Egzorcyzmy - PRAWDA CZY MIT?

More life..

Re: Egzorcyzmy - PRAWDA CZY MIT?

Postprzez arekrem » 12 gru 2010, o 02:21

HofmannAcid napisał(a):Taka ciekawostka, na Wenus spośród wszystkich planet Układu Słonecznego panuje najwyższa temperatura mimo, że przecież Merkury jest dwa razy bliżej Słońca. To dzięki efektowi cieplarnianemu.

Jest on spowodowany przez Wenusjan jak rozumiem?
Oll Korrect
arekrem

Postprzez HofmannAcid » 12 gru 2010, o 11:17

Przez Wenusjanki swoimi pralkami i odkurzaczami. :wink:
All those moments will be lost in time, like… tears in rain. Time to die.
HofmannAcid

Postprzez Laser » 12 gru 2010, o 12:24

skończcie już :wink:
"Ciotkę parowozu przetaczać na sznyclach." - Stanisław Lem
Laser

Postprzez jefersik » 12 gru 2010, o 14:39

Sorry za of top, ale odpowiem

"arekrem"

Globalne ocieplenie jest faktem, to naturalny proces zachodzący co jakiś czas. Natomiast wpływ człowieka na klimat jest niewielki bądź żaden.

Proszę oto geneza, historia powstania ideologii Globalnego Ocieplenia.
http://www.youtube.com/watch?v=iznlt7Mk9u0

Zwolennicy Globalnego Ogłupienia nie umieją odp na pytanie, dlaczego w naszej historii gdy nie bylo takiego postępu technologicznego, a było technologiczne średniowiecze, to ocieplenie klimatu było takie samo jak w czasach obecnych.
Nie tak dawno naukowcy, którzy dostali Nobla na GO przyznali, że sie pomylili i lodowce nie roztopią sie za 10 lat i nie zaleją ziemi!!! hahaha
Co prawda, kolega podaje nam nową definicje "faktu"

A teraz będę bronił socjalizmu.
W przyszłości, jeżeli chcemy przetrwać jako gatunek, konieczna będzie - pardon mon francais - kolektywizacja pewnego rodzaju. Cywilizacja ma to do siebie, że próbuje wyrugować zasadę '"przetrwa najlepiej dostosowany" zastępując ją zasadą "spróbujmy przetrwać razem". Socjalizm to tylko rozwinięcie tego co zostało zapoczątkowane tysiące lat temu.
Konserwatyzm nigdy nie sprawdził się na dłuższą metę. Socjalizm z kolei póki co strasznie nabruździł, jednak jeszcze kiedyś wróci. Nowy i lepszy (mam nadzieję).

Już była w Rosji Sowieckiej, jest w Korei Północnej, jest na Kubie, częściowo w Wietnamie i Chinach. Socjalizm w prl też mieliśmy, teraz mamy jako to Kazik nazywa PRL BIS -(zamiast socjalizmu totalitarnego) koncesyjni etatystyczny.
Poza tym mylisz pojęcia, konserwatyzm nie jest odp na socjalizm, ale antysocjalizm czyli liberalizm klasyczny czy libertarianizm. Jeśli byłeś za mały żeby doświadczyć życia w prlu(no chyba że byłeś ubekiem lub konfidentem), to poczytaj sobie wspomnienia ludzie, którzy byli prześladowani jedynie za to, że chcieli byc wolni.

Socjalizm wraca, niestety, nie w czerwonym ale w różowym kubraczku, socjalizm oznacza także wysokie podatki. Jest tylko banda wybranych którzy maja bogactwo, a reszta klepie biedę.
Śmiać mi sie chce gdy Krytyka Polityczna krytykuje kapitalizm, a jej działacze palą papierosy Marlboro

Kogo obchodzi kościół katolicki w obecnych czasach? Chyba tylko sfrustrowanych swoją niemocą życiową. No i śledzących życie polityczne, gdyż niestety polski ciemnogród zapatrzony jest w sutannę :roll:
To nawet przed wojną posłowie ślubowali słowem "Ślubuję", a nie "Tak mi dopomóż Bóg" :roll:

A kogo obchodzi banda użytecznych idiotów, którzy chcą ludzie "uszczęśliwiać" na silę! Postępowcy są naprawdę zajebiści, bo np można było sie dowiedzieć za sprawa Alicji Tysiać, że Polska Złamała Prawa Człowieka, bo prawo polskie nie pozwoliło zabić dziecka.
Postęp polega też na tym, że ludzie którym nie grozi aborcja wypowiadają sie na jej temat.

Lenin, Marks i wykształceni idioci dowiedli, że można być debilem i profesorem jednocześnie.
Wierzę w Stworzyciela, lecz on jest daleko. Uczynił ludzi wolnymi i dla tego nie może nam pomóc, bo wówczas przestalibyśmy o siebie decydować.
Pan Lodowatego Ogrodu tom 2. Jarosław Grzędowicz
http://www.water-drinker.netii.net/go/blog/
jefersik

Postprzez HofmannAcid » 12 gru 2010, o 15:44

jefersik napisał(a):Lenin, Marks i wykształceni idioci dowiedli, że można być debilem i profesorem jednocześnie.

Kłamiesz. Ani jeden ani drugi nie był nigdy profesorem na żadnej uczelni.
np można było sie dowiedzieć za sprawa Alicji Tysiać, że Polska Złamała Prawa Człowieka, bo prawo polskie nie pozwoliło zabić dziecka.

Kłamiesz. Polska złamała swoje własne prawa i dlatego została pozwana przed Trybunał i jak zwykle przegrała.

Itd. itd. każde kolejne zdanie to bzdura za bzdurą. I jak można w ogóle z tobą dyskutować?
HofmannAcid

Postprzez jefersik » 12 gru 2010, o 20:31

No właśnie nie wiem po co, Ty(skoro przedstawiłeś już wcześniej swoje skrajne poglądy) odpowiadasz mi, skoro wiele razy już polemizowaliśmy 8)
Nikomu nie zabraniam wierzyć w globalne ogłupienie, socjalizm klasowy czy narodowy lub w Cuda Premiera Tuska :lol: :lol: :lol:

Cała ta dyskusja nasuwa mi refleksje nad ostatnim opowiadaniem mojego kolegi pt. Rozmowy Głupca z Diabłem
Wierzę w Stworzyciela, lecz on jest daleko. Uczynił ludzi wolnymi i dla tego nie może nam pomóc, bo wówczas przestalibyśmy o siebie decydować.
jefersik

Postprzez arekrem » 12 gru 2010, o 22:44

jefersik napisał(a):Sorry za of top, ale odpowiem

"arekrem"
Globalne ocieplenie jest faktem, to naturalny proces zachodzący co jakiś czas. Natomiast wpływ człowieka na klimat jest niewielki bądź żaden.

Proszę oto geneza, historia powstania ideologii Globalnego Ocieplenia.
http://www.youtube.com/watch?v=iznlt7Mk9u0

Zwolennicy Globalnego Ogłupienia nie umieją odp na pytanie, dlaczego w naszej historii gdy nie bylo takiego postępu technologicznego, a było technologiczne średniowiecze, to ocieplenie klimatu było takie samo jak w czasach obecnych.
Nie tak dawno naukowcy, którzy dostali Nobla na GO przyznali, że sie pomylili i lodowce nie roztopią sie za 10 lat i nie zaleją ziemi!!! hahaha
Co prawda, kolega podaje nam nową definicje "faktu"

Czy ty w ogóle zrozumiałeś co ja napisałem?

A teraz będę bronił socjalizmu.
W przyszłości, jeżeli chcemy przetrwać jako gatunek, konieczna będzie - pardon mon francais - kolektywizacja pewnego rodzaju. Cywilizacja ma to do siebie, że próbuje wyrugować zasadę '"przetrwa najlepiej dostosowany" zastępując ją zasadą "spróbujmy przetrwać razem". Socjalizm to tylko rozwinięcie tego co zostało zapoczątkowane tysiące lat temu.
Konserwatyzm nigdy nie sprawdził się na dłuższą metę. Socjalizm z kolei póki co strasznie nabruździł, jednak jeszcze kiedyś wróci. Nowy i lepszy (mam nadzieję).

jefersik napisał(a):Już była w Rosji Sowieckiej, jest w Korei Północnej, jest na Kubie, częściowo w Wietnamie i Chinach. Socjalizm w prl też mieliśmy, teraz mamy jako to Kazik nazywa PRL BIS -(zamiast socjalizmu totalitarnego) koncesyjni etatystyczny.
Poza tym mylisz pojęcia, konserwatyzm nie jest odp na socjalizm, ale antysocjalizm czyli liberalizm klasyczny czy libertarianizm. Jeśli byłeś za mały żeby doświadczyć życia w prlu(no chyba że byłeś ubekiem lub konfidentem), to poczytaj sobie wspomnienia ludzie, którzy byli prześladowani jedynie za to, że chcieli byc wolni.

Socjalizm wraca, niestety, nie w czerwonym ale w różowym kubraczku, socjalizm oznacza także wysokie podatki. Jest tylko banda wybranych którzy maja bogactwo, a reszta klepie biedę.
Śmiać mi sie chce gdy Krytyka Polityczna krytykuje kapitalizm, a jej działacze palą papierosy Marlboro

Państwo socjalne - Szwecja do połowy lat '90. Na pewno nie PRL ani tym bardziej ChRL czy ZSRR.

Kogo obchodzi kościół katolicki w obecnych czasach? Chyba tylko sfrustrowanych swoją niemocą życiową. No i śledzących życie polityczne, gdyż niestety polski ciemnogród zapatrzony jest w sutannę :roll:
To nawet przed wojną posłowie ślubowali słowem "Ślubuję", a nie "Tak mi dopomóż Bóg" :roll:

jefersik napisał(a):A kogo obchodzi banda użytecznych idiotów, którzy chcą ludzie "uszczęśliwiać" na silę! Postępowcy są naprawdę zajebiści, bo np można było sie dowiedzieć za sprawa Alicji Tysiać, że Polska Złamała Prawa Człowieka, bo prawo polskie nie pozwoliło zabić dziecka.
Postęp polega też na tym, że ludzie którym nie grozi aborcja wypowiadają sie na jej temat.

Lenin, Marks i wykształceni idioci dowiedli, że można być debilem i profesorem jednocześnie.

Polska złamała własne prawa. Poza tym, nikt nikogo NIE ZMUSZA do palenia marihuany czy związków homoseksualnych, przeprowadzania aborcji czy stawiania krzyży. To powinien być indywidualny wybór moralny człowieka!

Aha, Marks i jego teorie przyczyniły się do rozwoju wielu nauk, że tylko o archeologii wspomnę. Nie jestem jakimś jego fanem, ale nie można mu odmawiać dobrych chęci, wykształcenia i przygotowania merytorycznego do prowadzonych na własną (i engelsowską) rękę badań.

Jeżeli Twoim jedynym argumentem jest wyzywanie wszystkiego co nie reprezentuje Twojego systemu wartości, to zamilcz.
Oll Korrect
arekrem

Postprzez blackmoore » 12 gru 2010, o 23:43

arekrem napisał(a):Poza tym, nikt nikogo NIE ZMUSZA .... przeprowadzania aborcji...... To powinien być indywidualny wybór moralny człowieka!

No pewnie no to może też nikt nie zmusza rodzica do zabicia własnego kilku miesięcznego dziecka, niech będzie to indywidualny wybór moralny tego rodzica!

arekrem napisał(a):Państwo socjalne - Szwecja do połowy lat '90. Na pewno nie PRL ani tym bardziej ChRL czy ZSRR.

Nadmierna opiekuńczość Państwa Szwedzkiego doprowadziła do tego, ze dziecko może donieść na własnego rodzica za to, ze dostało klapsa.
Gdy nie wiesz dokąd iść KRZYK zmęczył Cię,
Za szyjkę mocno chwyć i napij się
blackmoore

Postprzez arekrem » 13 gru 2010, o 00:17

blackmoore napisał(a):
arekrem napisał(a):Poza tym, nikt nikogo NIE ZMUSZA .... przeprowadzania aborcji...... To powinien być indywidualny wybór moralny człowieka!

No pewnie no to może też nikt nie zmusza rodzica do zabicia własnego kilku miesięcznego dziecka, niech będzie to indywidualny wybór moralny tego rodzica!

Są pewne granice :roll: Moim zdaniem lepiej żeby aborcja była dopuszczalna, niż żeby setki tysięcy zabiegów były wykonywane przez ginekologów na zapleczach.

arekrem napisał(a):Państwo socjalne - Szwecja do połowy lat '90. Na pewno nie PRL ani tym bardziej ChRL czy ZSRR.

Nadmierna opiekuńczość Państwa Szwedzkiego doprowadziła do tego, ze dziecko może donieść na własnego rodzica za to, ze dostało klapsa.

Toteż mówię - do połowy lat '90.
Miło, że oprócz furiata jefersika potrafi znaleźć się ktoś z kim można podyskutować bez obrażania się nawzajem.
Oll Korrect
arekrem

Postprzez jefersik » 16 gru 2010, o 10:30

O Aborcji nie maja prawa sie wypowiadać osoby, którym aborcja nie grozi, bo jak by groziła,to ci ludzie inaczej by ćwierkali
Wiec niech zamilkną!

W Szwecji lewica do lat 90 wprowadzała jak najbardziej reformy wolno rynkowe. Co kilka lat mamy w Szwecji rozdawnictwo państwa na jakiś ideologiczne programy w stylu zabranie dzieci za danie państwa, a potem gdy pieniądze sie kończą, to trzeba znowu wprowadzić reformy wolnorynkowe i zlikwidować instytucje panstwa, na które idzie najwięcej pieniędzy, a państwo nie ma z tego żadnych dochodów.

Taka oto mniej więcej politykę prowadzi lewica w Szwecji

Wystarczy sięgnąć jakiś książkę politologiczną na temat polityki państwa szwedzkiego by potwierdzić moje słowa.

Obecnie czytam

Obrazek

Świadectwo znanego włoskiego egzorcysty, opisującego swoje doświadczenia z przypadkami dręczenia i opętań demonicznych. Ojciec Benignus (Fra Benigno) pierwszą część swojej książki poświęca wprowadzeniu czytelnika w groźną rzeczywistość wpływów demonicznych. Wyjaśnia, w jaki sposób, w świetle teologii, opętanie i dręczenie diabelskie jest w ogóle możliwe, a także jakie okoliczności sprzyjają występowaniu tych zjawisk. Druga, dłuższa część książki to już dokument spotkań z ciemną stroną duchowych zjawisk. Ojciec Benignus zdaje rzeczową relację ze spotkań z ludźmi opętanymi lub udręczonymi przez szatana i przedstawia proces uleczenia za pomocą egzorcyzmów. Opisywane historie mogą szokować i budzić lęk. Autor, chociaż jest gruntownie wykształconym teologiem, pisze językiem przystępnym i zrozumiałym. Książkę, mimo że jest oparta wyłącznie na faktach i udokumentowanych rzeczywistych sytuacjach, czyta się jak dobrą powieść – i to powieść grozy. Głównym celem autora nie jest jednak chęć szokowania czytelników. Autor pragnie raczej podkreślić, że ciemna strona duchowych sił to rzeczywistość, że jak w tytule, Szatan istnieje naprawdę, i w określonych sytuacjach może zagrozić nam bardziej niż zwykle. W tym wymiarze książka może stanowić przestrogę dla czytelników, by byli ostrożni, a jeżeli już przez swoje zachowania narażą się na duchowe niebezpieczeństwo – by szukali odpowiedniej pomocy w Kościele.

Polecam zainteresowanym - warto sięgnąć :wink:
jefersik

Postprzez Olo » 18 gru 2010, o 20:43

A ja ostatnio spotkałem Świętego Mikołaja. Z Rufolfem.
Mowa-trawa z prawa, mowa-trawa z lewa. Murawa się rozrasta, kiedy się podlewa...
Olo

Postprzez HofmannAcid » 18 gru 2010, o 22:19

jefersik napisał(a):warto sięgnąć :wink:

Kurde nie wiem czy mam to przymrużone oko brać serio czy z przymrużeniem oka :wink:
HofmannAcid

Postprzez jefersik » 19 gru 2010, o 19:55

HofmannAcid napisał(a):
jefersik napisał(a):warto sięgnąć :wink:

Kurde nie wiem czy mam to przymrużone oko brać serio czy z przymrużeniem oka :wink:

Nie wiem czy ja mam twoje opinie brać na serio, skoro jesteś ze skrajnego ideologiczne środowiska antyklerykalnego.

Jak tam Racja "Polska", jak tam Racjonalista pl i "dzieci papieży", jak tam spisek Watykanu(Okupanta Polski Ludowej!) i tajnych morderców księży,mnichów, zakonnice z Kodu Leonarda Da Vinci

Czy już Klechy zaglądają Ci do łóżka zeby sprawdzić czy przestrzegasz nakazów boskich? Czy już czarni zmuszają Cię dawać kasę i przymusem chodzić do Kościoła?

Czy już odkryliście, że Papierze BXVI i JPII byli w Gestapo i palili homoseksualistów i antyklerykałów na Majdanku? :wink:

A może macie dowody oszustwa egzorcyzmu Anelise?
jefersik

Postprzez arekrem » 19 gru 2010, o 20:03

Zapomniałeś dodać, że JPII gwałcił małe dzieci.
Tak to się wszystko zgadza.
Oll Korrect
arekrem

Postprzez HofmannAcid » 19 gru 2010, o 20:03

Nie wiem czy ja mam twoje opinie brać na serio, skoro jesteś ze skrajnego ideologiczne środowiska antyklerykalnego.

Jak mówisz o skrajnym środowisku "antyklerykalnym" to masz na myśli kogoś takiego:
Obrazek
i coś takiego:
Obrazek
?

Czy może internetowe dyskusje na temat klerykalizmu, czy różnych modeli państwa wyznaniowego vs laickiego? Bo mam wrażenie, że za każdym razem mieszają ci się w głowie zupełnie nie związane ze sobą rzeczy.
HofmannAcid

Postprzez jefersik » 19 gru 2010, o 20:34

Wracając do tematu, to:

mało kto zwrócił uwagę na zakończony 18 listopada w Niepokalanowie pod Warszawą kolejny trzydniowy Ogólnopolski Zjazd Księży Egzorcystów. Wzięło w nim udział ponad 100 uczestników, przede wszystkim z Polski, ale również z Litwy, Białorusi i Stanów Zjednoczonych. Tymczasem był to już drugi zjazd w tym roku – a już w lutym przyszłego roku planowany jest następny, a poza tym - również samych egzorcystów jest w Polsce coraz więcej. Przez ostatnie 10 lat ich liczba wzrosła z 30 do ponad 100. Oczywiście w porównaniu do liczby osób ochrzczonych w Kościele katolickim, których w Polsce jest około 33 milionów, setka egzorcystów nie wydaje się liczbą wielką, ale warto zwrócić uwagę nie tylko na to, że ten trzykrotny wzrost liczby egzorcystów dokonał się na tle notowanego od 1982 roku spadku liczby osób regularnie uczestniczących w niedzielnych Mszach świętych – w 2008 roku tylko niewiele ponad 40 procent - oraz spadku tzw. comunicantes, czyli przystępujących w każdą niedzielę do Komunii – w 2008 roku zaledwie ok. 16 procent – a przede wszystkim na to, że według zgodnej opinii uczestników niepokalanowskiego Zjazdu – mają oni coraz więcej pracy.

Wydawać by się mogło, że w sytuacji, kiedy znaczna część ludzi odwraca się od religii, kiedy w naszym społeczeństwie coraz większy odsetek zaczynają stanowić „młodzi, wykształceni, z wielkich miast”, co to na widok krzyża doznają napadów wesołości, no i w ogóle – europejsy, które do „średniowiecza”, będącego wszak jednym z symptomów „wiochy”, mają taki sam lękliwy dystans, jak syn szatniarza do podawania komuś płaszcza - egzorcyści powinni mieć coraz mniej do roboty. Tymczasem jest akurat odwrotnie, więc warto by się nad tym paradoksem pochylić, by go sobie rozebrać z uwagą. Wygląda bowiem na to, że z jakichś tajemniczych powodów na terenie Polski diabły nadzwyczaj się zaktywizowały, co sprawia, że pojawia się coraz więcej opętanych, którymi siłą rzeczy musi zajmować się coraz więcej egzorcystów. Oczywiście „młodzi, wykształceni, z wielkich miast” w żadne diabły, ma się rozumieć, nie wierzą, ale paradoksalnie – jak to zawsze, gdy ma się do czynienia z diabłami – właśnie to może czynić ich specjalnie podatnymi na opętanie. Jak bowiem pouczał adepta piekielnego stary diabeł w „Listach starego diabła do młodego” – najważniejszą rzeczą jest przekonanie durniów, że diabły nie istnieją. Jeśli to się powiedzie, to dalsze kuszenie jest już sprawą dziecinnie łatwą.

http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=1847
jefersik

Postprzez Olo » 19 gru 2010, o 20:45

To straszne. Chyba się od razu zapiszę na sesję. Czytałem przecież Tolkiena, oglądałem i czytałem Kod Da Vinci (swoją drogą nędza).
A co gorsza dziecku swojemu rodzonemu synowi puściłem Harry'ego Pottera. Wprawdzie tylko pięć części bo szóstej nie kupiłem jeszcze, ale noszę się z zamiarem. Czy jego też muszę oddać do egzorcysty?
W związku z powyższym mam parę pytań. Czy można się umówić na wizytę w sposób standardowy, czy muszę mieć polecenie od proboszcza? Ile się czeka na zabieg? Ile średnio sesji trzeba przejść? Czy to coś kosztuje? Jeżeli tak, to czy gwarantuje się zwrot kosztów w przypadku niepowodzenia terapii?
Mowa-trawa z prawa, mowa-trawa z lewa. Murawa się rozrasta, kiedy się podlewa...
Olo

Postprzez arekrem » 19 gru 2010, o 20:48

Czy można na zabieg przynieść ulubioną maskotkę, by czuć się trochę bardziej pewnie?
Oll Korrect
arekrem

Postprzez jefersik » 26 gru 2010, o 20:10

Olo napisał(a):To straszne. Chyba się od razu zapiszę na sesję. Czytałem przecież Tolkiena, oglądałem i czytałem Kod Da Vinci (swoją drogą nędza).
A co gorsza dziecku swojemu rodzonemu synowi puściłem Harry'ego Pottera. Wprawdzie tylko pięć części bo szóstej nie kupiłem jeszcze, ale noszę się z zamiarem. Czy jego też muszę oddać do egzorcysty?
W związku z powyższym mam parę pytań. Czy można się umówić na wizytę w sposób standardowy, czy muszę mieć polecenie od proboszcza? Ile się czeka na zabieg? Ile średnio sesji trzeba przejść? Czy to coś kosztuje? Jeżeli tak, to czy gwarantuje się zwrot kosztów w przypadku niepowodzenia terapii?

Aż tak ironia i kpina pana Stanisława, ciebie dotknęła kolego :wink:

Wesołych Świat Bożego Narodzenia! :P W szczególności wszystkim "młodym i wykształconym z wielkich miast". :D
jefersik

Postprzez Crawley » 26 gru 2010, o 20:20

Ja tam w egzorcyzmy, czy ogólnie metafizyczną część naszego świata bardzo mocno wierzę. Nie chodzi tu o kwestię religii itp, zwyczajnie jestem głęboko przekonany, że wiele rzeczy istnieje pomimo tego, że ich nie widzimy i że po śmierci coś jest.

Zresztą, mama sporo mi opowiadała o różnych rzeczach, których była świadkiem, w których uczestniczyłem (choćby to, że jak byłem małym dzieckiem babcia wiozła mnie przez pół Polski do zaklinaczki), czy też o tym, że w rodzinie zaklinaczy miałem. Egzorcyzmy to tylko fragment tego, czym jest świat metafizyczny.
Zrobię to zmyślnie i dokładnie, choć niekoniecznie szybko
Crawley

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park