POMÓŻ JULCE!

More life..

POMÓŻ JULCE!

Postprzez Dzwon » 16 lis 2009, o 19:30

Julia Anna Duńska urodziła się 9 września 2007 roku i niewątpliwie był to najwspanialszy dzień dla jej rodziców – Anny i Beniamina, którzy wyczekiwali narodzin swojej pierwszej córki.

Całą rodziną zamieszkali w Dzierżoniowie. Wiedli spokojne i szczęśliwe życie do czerwca 2009 roku, kiedy to dowiedzieli się o ciężkiej chorobie swojej niespełna dwuletniej córeczki. Lekarze zdiagnozowali u niej guz nadnercza, czyli neuroblastoma - nowotwór złośliwy. Okazało się, że to IV stopień zaawansowania choroby z przerzutami do szpiku i kości. Dla Państwa Duńskich oznaczało to początek walki o życie małej Julki.

Dziewczynka trafiła do wrocławskiego szpitala na oddział onkologii. Przeszła już osiem etapów chemioterapii i planowane są kolejne, zaś do osiągnięcia pełnego cyklu leczenia dziewczynkę czeka jeszcze operacja wycięcia guza, autologiczny przeszczep szpiku (autoprzeszczep) oraz radioterapia (naświetlenia).

Jednak, aby stan małej Julki uległ do końca poprawie, później czeka ją jeszcze ciężkie leczenie podtrzymujące. Niestety, dojazdy do wrocławskiej kliniki, wyjazdy do Warszawy na specjalistyczne badania scyntygraficzne MIBG oraz leki oznaczają ogromne wydatki pieniężne dla rodziny Duńskich.

Niewątpliwie bardzo ważnym aspektem jest także to, że Julka musi mieć zapewnioną dietę antynowotworową (dieta makrobiotyczna), która polega na leczeniu chemioterapią i usuwania jej skutków ubocznych. W menu dziewczynki mogą znaleźć się jedynie lekkostrawne produkty organiczne i BIO, które można kupić w drogich sklepach ze zdrową żywnością, gdzie na przykład litr tak ważnego i pomagającego małej Julce mleka kokosowego kosztuje aż 14 złotych. Takich produktów spożywczych potrzeba jak najwięcej. Szpital nie zapewnia dziewczynce takiego wyżywienia, dlatego jest ona jej codziennie dowożona.

Miesięczny koszt leczenia wynosi 1500 zł. Ta suma przekracza możliwości finansowe Duńskich, gdyż pani Anna musiała zrezygnować z pracy, aby opiekować się córką, która tego bezwzględnie wymaga 24 godziny na dobę. Pan Benjamin bardzo często wozi ją na badania, a poza tym musi być każdego dnia w szpitalu, dlatego nie może pracować na pełny etat. Oboje zwracają się z ogromną prośbą o jakąkolwiek pomoc i wsparcie w leczeniu.

Wszelkie ewentualne wpłaty prosimy kierować na imienne konto Julii w fundacji "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.

Nr konta fundacji: Fundacja "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową", ul. Bujwida 42, 50-368 Wrocław, Bank Millenium S.A. 11 1160 2202 0000 0001 02142867, z tytułem wpłaty: "Dla: Julia Anna Duńska"

Niestety, fundacja nie zwraca kosztów diety i utrzymania dziecka, dlatego wszelkie wpłaty na zakup żywności antynowotworowej i środki przeznaczone na utrzymanie Julki (pampersy, środki czystości, ubranka) prosimy kierować na konto prywatne.

Nr konta prywatnego: Anna Duńska, Os. Tęczowe 7B/6, 58-200 Dzierżoniów, Bank Zachodni WBK S.A. 34 1090 2301 0000 0001 0974 8941, z tytułem wpłaty "Dla Julii".

W imieniu rodziców Julii i samej Julii bardzo dziękujemy za okazanie serca.

Kontakt telefoniczny do rodziców Julii:
Beniamin Duński - 885 263 457
Anna Duńska - 885 188 395
Dzwon
 
Posty: 287
Dołączył(a): 31 sty 2009, o 23:02

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość