Nasz sprzęt audio

More life..

Postprzez Acrid » 16 sty 2007, o 19:35

Oprocz mp3 istnieje rowniez format bezstratny, ktory ma swoich zwolennikow i naprawde mozna sporo posciagac z netu.
Acrid

Postprzez kfasu » 16 sty 2007, o 20:33

u mnie składak:
kaseciak DIORY
wzmacniacz UNITRY
kompakt w PC ;wink:
kolumny ATLUS 110 made by TONSIL
mp3: LARK "MATRIX" :wink: - ogolnie dobrze gra tylko trzeba zmienić słuchawki..
http://www.myspace.com/buenosagres
mnie to nie przeszkadza
kfasu

Postprzez Marian » 21 mar 2007, o 03:42

Wiedz,jesli ktos jest z bydgoszczy to byl w klubie Estrada,moze nawet na koncercie kwasow 10.03.2007. W temacie poswieconym tej imprezie zainicjowalem rozmowe o sprzecie odsluchowym wlasnie w tym klubie,ktory,jak tez stwierdzili niektorzy byl kiepski. I co z tego wyszlo? a to ze skontektowalem sie z wlascicielem tego klubu i zaproponowalem mu zakup nowego sprzetu (oczywiscie mojej roboty). No i (z malym poslizgiem) tranzakcja dobiegla konca,kolumny juz graja w klubie.

Dla zainteresowanych pare fotek:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
audio DIY/audiofilia
Marian

Postprzez Marian » 28 lut 2008, o 16:45

Witam wszystkich,odswieze temat bo mam cos do pokazania,a dokladnie moje nowe monitory :D

midbass to niemiecki Visaton W170s a wysokotonowy norweski Seas 27TBFC/G

Obrazek

Obrazek

...i profesjonalna zwrotka z pomiarami itd.

Obrazek

koszt wykonania monitorkow 900zl. Oplacalo sie,ale nie pytajcie ile byscie musieli zaplacic za orginalne takie kolumny z identycznymi glosnikami bo komus moze pompka nie wytrzymac :lol:
audio DIY/audiofilia
Marian

Mój sprzęt grający

Postprzez HofmannAcid » 6 lut 2010, o 22:47

Jak dla artysty ważny jest sprzęt na którym gra tak dla fana ważny jest sprzęt na którym słucha. To jest właśnie temat o tym, co kto ma albo jaki kto chciałby mieć sprzęt grający.

Chwilowo muzy słucham na czymś takim: Philips MZ-9, nic specjalnego, ale nie narzekam.

Normalnie mam: Panasonic SC PM20 z zepsutym magnetofonem (zeżarł mi Motorhead - myślałem, że młotkiem zatłukę).

Kaskę powoli zbieram i przymierzam się do jakiegoś fajniejszego sprzętu:
http://www.audioklan.com.pl/www-produkt.php?id=1424
albo coś podobnego, może uda mi się dorwać Denona

Poza tym iPod Classic bodajże 6 generacja.
Justice is lost. Justice is raped. Justice is gone (...)
HofmannAcid

Re: Mój sprzęt grający

Postprzez Mihau » 6 lut 2010, o 22:57

A ja mam ipoda shuffle 2 generacji i mi pasuje, o ;)
Mihau

Postprzez Rolmops » 6 lut 2010, o 23:09

Jakieś pół roku temu, na Allegro upolowałem wieżyczkę Sony FH-B55CD
Obrazek
Dałem za sprzęt coś około paczki (oczywiście nie był nowy, teraz już tego chyba nie robią), a jest mega z dwóch powodów:
a) Genialny korektor który widać na zdjęciu, do tego odzdzielny na oba kanały, a takiego cuda już w dzisiejszych produkcjach dostępnych cenowo dla przeciętnego obywatela nie montują
b) Zabójcze, niskie brzmienie. Głośniczki ciągną dołem aż miło. Najlepsze głosniki z tej półki cenowej, której jeszcze się audiofilską nie określa, jakie słyszałem. I funkcjonują pięknie z każdym sprzętem.

Polecam sprzęt bo na wyżej wymienionym portalu dosyc często krążą schodząc za grosze, tyle że mają jedną zasadniczą wadę. Podobno CD się rypie w nich notorcznie, a i mnie to spotkało w związku z czym służy mi teraz jako ngłosnienie komputerowe.

Sprzętu przenośnego obecnie nie mam, ale prawde powiedziawszy nie laduje w to zbyt duzo kasy, kupuje raczej byle co, byle by dużo wchodziło i nie przycinało, a i słuchawki kupuje raczej przeciętne, bo niestety zajeżdżam je w tępie ekspresowym.
Rolmops

Postprzez Przemytnik rzeżuchy » 6 lut 2010, o 23:12

Mam wieże z Panasonica SA-PM11
Brzmi bardzo dobrze

Z przenośnych rzeczy to mam odwarzacz mp3 w telefonie SE k800i i Nokii E63
Bazinga!
Przemytnik rzeżuchy

Postprzez Robson » 7 lut 2010, o 02:02

Robson

Postprzez HofmannAcid » 7 lut 2010, o 12:04

To bym prosił o przeniesienie postów.
Justice is lost. Justice is raped. Justice is gone (...)
HofmannAcid

Re: Nasz sprzęt audio

Postprzez Crawley » 7 lut 2010, o 12:13

Gotowe ;) Swoją drogą, kilka ciekawych wątków przy okazji wynalazłem podczas szukania tego odpowiedniego do połączenia ;p
Zrobię to zmyślnie i dokładnie, choć niekoniecznie szybko
Crawley

Postprzez Trotyl » 7 lut 2010, o 12:33

Ja niestety nie dysponuję takim sprzętem jak niektórzy :P
Nie mam nawet porządnej wieży, ponieważ w starej działa już tylko odtwarzacz kaset i radio. :lol: a na nową mnie nie stać.
Płyt słucham najczęściej na DVD w dużym pokoju (gdzie niestety nie ma za bardzo przyjemności słuchania, bo nie ma głośników do niego... tylko tyle co z telewizora :P) albo z odtwarzacza doczepionego do głośników od kompa, które to, Manty, w sumie nie są najgorsze jak na mój gust. Ostatnio podłączam do nich też głośniki od wieży. I wtedy efekt jest MEGA. 8) Z kompa muzyki słucham oczywiście za pośrednictwem tychże głośników oraz foobara. :)
mp3 miałam, ale niestety hamerykański sprzęt się był popsuł. Ale za to mam discmana (tak! Niektórzy jeszcze używają takich rzeczy, a do niedawna miałam jeszcze walkmana ale się popsuł bida :>) powstałego ponoć na licencji Thompsona czy jakoś tak :P nazywa się toto Saba i dobrze gada. Do tego słuchawki Thompsona, ostatnio niestety pożyczone i niewrócone, takie wtykane do ucha, ponoć bardzo szkodliwe. Ale basik w nich ładnie chodził. 8)
Także bida, ale ponieważ nie jestem wybredna, to mi wystarcza.
A nie stać mnie na sprzęt za paręnaście tysięcy. :lol:
Obrazek
http://www.myspace.com/blowjoke
Thrash ash srash \m/
Trotyl

Postprzez 101 » 7 lut 2010, o 14:23

Ja generalnie muzyki słucham z wieży Grundig UMS 4700 SPCD, dźwięk dobry do tego fajowo świeci. Mp3 i.Beat xtension 2GB służy mi ok. 2 lata, jestem zadowolony i polecam. Do kompa mam głośniki ale drut w kablu się przerwał pojawił się dźwięk zniekształcony na końcu jeden przestał działąć to je odłączyłem i nie mam nic obecnie.
101

Postprzez icK » 7 lut 2010, o 15:42

przenośnie to Nokia N73 + Słuchawki od Nokii....
w Domu to z DVD jakiegoś tam, ale najczęściej jednak z Komputera czyli Karta dźwiękowa Xonar DX + Sennheiser hd201
icK

Postprzez maciejoo » 7 lut 2010, o 23:40

w pokoju mamuśki stoi działający nadal kaseciak firmy Siemens, który rodzice kupili ponoć krótko po moich narodzinach :P

ja jestem właścicielem kina domowego firmy Samsung, które składa się oczywiście z DVD, 5 głośników i subwoofera...Wszystko to podlączone do kompa, z którego głównie słucham muzyki..Jak zapodam muzyczkę głośniej to jest czad :twisted: to samo tyczy się również oglądania filmów..cud, miód i orzeszki :D
"...born in shackles - that's his view
he wants to go out and cure
throw the chans off, start his game
monster surgeon is his name..."
maciejoo

Postprzez Olo » 11 lut 2010, o 12:29

Muzyki generalnie słucham w samochodzie. Samochód nie mój, nie wiem jaki tam sprzęt (jakiś firmowy Skody), ale fajnie gada.
W domu od wielkiego dzwonu to albo komp (WinAmp, nędzne głośniczki), albo DVD 5.1 (mam kilka albumów wydanych w tym formacie).
Jeżeli chodzi o sprzęt przenośny, to po wielu testach i przemyśleniach zdecydowałem się na minidisc. Akurat się fajnie złożyło, kumpel pozbywał się Sony N510 z ok. 30 dyskami, to miałem okazję przetestować. Jakość dźwięku nie powalająca, ten model nie umożliwia nagrywania bez kompresji (albo ja nie umiem tego zrobić).
Następny w kolejce będzie chyba Sony RH1. Chociaż być może opamiętam się i zrezygnuję z martwej technologii...
Mowa-trawa z prawa, mowa-trawa z lewa. Murawa się rozrasta, kiedy się podlewa...
Olo

Postprzez DEATH » 16 lut 2010, o 20:15

ja tam słucham muzyki na wszystkim na czym się da. do kompa mam załączone Creative GigaWorks 2.0, które to zjada niektóre zestawy 5.1. przenośny sprzet to empechujka firmy Memup ( :lol: ), raczej sporadycznie zdarza się z telefonu słuchać, a najlepszy sprzęt to i tak miał brat w swoim Golfie II - car audio za 1000zł, z czego skrzynia basowa i wzmacniacz stały sie tydzień temu łupem złodziei :wink:
mam w chacie jeszcze jakiś odtwarzacz Szajsunga, ale to raczej siostra używa do słuchania MJ. aaa i w pokoju mam kaseciaka Unitry, trzymam go z sentymentu, bo już nie działa zbytnio.
http://www.youtube.com/user/enu665 - filmiki z koncertów, dużo Acid!
http://wojciech-mroszynski.blog.pl/ - blog o sporcie i tematach z nim związanych.
DEATH

Postprzez Crawley » 16 lut 2010, o 20:33

No to i ja się "pochwalę" (choć w sumie nie mam czym).

Muzy generalnie słucham z wieży Samsunga (choć widziałem identyczne modele z emblematami jakichś innych firm) - zdobycznego zestawu stereo, wyprodukowanego pewnie za czasów komuny. Niestety, nie powiem wam, jaki to jest dokładnie model, gdyż nie umiem znaleźć instrukcji, a nie chce mi się walczyć z odwracaniem jej. Na tej samej zasadzie nie wiem, jaką mocą dysponują kolumny. Wiem za to, że prawej zdarza się od czasu do czasu trzeszczeć.
Jego główne zalety to posiadanie adaptera (tak! mogę słuchać swoich winyli) oraz autoreverse na kaseciaku. No i ma niezły eq, z którego nie korzystam :D Z wad mogę wymienić odtwarzanie przezeń CD, gdyż sprzęt robi to jak mu się rzewnie podoba. Wina lasera, gdyż przeskakuje on na płycie i często ma się efekt płyty winylowej (ino fragment powtarzany jest dłuższy.
Z tego też powodu muzyki słucham albo z kompa (i przez to lwia część moich płyt istnieje w formacie cyfrowym na dysku), albo z kaset (głównie w nocy, gdy już mam wyłączonego kompa). Wtedy całością zajmuje się foobar, jako eq stosuję zaś jakiś config z karty dźwiękowej.

O sprzęcie przenośnym mogę powiedzieć już nieco więcej. Korzystam z odtwarzacza Sandisk Sansa c240 1GB, rozszerzone do 3GB. Playerek chodzi na opensource'owym software'rze "Rockbox," którego głównymi zaletami jest zapisywanie logów do last.fm, wsparcie dla olbrzymiej ilości formatów dźwiękowych (w ogóle nie rozumiem ograniczania odtwarzaczy mp3 do wave, mp3 i czasami wma) oraz gapless playback - dzięki tej funkcji jeśli utwory na albumie nie mają między sobą przerw, podczas słuchania ich na odtwarzaczu mp3 tych przerw też nie ma (większość odtwarzaczy potrzebuje kilku chwil, by wgrać dany utwór). A że w 99% przypadków słucham muzy wg albumów, bardzo doceniam tą funkcję. Niestety, styki na klawiszach chyba mi zaśniedziały, a odtwarzacz jest tak skonstruowany, że aby je przeczyścić musiałbym go chyba rozpruć, a na pewno oderwać przyklejoną, wierzchnią część.

Jako słuchawek używam obecnie jakichś budżetowych Panasoniców, ale nie jestem zbytnio z nich zadowolony. Raz, że jack jest jakiś niewymiarowy i nie siedzi za dobrze w wejściu na słuchawki, dwa - jakość dźwięku jest jakaś płaska. Nie jestem audiofilem, ale cóż... Jak do tej pory najlepiej mi się sprawowały jakieś tanie Sennheisery i świetne Soniacze, które kiedyś wyhaczyłem w Avansie za 35 zł.
Crawley

Postprzez goania » 16 lut 2010, o 20:52

Crowley napisał(a):Z wad mogę wymienić odtwarzanie przezeń CD, gdyż sprzęt robi to jak mu się rzewnie podoba. Wina lasera, gdyż przeskakuje on na płycie i często ma się efekt płyty winylowej (ino fragment powtarzany jest dłuższy.

Miałam dokładnie taki sam problem z moją wieżą Technicsa, też wiekową :wink:
Okazało się, ze laser jest zupełnie OK. Problemem była zacinająca się szuflada, na której kładziesz CD :mrgreen:
Wystarczyło nasmarować prowadnice eeee ... czymś tam i działa bez zarzutu :mrgreen:
A mundra jestem taka, bo mi Marian naprawił i widziałam jak to robił, hehehe
goania

Postprzez Crawley » 16 lut 2010, o 22:06

U mnie się nic nie zacina :p Ale jak kiedyś będzie chciało mi się przy tym majstrować, to to sprawdzę.
Crawley

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park