Komiksy

More life..

Re: Komiksy

Postprzez Kred » 7 kwi 2011, o 19:11

A ja właśnie odkryłem, iż mam na kompie "Przepraszam, remanent" Baranowskiego. :shock:
Kred

Postprzez melvins » 7 kwi 2011, o 20:44

uwielbiam Lobo,czarny humor i kreska Bisleya ale generalnie wszystkie komiksy o Lobo to praktycznie świetna rozrywka do rozładowania napięć (polecam zabawny Hitman Vs Lobo) uwielbiam Punishera ale nie z Dillonem bo kreska Dillona jest koszmarna,i humor Ennisa też mi nie podchodzi bo fabuła przypomina z rodem filmów Tarantino,a to moim zdaniem do Punishera nie pasuje,ale prędzej do Kaznodzieji,dlatego jeżeli już gadać o Punisherze z Ennisem to lubię BORN i kreska też świetna,Dillon to niech rysuje Spidermana.Uwielbiam komiksy Franka Millera (300,Sin City,Dark Knight - filmy powstały na podstawie jego komiksów)niezapomniany Ghost Rider - to było coś,Garth Ennis tu się świetnie sprawdza! Hellboy - film chujowy ale komiks klasyka,świetnie się go czyta,Magnolia to mistrz! z polskich i zabawnych dobry jest Likwidator - powiedzmy że Jeż Jerzy to hip hop a Likwidator to punk!
melvins

Postprzez Olo » 7 kwi 2011, o 20:58

Punisher a'la Tarantino to v4.
Jeżeli podobał Ci się Born to powinieneś sięgnąć po Punisher MAX, po numerze 65 bodajże przemianowany na Punisher: Frank Castle MAX. Potem znowu zmienili nazwę na PunisherMax, ale to już zaczął Dillon rysować, tak więc Ci nie podejdzie... :wink:
Mowa-trawa z prawa, mowa-trawa z lewa. Murawa się rozrasta, kiedy się podlewa...
Olo

Postprzez Crawley » 7 kwi 2011, o 21:34

Ja dziś kupiłem sobie Płomień i Krzyż, bo mi brakowało w kolekcji ;)

Z rzeczy aktualnie czytanych, to kończę właśnie pierwszy tom kompilacji Czarnej Kompanii. Jak nie umiałem się przekonać te 7 czy 8 lat temu, tak teraz bardzo mnie wciągnęło ;p
Zrobię to zmyślnie i dokładnie, choć niekoniecznie szybko
Crawley

Postprzez Olo » 7 kwi 2011, o 22:27

A czy szanownemu moderatorowi nie pierdolnęły się czasami tematy?
:wink:
Wprawdzie każdy komiks jest książką, ale nie każda książka jest komiksem...
Mowa-trawa z prawa, mowa-trawa z lewa. Murawa się rozrasta, kiedy się podlewa...
Olo

Postprzez Kred » 7 kwi 2011, o 23:07

Olo napisał(a):Wprawdzie każdy komiks jest książką
Nieprawda! :mrgreen:

A jakby kto chciał więcej Baranowskiego w wersji cyfrowej, dawać na PW.
Kred

Postprzez Olo » 7 kwi 2011, o 23:20

Znaczy się, domyślam się, że właśnie wersję cyfrową masz na myśli...
Nie ma to jednak jak historyjki obrazkowe szeleszczące w łapie. W wyrze lub jeszcze lepiej na kiblu...
Olo

Postprzez Kred » 7 kwi 2011, o 23:22

Ta, oczywista. Ale niektóre rzeczy mogą być nie do zdobycia na papierze. Chyba.
Kred

Postprzez Olo » 7 kwi 2011, o 23:30

Najlepszym przykładem niech tutaj będzie Ekspedycja Polcha. Nakład wyczerpany, Muza w chuja tnie, a na allegro oba tomy do trzech stów czasami w komplecie dobijają.
Jestem komiksowym fanatykiem, ale jednak nie aż takim...
Olo

Postprzez melvins » 8 kwi 2011, o 00:11

Olo - MAX rysował też Fernandez i on ma zdecydowanie świetną kreskę! a Ennis? no cóż nie czytałem MAX ale gdzieś w necie wyczytałem recenzję komiksu MAX (nie wiem która część) że rzekomo Micro zdradził Franka i uwaga uwaga! - dostał propozycję od Micro i rządu załatwienia Osamy Bin Ladena :shock: jeżeli to prawda to padłem na podłogę ze śmiechu i z żenady bo głupszego scenariusza do komiksu zwłaszcza o Punisherze wymyślić się nie dało,no ale może to plotki a można w ogóle w Polsce kupić MAX???
melvins

Postprzez Olo » 8 kwi 2011, o 08:57

MAXa tylko w empiku, tylko na zamówienie i tylko po angielsku. No chyba, że inne języki też, oprócz polskiego oczywiście...
To co opisujesz to "In the Beginning" czyli pierwsza historyjka z cyklu MAX. Faktycznie dostał propozycję, faktycznie od Micro, ale nie w imieniu rządu ino CIA.
I dotyczyło to roboty na zamówienie m.in. walka z terroryzmem. I padło tam między wierszami bodajże "np. Bin Laden".
Nie sugeruj się opiniami, tylko daj sobie szansę i przeczytaj. Spodoba Ci się sięgaj po następne. Nie - olej. :D
Z ciekawostek dodam, że sam początek "In the Beginning" został wykorzystany w Punisher: War Zone. Czyli tej lepszej ekranizacji...
Olo

Postprzez melvins » 8 kwi 2011, o 11:01

po MAX zamierzam sięgnąć,tylko u mnie z angielskim słabo,najwyżej znajdę jakiegoś tłumacza :lol: co do ekranizacji Punishera za najlepszy uważam z Dolphem Lundgrenem z 1989 porównując do tego z 2004 i War Zone,tylko że w War Zone aktor Ray Stevenson jak w kropka w kropka wygląda jak Frank Castle i za to plus ale film...tragedia :lol: do dziś nie wiem czy to był horror niskobudżetowej produkcji :lol:
melvins

Postprzez Crawley » 8 kwi 2011, o 13:20

Olo napisał(a):A czy szanownemu moderatorowi nie pierdolnęły się czasami tematy?
:wink:
Wprawdzie każdy komiks jest książką, ale nie każda książka jest komiksem...

Pierdolnęły się :p Se przeniosę w wolnej chwili ;)
Zrobię to zmyślnie i dokładnie, choć niekoniecznie szybko
Crawley

Postprzez Galloway » 14 mar 2017, o 00:12

Pojechałem do Empiku tylko po papierzaka, ale nie mogłem nie wrócić do domu z tym:

Obrazek

Za łebka często trafiałem na wzmianki o tym komiksie w Nowej Fantastyce, pożyczanej regularnie od kuzyna. Teraz dopiero dowiedziałem się, że wyszło wydanie zbiorcze.
Obrazek Obrazek
...and therefore three cheers for Nantucket!
Galloway

Postprzez Olo » 14 mar 2017, o 09:25

U Urbana ostatnio o tym wspominali i też sobie wrzuciłem na listę do kupna.
Olo

Postprzez Laser » 14 mar 2017, o 15:09

Też ostatnio zwróciłem na to uwagę jak byłem w Empiku. Ale stwiedziłem, że temat jest chyba dla mnie za ciężki..

Ogólnie dużo zbiorczych wydań jest na półkach. Na przykład niezłą frajdę miałem z przeglądania nowego zbiorczego wydania starych Relaxów.. ;)
Obrazek
"Ciotkę parowozu przetaczać na sznyclach." - Stanisław Lem
Laser

Postprzez Olo » 14 mar 2017, o 15:26

Ja tam się jaram, gdyż Egmont wyda komplet Punisher MAX.
Pierwszy już 5 kwietnia.
Olo

Postprzez Olo » 31 sie 2018, o 09:39

Olo

Poprzednia strona

Powrót do Hyde Park