 lat.
Biorąc pod uwagę że osobą odpowiedzialną za pion męski w szczepie jest hm.Ryszard Polaszewski (sprawdz w google ;p) , biorąc pod uwagę że IRM WLKP jeździ na wyjazdy z hm.Hanna Sinicą , biorąc pod uwagę że osoby odpowiedzialne za HSR są z Wielkopolski, a 1/5 składu Inspektoratu to ludzi z 44 Szczepu Harcerskiego z Gniezna.

Dokładając do tego to że gdyby nie hm. Ryszard to nie wiadomo jak by wędrownictwo wyglądało. To patrząc na to hm wychodzi że gdyby nie ZHP nie było by ZHR.

No pozmieniało się, ZHR dostaje kasę od Kościoła i Państwa... dostawało na szczęście jakiś tupolew się rozbił :D

I to ZHR zrobiło największe zamieszanie pokazując też swoją przynależność polityczną zaraz po katastrofie tego właśnie samolotu.

To może Ci się wydawało że to ZHP było :D bo hm wiesz jak oglądam zdjęcia z obozów ZHR to się zastanawiam jak oni tam przeżyć dają radę :D no i te mega spódnice za kolano :D sam seks :D

A ZHR to katole od krzyża :D po za tym w prawie ZHR jest że instruktorem może być tylko chrześcijanin. O czym to świadczy ? :D

Rozumiem że mając 14 lat zrezygnowałeś z harcerstwa ?
Czyli w sumie mało przeżyłeś, a jaki stopień był Twoim ostatnim zdobytym ?
Ivan

Postprzez Crawley » 26 gru 2010, o 15:31

Zróbcie se ustawkę na jakim polu i zadecydujcie, którzy są lepsi :)
Zrobię to zmyślnie i dokładnie, choć niekoniecznie szybko
Crawley

Postprzez KRZYK » 26 gru 2010, o 18:51

Ivan napisał(a):Rozumiem że mając 14 lat zrezygnowałeś z harcerstwa ?
Czyli w sumie mało przeżyłeś, a jaki stopień był Twoim ostatnim zdobytym ?

zrezygnowalem majac 15 lat. a w zasadzie to nie zrezygnowalem, tylko druzyna sie rtozpadla. starzy zaloganci juz wyrosli i nie mial kto tego ciagnac, mysle, ze my bylismy na to za mlodzi.
poza tym razem z kumplami poznalismy slodki smak punk rocka i tanich win i zamiast jezdzic na zloty i obozy zaczelismy jezdzic na festiwale i koncerty :D

nie dorobilem sie zadnych zaszczytnych funkcji i stopni, bo nie po to sie w to bawilem. zakonczylem kariere jako zwykly mlodzik i bylem zastepowym (kiepskim z reszta :D )

czy malo przezylem, nie wiem. jest co opowiadac jak sie czasem z kumplami spotkamy na wodce :)

nie to zebym teraz prowadzil jakas wojne i sie wyklucal z toba, bo nie o to chodzi. po prostu wkurzylo mnie, ze tak stronniczo podszedles do podzialu na ZHP i ZHR. jasne ze ZHR wylonil sie z zethapu. z czego mial sie wylonic? z kolek rolniczych?
z tymi za dlugimi spodnicami tez walisz jak slepy do kina. juz lasce kiecki podciagnac nie umiesz? :)

aha, nigdy nie dostalismy zadnych pieniedzy od nikogo, ani od panstwa ani od kosciola. zeby sobie kupic pierwsze bojowki sprzatalem za kase nielegalne wysypisko smieci w lesie :|
KRZYK

Postprzez Ivan » 26 gru 2010, o 19:05

A myślisz że w ZHP ktoś coś dostał za darmo ?
Ja swój mundur pierwszy jak i obecny kupiłem, najnormalniej za kasę własną.
I nigdy w ZHP nie było nic za darmo, za to że należały się do związku.
Na obozy chłopaki zarabiają pakując w sklepach zakupy itd.
Ivan

Postprzez KRZYK » 26 gru 2010, o 19:12

na wszystkie obozy, mundury, ekwipunek i co tam se jeszcze chcieli ZHP dostawal kase z miasta w ktorym byla druzyna, czyli pieniadze panstwowe. przeciez nawet jakis program w tvp mieli i co na jego produkcje zarabiali pakujac zakupy w sklepach?

ciesze sie ze juz tak nie ma w takim razie
KRZYK

Postprzez Ivan » 26 gru 2010, o 19:29

Skąd wiesz że dostawał ZHP jak nie byłeś w ZHP ?
Koledzy z ZHR opowiadali ?
Ivan

Postprzez KRZYK » 26 gru 2010, o 19:34

nie, koledzy z ZHP 8)
KRZYK

Postprzez Ivan » 26 gru 2010, o 19:59

KRZYK napisał(a):nie, koledzy z ZHP 8)

Jakoś nie widzę żeby takie finansowanie było, przynajmniej nie u nas w mieście.
I w czasach kiedy ja byłem już w ZHP nie było takiego finansowania, a raczej piętrzące się problemy ze strony miasta.
Ivan

Postprzez Crawley » 26 gru 2010, o 20:03

No ale sam piszesz, że do ZHP wstąpiłeś 8 lat temu, Krzyk zaś mówi o sytuacji sprzed końca lat 80-tych i 90-tych.
Crawley

Postprzez Ivan » 26 gru 2010, o 20:18

Crawley napisał(a):No ale sam piszesz, że do ZHP wstąpiłeś 8 lat temu, Krzyk zaś mówi o sytuacji sprzed końca lat 80-tych i 90-tych.

Tak ale opieram się też na tym co czytałem oraz na tym co min. hm. Ryszard Polaszewski mówił na ten temat w rozmowach. A to taka trochę chodząca historia ZHP.

I nie pisze że wstąpiłem 8 lat temu, a łączny staż mój to 8 lat.
Gdzie w latach układ się to tak 1998-2005 oraz 2009 - do teraz
Ivan

Postprzez Crawley » 26 gru 2010, o 20:30

No to trochę to zmienia :D
Crawley

Postprzez Olo » 26 gru 2010, o 21:06

A wracając do plebana z Białegostoku, to między druhami jakieś niusy nie chodzą?
Interesuje mnie to z tego powodu, że jeżeli został faktycznie wyrzucony, oznaczałoby to, że ZHP byłoby jedną z niewielu instytucji (jeżeli nie jedyną), która przed czarnym nie jest na kolanach...
Mowa-trawa z prawa, mowa-trawa z lewa. Murawa się rozrasta, kiedy się podlewa...
Olo

Postprzez szowiór666 » 27 gru 2010, o 00:05

Z tego co mi wiadomo ZHP nigdy nie klękał przed czarną mafią. Jak ja jeszcze uczęszczałem to nie miałem obowiązku chodzić na msze itp.

Co do dofinansowania , bywa różnie. Jedno miasto pomaga , drugie nie. Znajomi z drużyny z Wągrowca , mieli dofinansowanie z Rady Miasta , czy skądś tam.
Obrazek
szowiór666

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park